Nový Zéland – Japonsko 111:81 (kon.) | Austrália – Domin. republika 82:76 (kon.) | Kanada – Jordánsko 126:71 (kon.)
Brazília – Česko 71:93 (kon.) | Turecko – Čierna Hora 79:74 (kon.) | Francúzsko – Litva 78:75 (kon.)
Nemecko – Senegal 89:78 (kon.) | USA – Grécko 69:53 (kon.)
Brazília
71:93 (16:20, 32:45, 46:65)
Česká republika
cz Sobota 07.09.2019, 10:30Majstrovstvá sveta • Osemfinále

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:19:13)

Důležitou otázkou bude také stav elitního trojkaře Blakea Schilba, který si v průběhu třetí čtvrtiny ošklivě zvrtnul kotník a do utkání se už nevrátil. Zda se jedná pouze o výron, nebo si přivodil horší zranění, není v současné chvíli jisté.

Nejlepším střelcem a hráčem zápasu byl Tomáš Satoranský, který zaznamenal 20 bodů, 7 doskoků a 9 asistencí. Double-double zapsal na konto Ondřej Balvín s 15 body a 11 doskoky.

Češi dokázali diktovat tempo zápasu od úvodních minut a postupně své vedení navyšovali, což se může ukázat jako klíčové v bojích o postup do čtvrtfinále. Pokud totiž Spojené státy potvrdí role favoritů v obou svých zápasech s Řeckem a Brazílií, bude si moci český tým dovolit prohrát pondělní souboj s Řeky a to dokonce o 11 bodů – jelikož Řecko v utkání s Brazílií prohrálo o jeden bod.

Pokud by totiž rozhodovala při souhře výsledků minitabulka, počítaly by se body ze vzájemných zápasů mezi Čechy, Řeky a Brazilci. To ale trochu předbíháme.

Jedním slovem – fantazie! Tak by se dal popsat další český výkon při premiérové účasti na mistrovství světa! Po Japonsku a Turecku, což už bylo samo o sobě obrovské překvapení, zdolali Češi Brazílii vysoko 93:71!

Konec zápasu. (71:93)

39:59
    Felicio ještě na doskoku dopíchl míč do obroučky. (71:93)

39:45
    Šiřina oba trestné hody proměnil. (69:93)

39:45
    Šiřina byl faulován Huertasem a bude střílet trestné hody. (69:91)

39:30
    Peterka se prosadil střelou z perimetru! Důležitá střela. (69:91)

39:12
    Benite proměnil svůj nájezd na koš. (69:88)

38:53
    Palyzova přihrávka míří do autu. (67:88)

38:41
    Caboclo střílí za tři body a snižuje. (67:88)

38:24
    Peterkova střela byla krátká. Rozhodčí přerušuje hru kvůli zranění Garcii, jenž špatně došlápl a drží se za koleno. (64:88)

38:05
    Huertas z otočky střílí dva body po přihrávce Felicia. (64:88)

37:48
    Auda sice minul střelu o desku, ale v útoku doskočil Peterka a ten už míč do obroučky dostal. (62:88)