Velká cena San Marina - Moto3 Vítěz: T. Suzuki (JPN) (kon.) | Velká cena San Marina - Moto2 Vítěz: A. Fernández (ESP) (kon.) | Velká cena San Marina - MotoGP Vítěz: M. Márquez (ESP) (kon.)
koniec zavodu
Velká cena San Marina - MotoGP

Vítěz: M. Márquez (ESP)

cz Nedeľa 15.09.2019, 14:00 • Misano World Circuit Marco Simoncelli • Cestné motocykle

---
    25. Karel Abraham (CZE/Ducati) – 5 bodů (15:04:23)

Zazněla španělská hymna na počest vítězného Marca Márqueze. Z Grand Prix San Marina je to už vše, ale další Velká cena se koná už za týden. Pojede se ve španělském Aragonu!

Ohlasy v cíli:

Maverick Viñales (3. místo): Na začátku závodu jsem neměl moc dobrý pocit z jízdy. Několikrát jsem málem ztratil předek. Soustředil jsem se tedy na to, abych udržel třetí pozici. Na konci jsem se ještě snažil dotáhnout. V závěru jsme byli konzistentní, ale už to nestačilo.

Fabio Quartararo (2. místo): Těžký závod! Marc měl v posledních dvou závodech se závěrečnými koly svou zkušenost. Tohle byl můj první opravdový souboj s Marcem a bojovat se sedminásobným mistrem světa je nejlepší moment mé kariéry. Doufám, že v budoucnu tam bude více takových soubojů.

Marc Márquez (1. místo): Včerejšek (5. místo v kvalifikaci) byla extra motivace. V posledním sektoru jsem to bránil, snažil jsem se zavírat zatáčky. Je opravdu hezké vyhrát v Itálii a také je hezké mít takový náskok v šampionátu.
    Fabio Quartararo dnes předvedl další skvělý výkon, byť to na vítězství ještě nestačilo.

Ani dnes se rychlý nováček Fabio Quartararo prvního vítězství v MotoGP nedočkal. Většinu závodu odtáhl na prvním místě, ale v posledním kole podlehl tlaku Marca Márqueze. Lídr pořadí MS se tak po dvou druhých místech vrací na nejvyšší stupínek. Třetí končí Maverick Viñales, miláček domácích fanoušků Valentino Rossi dorazil do cíle jako čtvrtý. Karel Abraham byl klasifikován na konečném sedmnáctém místě.

Konec závodu.

Cíl
    Čtvrtý dojel Rossi, pátý Morbidelli a šestý Dovizioso.
    Márquez navýšil po vítězství vedení v MS i v San Marinu

Cíl
    Fabio Quartararo jel na maximum, ale udělal drobnou chybičku a to bylo rozhodující! Marc Márquez vítězí, Maverick Viñales dojel třetí.

27
    Další útok Márqueze, který jde do čela!

27
    Fabio Quartararo to Márquezovi chladnokrevně vrací a opět vede!
    Márquezův útok na první místo na úvod závěrečného kola

27
    Marc Márquez skončil v předchozích dvou závodech vždy druhý. Dnes to nechce dopustit a v nájezdu do posledního kola jde do čela!

26
    Andrea Dovizioso zatím stále nedokázal předjet pátého Morbidelliho. Je to ale hodně těsné.

25
    Na vedoucí duo se blíží Maverick Viñales! Možná přichází čas pro útok Márqueze.

25
    Tři kola před koncem a Fabio Quartararo stále v čele! Bojuje o své první vítězství v kategorii MotoGP!