Benátky n/J – Litoměřice 0:4 (kon.) | Jihlava – Kadaň 3:1 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 3:2 (kon.)
Chomutov – Sokolov 4:1 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 3:4 (po pr.) | Slavia – Ústí n/L 1:2 (po pr.)
Přerov – Prostějov 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:4 (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
HC Frýdek-Místek
cz Streda 11.09.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance Liga (CZ) • 1. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli vše, z Lapače děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů. (19:58:29)

Ani branka v samotném závěru třetí třetiny psychicky Frýdek-Místek nenahlodala. V prodloužení Rysi převzali iniciativu, byli aktivnější a David Klimša se nakonec střelecky prosadil, čímž zápas prvního kola definitivně ukončil. Dva body berou hráči z Polárky, Vsetín nakonec bere jen jeden bod za prohru v prodloužení.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Rostislav Martynek a Jakub Teper.

62:20 David KLIMŠA - 3:4

62:20
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Jenže aktivita Frýdku-Místku v prodloužení je po zásluze odměněna. DAVID KLIMŠA dotáhl svou individální akci až do konce a střelou mezi betony překonal Gábu. Asistence: Dan Przybyla.

61:42
    Stuchlík udělal Slováčkovi kličku, následné zakončení Gába vyrazil a přihrávka před branku nenašla adresáta.

61:26
    Hrachovský se vytočil od mantinelu až ke Gábovi, bekhendem jej nepřekonal.

61:03
    Motlocha obral o kotouč Dudáš, Procházka v následném brejku vypálil nad (možná i s přispěním Malíka).

60:22
    Květoň si vzal puk a už ho nikomu nepůjčil, dělovku pod břevno vyráží Gába do ochranné sítě.

60:01

Tak to byl závěr třetiny jako řemen. Valachům se dlouho nedařilo, přihrávky nenecházely adresáta a střely nemířily přesně, nyní je však vše zapomenuto, protože Antonín Pechanec 14 vteřin před koncem propálil Malíka a bude se prodlužovat!

60:00
    59:46 Antonín PECHANEC - 3:3

59:46
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak to je studená sprcha pro hosty, kterým chybělo 14 vteřin k vítězství! Vsetínský stadion naopak exploduje radostí. Slováček rychlým pasem do prostoru mezikruží oslovil ANTONÍNA PECHANCE, ten nijak neváhal a expresní ranou těsně nad ledem překonal Malíka, jenž se ani nepohnul. Asistence: Ondřej Slováček, Vlastimil Dostálek.

59:15
    A Gába už je venku z brány, domácí zkouší power-play!

59:03
    Březina jenom naslepo nahodil, obrana hostů pohodlně vyhazuje.

58:42
    Mikulík dostává puk do středního pásma a Gába zatím nemůže ze své svatyně.

58:31
    No a Frýdek-Místek si zároveň s tím vybral oddechový čas, čímž chce jistě zabrzdit tlak Valachů.

58:31
    Gába už mířil na střídačku, ale šestý domácí hráč vyrazil na led příliš rychle a čárový rozhodčí to zaregistroval. Vylučovat se samozřejmě dle pravidel nebude, ale hra je přerušena a bude se pokračovat ve středním pásmu.

58:19
    Drtina to vyzkoušel od modré čáry a nebyl daleko od úspěchu, Malík vyrazil jeho ránu těsně vedle levé tyče.

57:12
    Teper od modré čáry a potom i Pechanec s Jonákem doráželi, Malík měl prostor u tyčku dostatečně zakrytý.

57:02
    První dobrá šance Vsetína. Jonákův pas na Pechance měl oči, domácí jedenáctka však byla příliš blízko Malíkovi, který hrudí chytá.

56:41
    A Martynek opět posouvá hru mimo nebezpečné území. Dočkáme se ještě vsetínského tlaku?

56:16
    Martynek s Květoňem se vydali do přečíslení, na poslední chvíli hasil situaci dojíždějící Karafiát.

