Plzeň – Hämeenlinna 5:4 (po pr.) | Färjestad – B. Bystrica sk 6:1 (kon.) | Luleå – Augsburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Mníchov – Ambri-Piotta 3:0 (kon.) | EC-KAC – Tappara 3:2 (kon.) | Zug – Rungsted Seier Capital 5:2 (kon.)
Biel – Frisk Asker 2:1 (kon.) | Belfast Giants – Liberec 5:4 (kon.)
EHC Biel-Bienne
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Frisk Asker
cz Štvrtok 29.08.2019, 19:45 • Tissot Arena, Biel • Liga majstrov • Skupina A

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (22:02:46)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 45:15
    Zblokované střely – 10:6
    Vyhraná vhazování – 22:26
    Trestné minuty – 6:14

Hokejisté Bielu nakonec potvrdili roli favorita zápasu a zdolali norský Frisk Asker 2:1. Hostům ale vycházela defenzivní hra, kterou podpořil výtečným výkonem brankář Dahlberg a dlouho tak mohli myslet na body.

Skóre zápasu otevřel na konci první části v přesilovce domácí obránce Yannick Rathgeb, ovšem v polovině utkání srovnal Nicolay Andresen. Domácí poté bušili do obrany soupeře a v 52. minutě se nakonec dočkali. Rychlý protiútok dobře sehráli Gustafsson s Tonim Rajajou a druhé jmenovaný střílel do poloodkryté branky. Hosté si pak už nedokázali vytvořit větší závěrečný tlak. Nepomohla ani minutová hra bez brankáře.

59:57
    Zakázané uvolnění hostí! Na světelné tabuli svítí údaj 2,6 sekundy do konce. Dahlberg musí zpátky do své branky. Hosté už nemohou nic stihnout.

59:35
    Puk směřoval do opuštěné hostující svatyně, ale bránící hráči si s tím dokázali u brankoviště poradit! Konkrétně Gustafsson se pro kotouč natáhl a jeho kolega ho následně odehrál pryč.

58:51
    Teď už ale je jejich branka prázdná!

58:35
    Čas nadále ubíhá a hosté působí bezradně.

57:53
    Domácí však soupeře zatím nepouštějí do útočného pásma, což je pro to základní předpoklad.

56:59
    Do konce zápasu scházejí tři minuty. Brzy bychom se mohli dočkat hostující power-play.

55:31
    Peter Schneider mohl přiblížit domácí k vítězství! Proti jeho zakončení do poloodkryté branky se však stačil přesunout Dahlberg.

54:12
    Domácí chtějí hájit vedení aktivní hrou, ale teď za sebou nechali Sebastiana Johansena, který dostal přesný pas do jízdy. Paupeho však neprostřelil!

53:28
    Střela Jana Neuenschwandera byla sražena do ochranné sítě za brankou hostí.

52:48
    Dalhberg svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

52:11
    Uvidíme, s čím teď přijdou hosté. Jen tuhá defenziva už stačit nebude.
    51:11 Toni RAJALA - 2:1

51:11
    Biel právě vstřelil branku!
    Velká radost v Tissot Areně! Domácí se konečně prosazují a podruhé v zápase vedou! V situaci 2 na 2 si TONI RAJALA šikovně odbruslil od obránce a dostal přihrávku od Antona Gustafssona, kterou zužitkoval střelou z první. Brankář Dahlberg se musel proti střelci přesouvat a nestihl to včas. Asistence: Anton Gustafsson a Mathieu Tschantré.

50:40
    Hra je přerušena a nastal tak čas pro komerční přestávku.

50:34
    Stefan Umer na modré trefil jen bránícího hráče a musí se tak rychle vracet za kotoučem.

49:36
    Hosté se ubránili a jsou kompletní.

49:24
    Z levého kruhu vypálil Damien Riat. Dahlberg zakročil levým ramenem!

48:32
    Nahození od modré čáry tečoval Jason Fuchs. Dahlberg vyráží kotouč.

48:03
    Hostům se podařilo vyhodit.

47:35
    Za držení je vyloučen hostující Victor Björkung. Biel bude hrát přesilovku.

47:20
    Před branou zůstal na chvíli volný Schneider. Do přihrávky na něj ale stačil vložit hokejku hostující obránce.

46:46
    Hosté ve třetí části ještě ani jednou nevystřelili na branku Bielu. I tento údaj potvrzuje jejich pasivitu.

45:55
    Hosté vyvezli puk a spokojili se s nahozením za branku soupeře, kde si ho opět berou hráči Bielu. Frisk Asker pouze brání nerozhodný výsledek.

45:05
    Po střele z pravého kruhu vypadl puk Dahlbergovi z výstroje! Naštěstí pro hosty proskákal mimo jejich branku.

43:25
    Sledujeme nápor domácího celku. Ten chce před svými fanoušky vyhrát a zaměstnává brankáře Dahlberga střelami ze všech pozic.

42:09
    Domácí Mike Künzle netrefil z dorážky prázdnou branku soupeře! V hledišti to jen zahučelo.

41:45
    Na druhé straně to zkoušel Endre Medby. Puk byl sražen do ochranné sítě.

41:27
    Třetí třetina začala v poklidnějším tempu. Až teď nahodil puk na hostující branku Moser a Dahlberg přerušil hru.

