Nový Zéland – Japonsko 111:81 (kon.) | Austrália – Domin. republika 82:76 (kon.) | Kanada – Jordánsko 126:71 (kon.)
Brazília – Česko 71:93 (kon.) | Turecko – Čierna Hora 79:74 (kon.) | Francúzsko – Litva 78:75 (kon.)
Nemecko – Senegal 89:78 (kon.) | USA – Grécko 69:53 (kon.)
USA
69:53 (19:17, 38:25, 54:37)
Grécko
cz Sobota 07.09.2019, 14:30 • Šen-čen (Čína) • Majstrovstvá sveta • Osemfinále

Nejlepší střelci: Walker 15 – G. Antetokounmpo 15. (16:14:45)

Neporazitelnost basketbalistů USA pokračuje, nad Řeckem po poměrně vyrovnané úvodní čtvrtině získali rozhodující náskok ve druhé části hry, kdy mu povolili jen tři koše. V závěru už vítězové trochu šetřili síly a náš příští soupeř vyhrál poslední čtvrtinu o bod.

Konec zápasu. (69:53)

39:12
    Řekové vedou v poslední čtvrtině o jeden bod a dílčí úspěch mohli navýšit, jenže z brejku se netrefil Printezis. (69:53)

38:17
    Barnes vystihl špatnou přihrávku Mantzarise a užil si učebnicovou smeč, navíc zavěsil s faulem a vletěl až mezi diváky. Náplastí na bolestivý pád mu byl následný proměněný trestný hod. (69:53)

37:46
    Mitchell nedal trojku, míč doskočil Harris a vrátil za sebe, po pár vteřinách to zkouší Walker, ale dopadl stejně. (66:53)

37:18
    Georgios Printezis trefil jen první ze dvou trestných hodů. (66:53)

37:00
    Na další koš Calathese odpovídá okamžitě trojkou Donovan Mitchell. (66:52)

36:05
    Hráči v černém teď dost ledabyle bránili podkošový prostor a zcela volný Kemba Walker z doskoku své vlastní střely protrhl střeleckou smůlu USA. (63:50)

35:27
    Úspěšná série Řecka pokračuje, američtí hráči počtvrté za sebou netrefili a naopak Calathes uspěl dvojtaktem. (61:50)

34:57
    Thanasis Antetokounmpo proměňuje první trestný hod, druhým minul koš. (61:48)

34:26
    Další trojku střílí z protiútoku čerstvý Evangelos Mantzaris. (61:47)

33:48
    Řečtí basketbalisté rozehráli zpod vlastního koše a dvojtaktem snižuje Printezis. (61:44)

33:38
    Smeč Jaylena Browna zůstala na obroučce, Sloukas doskakuje a Američané se provinili útočným faulem. (61:42)

33:01
    Američané už hrají v rozhodnutém zápase uvolněně a trojku zaznamenal Kemba Walker. (61:42)

32:23
    Walker uvolnil Middletona, jenž se prosazuje z výskoku. (58:42)

32:09
    Kostas Sloukas je v ráži, vidíme další trojku vynikajícího střelce Fenerbahce. (56:42)

31:12
    První koš Evropanů v závěrečné čtvrtině střílí po Calathesově přihrávce Sloukas. (56:39)

30:53
    Barnes konečky prstů dopíchl až z druhé dorážky vlastní střelu o desku do koše. (56:37)

Karel Jedlička

USA: White, Mitchell, Harris, Smart, Barnes, Brown, Tatum, Plumlee, Turner, Lopez, Middleton, Walker
    Grécko: Larentzakis, Calathes, Bourousis, Sloukas, Papagiannis, Printezis, Papanikolaou, Mantzaris, Papapetrou, Vasilopoulos, G. Antetokounmpo, T. Antetokounmpo

Rozhodca: Glišić (Srbsko), Pascual (Filipíny), Liszka (Polsko)
    Štvrtiny: 19:17, 19:8, 16:12, 15:16