Zlín – Sparta Praha 1:6 (kon.)
Berani Zlín
1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
HC Sparta Praha
cz Utorok 08.10.2019, 17:30 • Zimní Stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR) • 11. kolo

To je pro dnešek ode mě vše, přeji vám hezký zbytek večera. (20:13:44)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Bedřich Köhler (ZLN) a Matěj Machovský (SPA).

Radegast index – 7:44.

Utkání je za námi. Zlín doplatil na špatnou produktivitu a Sparta si bez problému došla pro tři body. Hned v první třetině během necelých sedmi a půl minut vstřelila Sparta tři branky. Vše začal v osmé minutě Robert Říčka, následovali ho Blain se Smejkalem. Ani ve druhé třetině domácí cestu za záda Machovského nenašli. Ba naopak. Marek Čiliak kapituloval hned dvakrát a po brankách Formana a Růžičky svítilo na kostce skóre 0:5. Kosmetické úpravy zařídili ve třetí třetině Köhler s Buchtelem.

59:45
    Fanoušci domácích skandují "vyrovnat". To půjde už jen velmi těžko.

59:41
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).

58:41
    Gazda jel sám na bránu, ale ani tentokrát Machovského nepřekonal.

58:29
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., sekání).
    58:01 Jan BUCHTELE - 1:6

58:01
    Dvě vteřiny po vypršení přesilovky Sparty přeci jen skóruje. Střelu Řepíka Čiliak pouze vyrazil, pro puk si sjel JAN BUCHTELE, který si našel prostor pohotově zakončil. Asistence: Michal Řepík.

57:27
    Řepík nastřeloval puk na Rouska, ten netrefil.

56:50
    Tomášek posílal puk napříč pásmem zcela naslepo, našel pouze čepel obránce Žižky.

56:22
    Blain neudržel útočné pásmo a musí si pro puk až k Machovskému.

Dnešní utkání sleduje 4300 diváků.

56:14
    Čiliak kryje nebezpečnou střelu Košťálka.

55:59
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Rickard Palmberg – 2 min., hákování).

55:50
    Rousek byl sám před bránou, ale nahrávka se k němu nakonec nedostala.

54:47
    Polášek střílel od modré mimo bránu.

Jakub Hromada

Góly a asistencie: 43. Köhler – 8. Říčka (Smejkal, V. Růžička), 11. Blain (Kudrna, Kalina), 16. Smejkal (Pech, Košťálek), 31. Forman (Řepík), 38. V. Růžička (Říčka), 59. Buchtele (Řepík)

Berani Zlín: Huf (16. Čiliak) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta – Dufek, Palmberg, Köhler – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Szturc, P. Sedláček, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.
    HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Pech (A), Forman – Říčka, V. Růžička, Kudrna – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Smejkal, Tomášek, Dočekal.

Rozhodca: Mrkva, Úlehla – Kajínek, Lhotský