55:47
    Není z toho nic, Slováčkova následná rána míří daleko mimo tři tyče.

55:28
    Teper musí opět zahájit útočné tažení až od vlastní branky. Co předvede Doktor?

54:15
    Útočné pásmo Frýdku je no-go zónou, hosté do něj stále nechtějí Valachy pustit. Souboje uprostřed hřiště pokračují.

53:49
    Hosté hrají v plném počtu a čas se krátí.

53:30
    Květoň posílá kotouč přes všechny čáry, kdeže loňské vsetínské sněhy jsou? Přesilovky nevychází a nevychází. Za skvělou obranu však musíme pochválit i Frýdek.

52:47
    Kalus zastavil pronikajícího Březinu, opět dobré oslabení ze strany hostů.

52:24
    Rehušovi puk odskočil, Kudla vyhazuje s tečí do ochranné sítě.

51:55
    Hrachovský se s tím nepáral a o mantinel tvrdě vyhodil.

51:49
    Šance na nápravu však přichází záhy. Zahradníček si pomohl faulem a míří na trestnou lavici. Co předvedou zelenožlutí nyní?

51:26
    Úmyslný offside vrací hru zpět před Malíka, nedá se však říci, že by musel čelit nějakému extrémnímu tlaku. Vsetín je ve třetí třetině bezzubý.

Dnešní utkání sleduje 2970 diváků.

51:09
    A Frýdek zatím tento plán zvládá skvěle, pro Vsetín je modrá čára velkou překážkou.

50:05
    Volf nikoho v brankovišti nenašel, a tak se Frýdek osvobozuje. Dá se očekávat, že v této fázi utkání bude sázet hlavně na zabezpečenou obranu.

49:14
    Hosté hrají v plném počtu a důležitý moment utkání zvládli.

49:02
    Změnit to chce druhá přesilovková formace, ale ani té se nedaří a Martynek dokonce vypálil na Gábu.

48:52
    Jonákova zblokovaná přihrávka míří do ochranné sítě. Hosté se úspěšně brání, Vsetínu chybí pohyb a přesnost.

48:14
    Hosté hrají ve čtyřech, Vsetínu přesilovková kombinace vůbec nevychází.

47:36
    A Vsetín dvakrát za sebou přichází o pásmo.

47:20
    Kovář dělá v obranném pásmu dobrou práci, jeho vyhození míří daleko od vlastní branky.

47:14
    Jenže na trestnou lavici míří za Motlochem i Mikulíkem a Vsetín má k dispozici minutovou přesilovku 5 na 3.

47:14
    Slováček měl před sebou odkrytý prostor, ale se střelou dlouho váhal, Malík měl lapačku na svém místě.

46:50
    Březina při střele z mezikruží zlomil hůl, trocha smůly pro Valachy.

46:34
    Karafiát překličkoval Kudlu, ale měl puk na bekhendu, a tak nemohl pohodlně zakončovat.

46:20
    Hrachovský razantně hned po vhazování vyhazuje.

46:14
    Po dvou oslabeních tentokrát přichází na řadu vsetínská přesilovka. Za držení je vyloučen Motloch. Využijí Valaši tuto příležitost?

45:44
    Stuchlík nebezpečně zakončoval z levé strany, Gába vyrazil puk jen před sebe, z dorážek nakonec nebylo nic.

45:10
    Dudáš neudržel kotouč na modré čáře, chvíli před tím byl důrazně zastaven Dostálek, ale rozhodčího píšťalka zůstala němá.

44:01
    Vsetní hraje v plném počtu. Toto oslabení pro něj bylo velmi náročné.

43:34
    Tlak hostů pokračuje, Kudla to dvakrát zkoušel od modré čáry, ale Gába byl proti němu úspěšný.

43:03
    Jenže po dorážkách důrazného Stuchlíka nechybělo málo, aby to bylo už o dva góly. Puk se po těle Gáby svezl těsně vedle pravé tyčky.

42:43
    Gába zatím může být v klidu, na první zákrok v oslabení teprve čeká.

