Španielsko – Austrália 95:88 (po pr.) | Argentína – Francúzsko 80:66 (kon.)
95:88 (22:21, 32:37, 51:55, 71:71 - 80:80)
Austrália
cz Piatok 13.09.2019, 10:00Majstrovstvá sveta • Semifinále

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:33:16)

Nejlepším střelcem zápasu byl s 33 Marc Gasol, na druhé straně s 32 body zakončil duel Patty Mills.

Double-double za 19 bodů a 12 asistencí předvedl Španěl Ricky Rubio, na druhé straně s 18 body a 11 doskoky úřadoval Nic Kay.

Na Australany čeká "pouze" utkání o bronz.

Španělsko bylo na pokraji vyřazení, ve čtvrté čtvrtině prohrávalo a vypadalo to, že Austrálie pronikne finále. Jenže situace na palubovce se zamotala a Španělé si vynutili prodloužení. V něm byli blízko postupu, poté blízko porážky a nakonec se muselo dokonce do druhého prodloužení. Austrálie v další pětiminutovce nabrala vyšší ztrátu, kterou už nedokázala smazat, a tak Španělsko, byť dlouho nebylo lepší, zvládlo koncovku zápasu bravurně a zahraje si o titul mistra světa.

Konec zápasu. (95:88)

49:44
    Goulding míjí tříbodovou střelu, Španělsko doskakuje a zápas se už jen dohrává! (95:88)

49:37
    Španělsko drželo míč až do konce limitu a ještě k tomu Gasol dal dva body! (95:88)

49:12
    Blesková trojka Millse! (93:88)

49:07
    Rubio obě šestky minul, ještě drobná naděje pro Austrálii! (93:85)

49:07
    Inglesova střela z levého rohu se vykroutila se smůlou z obroučky. Goulding rychle fauluje Rubia. (93:85)

48:58
    Gasol se ovšem blýskl v obraně blokem proti Gouldingovi. (93:85)

48:49
    Gasol tříbodovou střelu neproměnil. Austrálie nyní musí. (93:85)

48:25
    Jenže další australská ztráta! (93:85)

48:17
    Claver proměnil první hod, druhý nikoliv. (93:85)

48:17
    Ingles přihrál Millsovi pod koš, ale Claver zabojoval o míč a získal ho. Posléze byl faulován Millsem a budou to znovu šestky pro Španělsko. (92:85)

48:07
    Rubio oba hody využil. (92:85)

48:07
    Creek rychle fauloval Rubia. Dva trestné hody. (90:85)

48:06
    V pravý okamžik se trefil Aron Baynes za tři body! (90:85)

47:54
    Španělsko je blízko postupu do finále! Llull využil tříbodovou střelu a navyýšil vedení už na 8 bodů! Austrálie si bere oddechový čas. (90:82)

Jan Vojkůvka

Španielsko: Claver, Fernández, M. Gasol, J. Hernangomez, Rubio, Beiran, Colom, W. Hernangomez, Llull, Oriola, Rabaseda, Ribas
    Austrália: Baynes, Dellavedova, Ingles, Landale, Mills, Barlow, Bogut, Creek, Gliddon, Goulding, Kay, Sobey

Rozhodca: Locatelli (BRA), Sahin (ITA), Bermudez Mariscal (MEX)
    Štvrtiny: 22:21, 10:16, 19:18, 20:16 - 9:9, 15:8