42:14
    Rehuš zablokoval Hrachovského, o chvíli později se Květoň nepohodl se svými spoluhráči a vyhnal Frýdek z útočné třetiny.

42:01
    Jenže Vsetínští v pěti příliš dlouho nezůstali. Slováček zastavil ve středním pásmu Kaluse a rozhodčí okamžitě zvedá pravici. Podaří se hostům navýšit vedení? To už by byl trhák...

41:30
    Doktor spěchá z ledu rovnou na střídačku, tak si na ledě příliš neužil, co je však podstatnější, Valaši jsou v pěti a mohou spřádat plány na vyrovnání.

41:22
    A sedm vteřin před koncem přesilové hry se dokonce zakázaným uvolněním vyhnali z pozice před Gábou. Doktor už se těší, až se bude moci vydat zpět na led.

40:30
    Hosté začínají třetí třetinu v početní výhodě, zatím se však nemohou dostat do útočného pásma.

40:01

Druhá třetina patřila hostům, kteří otočili nepříznivý vývoj a jejich dvě branky z hole Hrachovského a Kaluse znamenají možná trochu překvapivé vedení 3:2. Favorit v této fázi utkání nehrál příliš dobře. V útočném pásmu mu chyběla přesnost v kombinaci, naopak hosté dokázali před Gábou pořádně hrozit, čehož výsledkem jsou dva góly , které sice nepatřily do kategorie výstavních, ale na jejich důležitosti to rozhodně neubralo. Pokud chce Vsetín z dnešního utkání brát všechny tři body, bude muset v poslední dvacetiminutovce zařadit vyšší rychlostní stupeň. Jak utkání dopadne? To se možná dozvíme už ve třetí třetině, která startuje zhruba zhruba 19:15.

40:00

39:40
    Zahradníčka při střeleckém pokusu zablokoval Pechanec, chvíli to vypadá, že se vydá dopředu, ale nakonec zůstalo jen u vyhození kotouče.

39:30
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Doktor.

38:51
    Vítek chtěl překvapit Málka střelou z velkého úhlu, ale bližší tyč měl gólman hostů pokrytou dostatečně, a tak neměl sebemenší problém.

37:56
    Kvasinica se brzy zvedl a přesilovka mohla pokračovat, nyní jsou však hosté zpět v pěti mužích v poli.

37:38
    Přímo u mantinelu zůstal ležet po souboji Kvasnica, rozhodčí raději přerušili hru.

37:26
    Dudáš trefil jen Kvasnicovy nohy, Vsetín záhy přichází o útočné pásmo.

36:56
    Tůma po Slováčkově bekhendovém nahození hledal puk u Malíka, ten jej ale drží spolehlivě ve své moci.

36:47
    Ani teď Valaši neuspěli, první minuta přesilovky je pryč.

36:09
    Zatím to tak nevypadá, Dostálek si nerozuměl se Slováček a puk letí z útočného pásma.

35:55
    Volf byl zahákován Kaukičem a pro Valachy je to opět šance, jak se dostat zpět do zápasu. Bude do dvou minut svítit na tabuli remízový stav?

35:49
    Další nedůraz v rozehrávce mohl trestat Mikulík, ale Jeřábek stihl do jeho zakončení vložit hůl.

35:14
    Dudáš promáchl střelu, a pak jen bekhendem zasáhl jednoho z útočících hráčů. Tato fáze zápasu Vsetínu nevychází.

34:57
    Flok kotouč na modré nezachytil, bude z toho zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

34:28
    Hosté hrají v plném počtu a Kaukič se hned vydal do útoku. Gába zasahuje hrudí.

33:58
    Malík vyškrábl Teperovu dorážku Slováčkovy střely lapačkou nad branku. V hledišti to jen zahučelo.

33:48
    Hryciow trochu přisvítil, Květoň jeho nahození zblokoval až do stropu vsetínského zimního stadionu.

33:40
    Domácí hrají v plném počtu a začíná jejich početní výhoda.

32:48
    Rehuš vyhrál souboj v rohu kluziště, ale neměl dostatek prostoru, aby stihl propasírovat kotouč na volného Karafiáta v mezikruží.

32:22
    No a pozor, Kaukič byl při dorážkách příliš důrazný, zajel do Gáby a dostane dvě minuty za sekání. Síly se srovnají.

32:22
    Po rychlé kombinaci zakončoval z předbrankového prostoru Kaukič, ale Gába jej v přesunu dokázal vychatat! Důležitý zákrok vsetínského gólmana.

31:40
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vlastimil Dostálek – 2 min., sekání).

31:31
    Dostálek rozjel další vsetínský útok, ale se střelami z dálky nemá Malík problémy dlouhodobě a nejinak tomu bylo teď. Naopak se bude vylučovat na vsetínské straně.

30:20
    Malík při střele Dudáše nic neviděl, v brankovišti si povyskočil a puk sklepl hrudí do rohu. Hra nabírá na ještě větším tempu.

29:44
    Na rozdíl od první třetiny, kdy se vylučovalo jako na běžícím páse, je tato zatím čistá a více to svědčí hostům.

29:28
    Vsetín v posledních minutách nebyl na ledě lepším týmem, nyní se to pokouší změnit. Tůma pálil z pravé strany, ale jen do boční síťky. Nebezpečí pro hosty zatím zažehnáno.
    28:44 Jan KALUS - 2:3

28:44
    Poprvé v utkání se červenobílí dostávají do vedení. Závaru před brankou Gáby dokázal využít JAN KALUS, který nebráněn vybruslil z pravé strany, poslal to na Gábu a dokázal propasírovat kotouč mezi jeho betony. Bez asistence.

27:52
    Kudla to zkusil od modré čáry, ale Gába měl tentokrát odkrytý výhled a bez potíží si poradil.

27:20
    Šilhavý se na konci střídání vydal do přečíslení, ale měl puk na bekhendu a navíc mu trochu chyběly síly. Z nadějně vypadající situace není nic.

26:34
    Vsetín mohl záhy zareagovat a dostat se zpět do vedení, to by však musel David Vítek trefit odkrytou horní část branky. Malík už byl v tu chvíli na ledě a při střele pod víko by byl bezmocný. Chybělo málo.
    25:37 Ondřej HRACHOVSKÝ - 2:2

25:37
    Na Lapači je však překvapivě znovu vyrovnáno! ONDŘEJ HRACHOVSKÝ obral o puk Procházku, zamířil do útočného pásma a ranou skrytou za obráncem Drtinou překonal Gábu. Sedlo mu to náramně. Bez asistence.

24:55
    Procházka se dobré dvě vteřiny napřahoval, nakonec dostal kotouč a vypálil těsně nad letem k tyči, Malík zasáhl špičkou betonu.

24:31
    Rehušovi se prachmálo líbil odpískáný offside, s verdiktem rozhodčího však neudělá nic.

23:54
    Dlouho to vypadalo, že souboj v rohu nebude mít vítěze, nakonec s pukem vyjíždějí Vsetínští a mohou spřádat útočné plány.

23:14
    Kaukič odletěl od Pechance jako hadrový panák, za tento zákrok se vylučovat nebude.

22:30
    Doktor zachytil nepřesnou rozehrávku a hledal Šilhavého, ten neuspěl. O chvíli později se domácí dvanáctka opět dostala k puku v předbrankovém prostoru, ale neposedný kotouč nedorazila do sítě.

21:21
    Napodruhé už se ale Procházka přes svého soka dostal a dokonce zakončil, Malík nenechal nic náhodě a ránu vykryl.

20:57
    Hrachovský si poradil s kličkou Procházky a Frýdek může zamířit vpřed.

20:25
    Pechanec byl rychlejší než couvající Zahradníček a dostal se až za jeho záda, Malík byl ale u puku nakonec první.

20:15
    Michálek zahájil druhou periodu svižně, vybruslil si z pravé strany a v rychlosti hned pálil, Gába má na svém kontě úspěšný zákrok.

20:01

První třetina nové sezony je za námi a lépe ji odehrál Vsetín, který po dvaceti minutách vede 2:1. Skóre otevřel v čase 6:12 Pechanec, který procedil puk za Malíka. Za hosty okamžitě kontroloval v úniku Martynek. Valaši si vzali své vedení zpět, když druhý přesilovkový gól obstaral Jiří Drtina. Je teprve začátek soutěže, a tak kromě pěkných hokejových akcí vidíme i chyby na obou stranách, to je však logické a s přibývajícími minutami na ledě budou hráči určitě získávat více na herní jistotě a pohodě. Navíc je na stadionu velké horko, takže i kvalita ledu hráčům příliš nepřeje. Uvidíme, co se stane ve druhé dvacetiminutovce, která startuje zhruba v 18:25. Těšíme se na další pokračování.

20:00

19:34
    Motloch zůstal v útočném pásmu i přes zdviženou pravici čárového rozhodčího, hra je přerušena pro offside.

18:27
    Doktor tečoval ránu od Holomka těsně nad ledem, následně si to samé tito dva aktéři zopakovali, ale Malík vždy vyšel ze souboje jako vítěz.

17:25
    Stuchlík puk přes Tepera do brankoviště nedostal, v následném protiútoku neposedný puk zradil Volfa.

16:50
    Zatím jsme mohli vidět nepříjemný pokus Jeřábka, který nadvakrát dostrkal puk k Malíkovi, jenž zůstal pozorný.

16:30
    Hra se na chvíli trochu uklidnila, alespoň co se šancí týče. Uvidíme, co přinese závěr první třetiny.

15:26
    Vsetín hraje v plném počtu. Oslabení ve třech i ve čtyřech přečkal bez úhony.

14:36
    Vsetín už samozřejmě hraje alespoň ve čtyřech. Po ráně Hrachovského to nemuselo trvat dlouho, protože pokus proletěl těsně kolem tyčky.

14:17
    Kovář při ráně zranil hůl a Teper se proti němu vydal s útočnou akcí! Udělal nádhernou kličkou a prodral se až k Malíkovi, který jeho šikovnou střelu pod břevno vykryl.

13:48
    Gába vyrazil Květoňův pokus a Dudáš následně za mohutného aplausu vyhazuje.

13:26
    Jenže rozhodčí je dnes na drobné zákroky háklivý. Po Jeřábkově sekání je tu velká šance pro červenobílé, kteří budou hrát početní výhodu o dva hráče.

13:05
    Frýdeckým se nedaří dostat z obranného pásma, přechod v tuto chvíli vázne.

12:23
    Jonákovi se podařilo projít do útočného pásma, Vsetín se podruhé osvobozuje.

12:06
    Vsetínská obrana nebyla dostatečně důrazná, a tak se Mikulík dral až ke Gábovi, Teper jej zastavil jen za cenu hákování.

11:08
    Nico Geidl mohl okamžitě vyrovnat, ale z pravého kruhu nakonec zamířil jen těsně mimo. V hledišti to zahučelo.
    10:36 Jiří DRTINA - 2:1

10:36
    Třetí přesilová hra, druhý gól. Vsetín si bere své vedení zpět a postaral se o to JIŘÍ DRTINA, který mohutně napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Malík jen máchl lapačkou. Asistence: Branislav Rehuš.

10:27
    Rehuš střílel po přihrávce od Drtiny z pravého kruhu, Malíkovi zůstal puk stát někde pod betonem, ale důležité je, že jej udržel před čarou.

10:10
    Po faulu Kudly mají Valaši možnost, jak se dostat zpět do vedení. Čeká je dvouminutová přesilová hra.

09:47
    Šilhavý s Doktorem mohli při střídání hostů spěchat do přečíslení, ale druhý jmenovaný nezvládl přihrávku.
    08:07 Rostislav MARTYNEK - 1:1

08:07
    Vsetínská obrana byla vysunutá příliš daleko ve středním pásmu a okénko v ní využil ROSTISLAV MARTYNEK, který dostal přesný pas od Hrachovského, položil si Gábu a zavěsil pod horní tyč. Na Lapači je tedy brzy vyrovnáno a začíná se od nuly. Asistence: Ondřej Hrachovský, David Květoň.

07:10
    Odražený puk si v mezikruží dojel David Tůma a okamžitě si to nasměroval směr brána, Malík tentokrát v brankovišti pozorný.
    06:12 Antonín PECHANEC - 1:0

06:12
    Jen 19 vteřin potřeboval Vsetín k využití přesilové hry a nutno říct, že to byla docela šťastná branka. I takovým se však musí jít naproti. Vít Jonák našel pasem přes celou šíři útočného pásma ANTONÍNA PECHANCE, kterému rána příliš nesedla, ale Malík si ji srazil svou holí do sítě. Asistence: Vít Jonák, Ondřej Slováček.

05:53
    Karafiát byl zasažen Adámkovou vysokou holí, Vsetín má další dvě minuty na to, aby vstřelil premiérovou branku.

05:47
    Jen na zakázané uvolnění vyhodili hosté, hra se opět přesune před jejich branku, kde ji v posledních minutách vidíme nejčastěji.

05:30
    Hosté hrají v plném počtu.

05:23
    Dudáš minul branku a vyhnal své spoluhráče z útočného pásma, z tohoto mráčku zřejmě nezaprší.

04:49
    Slováček hledal střílenou přihrávkou Tepera, ale ten nezkorigoval přesně mušku. Ze vsetínské přesilovky zbývá ještě 41 vteřin.

04:26
    Teper zkusil svou jedovku, ale minul bránu i hůl svých spoluhráčů.

04:07
    Klimša dostal puk za modrou a Martynek se dokonce vydal dopředu, pošetřil cenné vteřiny.

03:40
    Vsetín začal přesilovku sprškou střelu, proti Pechancovi ale Malík stihl zareagovat a přerušuje hru.

03:30
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Kalus – 2 min., podrážení).

03:21
    Jenže první vyloučení čeká také na hosty, Vsetín má zatím k dispozici výhodu.

02:59
    A přesilovka červenobílých pokračuje, Kovář udržel modré pásmo.

02:44
    Pechanec naznačil střelu, a posléze se snažil zamířit mezi betony, kde to však měl Malík dobře pohlídané. Gól z toho není!

02:44
    Pechanec zastavil Zahradníčkovu střelu a mířil sám na brankáře od své vlastní modré čáry. Soupeř zatáhl za záchrannou brzdu a ve středním pásmu fauloval. Bude z toho trestné střílení!

02:06
    A v oslabení se dokonce dopředu vydal Šilhavý, který přes Hrachovského vypálil a Malíkovi jeho rána vypadla mimo branku.

01:39
    Jenže nepřesný pas na Hrachovského vše zhatil, Frýdek musí začínat od své vlastní svatyně.

01:17
    Procházkovi se do vyhození zapletl čárový rozhodčí, Frýdek drží útočné pásmo.

01:09
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Branislav Rehuš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

00:59
    David Květoň byl blízko prvnímu zakončení, ale letící puk u pravé tyčky minul. Není bez zajímavosti, že Květoň je vsetínským odchovancem a v zelenožlutém dresu také vyhrál juniorský titul.

00:20
    Pechanec bojoval o kotouč v levém útočném rohu, kde na těj kromě Kudly nepříjemně doléhalo také podvečerní slunce, puk nakonec ztratil.

00:01

Slavnostní buly mezi Mikulíkem a Jonákem proběhlo, teď už můžeme naplno začít.

Pro Vsetínské je tato sezona kulatá, slaví totiž výročí 80 let klubu.

Ještě před samotným zahájením vhodí slavnostní buly legenda klubu Ludvík Kroupa, dlouholetý útočník, kapitán a později také trenér Zbrojovky Vsetín.

Rysi už se seřadili na své vlastní modré čáře, čeká se jen na příjezd Vsetínských.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Teper, Slováček (A), Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina (A), Hryciow – Dostálek, Pechanec, Jonák (C) – D. Tůma, Rehuš, Procházka – Březina, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Doktor.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, L. Kovář, D. Stránský, J. Adámek – Kaukič, Mikulík (C), Motloch – D. Květoň, Klimša (A), Martynek (A) – Kvasnica, Stuchlík, Przybyla – Geidl, J. Kalus, Flok.

Ještě jednou dobrý den z Valašska, kde je vše připraveno na start prvního utkání nové sezony Chance ligy. Oba týmy momentálně čekají na start utkání v útrobách stadionu a hala se stále plní diváky. Uvidíme, jaká bude kvalita ledu, protože hned na úvod se zdá, že je zde hodně vody.

Valaši si letos vytyčili novou metu – po loňském postupu do semifinále chtějí tentokrát ještě o krůček výš (a když se zadaří, možná i o dva). Svěřenci trenérů Jenáčka a Dopity v přípravě ukázali, že by to na Lapači mohlo fungovat. Doma neprohráli jediný zápas, porážky si odvezli jen z Trenčína a Havířova. O jejich góly se staraly především dvě nové posily – Branislav Rehuš a Martin Procházka. Jejich souhra funguje a dá se očekávat, že nastoupí bok po boku i do prvního soutěžního utkání. Branky se očekávájí také od Davida Tůmy či Vlastimila Dostálka. Ze "starých známých" se v přípravě v dobré formě ukázal David Březina.

Rysi na konci loňské sezony prahli po postupu do elitní osmičky, no nakonec jim kýžené play-off těsně uniklo. O to větší motivaci budou mít nyní, i když se do nového ročníku vrhnou se značně pozměněným kádrem, od kterého nikdo neví, co očekávat. Farmu Třince zřejmě čeká v úvodu kromě boje na ledě také boj personální, protože jejich chlebodárce si zřejmě rád na úvod vyzkouší některé hráče ve vyšší soutěži. Frýdek se musel rozloučit s Rudovským, Christovem nebo nebo Jiřím Krislem, do svých řad naopak přivítal kanadského obránce Patricka Kudlu, jenž se na východ Moravy vydal ze slovenských Nových Zámků. Červenobílí sázejí na mladý tým tažený zkušenými bardy – Rostislavem Martynkem a Milanem Mikulíkem. Uvidíme, zda se střelecky prosadí i v prvním kole na Valašsku. V přípravě to s Frýdkem příliš dobře nevypadalo, zvítězil jen ve dvou z osmi případů a ve středu bude outsiderem.

Do začátku nové sezony Chance Ligy zbývají poslední hodiny, a tak mohou všichni hokejoví příznivci zahájit odpočítávání. Co nás během následujících měsíců? Kdo napodobí loňskou cestu Kladna až do Extraligy? Odpověď se dozvíme až na začátku dubna. Do té doby nás čeká velké množství emocí na ledě i v hlediště, urputné boje a kvalitní hokej. O ten se chtějí postarat i dva moravské celky, které se střetnou v 1. kole na vsetínském Lapači. VHK ROBE Vsetín hostí HC Frýdek-Místek. Kdo vykročí do ročníku 2019/20 pravou nohou?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Kopecký

Góly a asistencie: 7. Pechanec (Jonák, Slováček), 11. J. Drtina (Rehuš), 60. Pechanec (Slováček, Dostálek) – 9. Martynek (Hrachovský, D. Květoň), 26. Hrachovský, 29. J. Kalus, 63. Klimša (Przybyla)

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Teper, Slováček (A), Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Dostálek, Pechanec, Jonák (C) – D. Tůma, Rehuš, Procházka – Březina, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Doktor.
    HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, L. Kovář, D. Stránský, J. Adámek – Kaukič, Mikulík, Motloch – D. Květoň, Klimša, Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Przybyla – Geidl, J. Kalus, Flok.

Rozhodca: Kašík, Maršálek – Blažek, Kučera