Trestné minuty – 6:12

Také ve druhé třetině padla jedna branka. Radoval se z ní celek Frisk Askeru a po 40 minutách tedy platí skóre 1:1. O vyrovnání se postaral ve 31. minutě obránce Nicolay Andresen, který si najel až před branku a po přesné přihrávce od Bastiansena zavěsil. Gól přitom přišel v pasáži, kdy byl Biel aktivnějším celkem. Krátce poté si mohli domácí vzít vedení zpět, ale za již překonaného brankáře zaskočil při dorážkách Lüthiho obránce.

40:00

39:48
    Damien Riat to udělal dobře a dostal se s pukem až před brankáře Dahlberga. Ten však podržel Frisk Asker dalším povedeným zákrokem!

39:01
    Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny.

38:02
    Domácí se snaží v závěru třetiny vystupňovat tempo. Frisk Asker ale drží nerozhodné skóre.

37:10
    Jason Fuchs zajel s pukem až za branku a nabídl puk před ni Peterovi Schneiderovi. Vše vyřešil dobrým zákrokem Dahlberg.

35:33
    Yannick Rathgeb z levé strany jen vyprášil betony Dahlberga. Následně byla hostující branka posunuta a hra tak musela být přerušena.

35:04
    Biel nedokázal přesilovou hru zužitkovat. Frisk Asker je v plném počtu.

33:04
    Hned po buly se skácel k zemi Toni Rajaja, který dostal zásah vysokou holí od Kristoffera Thomassena. V pádu ale zřejmě zasáhl hokejkou protihráče i on a tak tu máme oboustranný trest za vysokou hůl. Pokračovat bude domácí přesilovka 5 na 4.

33:02
    Vyloučení v týmu Frisk Asker (Henrik Ödegaard – 2 min., naražení zezadu).

33:00
    Hra 4 na 4 nic závažnějšího nepřinesla. Oba týmy už jsou v plném počtu.

31:00
    Následovala šarvátka, za kterou dostali dvě minuty za hrubost domácí Roman Karaffa a hostující Max Krogdahl.

31:00
    Domácí si mohli vzít vedení rychle zpět! Po zákroku Dahlberga dorážel do prakticky odkryté klece Fabian Lüthi, ale za již překonaného gólmana zaskočil v brankovišti jeden z obránců!
    30:25 Nicolay ANDRESEN - 1:1

30:25
    Frisk Asker právě vstřelil branku!
    Hosté z ničeho nic vyrovnávají! Anders Bastiansen si udělal prostor u pravého mantinelu, odkud následně nahrál NICOLAYOVI ANDRESENOVI, který si z pozice obránce najel až před branku a střelou do šibenice nad vyrážečku nedal brankáři Bielu šanci – 1:1. Asistence: Anders Bastiansen.

28:55
    Hosté se dostali pod poměrně velký tlak. Hokejově je na tom Biel asi lépe než norský celek.

28:01
    Fey přenesl hru na levý kruh, odkud střílel Roman Karaffa. Kotouč minul o centimetry vzdálenější šibenici hostující svatyně!

27:39
    Další střela od modré. Vyslal ji Janis Moser, ale Dahlberg ji pokryl a před dotírajícími útočníky Bielu puk zalehl. Následuje reklamní přestávka.

26:49
    Biel pokračuje v náporu i po přesilovce. Dahlberg vyrazil ránu od modré čáry.

25:14
    Hosté jsou v plném počtu.

25:03
    Toni Rajala posílal před branku nabídku na teč. Jeho spoluhráč dokázal puk holí zasáhnout, ovšem Dahlberg situaci dokázal vyřešit dobrým zákrokem.

24:36
    Zatím sledujeme dobrou přesilovku Bielu. Chybí ale gólové vyústění. Hlavně dorážka Mikea Künzleho po něm volala, Dahlberg však hosty podržel.

23:13
    V mele před hostující brankou zasáhl Endre Medby hokejkou do tváře domácího útočníka Riata. Dvě minuty pro hokejistu Bielu.

22:40
    Hosté začali druhou část aktivně. Zatím útočí především oni.

21:27
    Tohle už byla velká příležitost hostí! Sebastian Johansen se dostal za záda domácích obránců a upaloval na Paupeho. Přeci jen byl ale v tísni a tak nemohl moc vymýšlet. Jeho střela končí na výstroji gólmana Bielu.

21:01
    Jedním z nejlepších hráčů hostí je dnes Viktor Granholm. Ten se nyní uvolňoval na levém kruhu, ovšem obránce jeho pokus srazil mimo.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:34.

Střely na branku – 6:2.

Po první třetině vede švýcarský Biel nad norským Frisk Askerem 1:0. Domácí začali aktivněji, ale byli to hráči Frisk Askeru, kteří si vypracovali první šance zápasu a Granholm dokonce nastřelil tyčku. Bielu pak v závěru pomohla přesilovka 5 na 3 a krátce po naskočení čtvrtého hráče na led otevřel skóre zápasu Yannick Rathgeb.

20:00
    18:45 Yannick RATHGEB - 1:0

18:45
    Domácí se prosazují krátce po naskočení čtvrtého hostujícího hráče na led! Toni Rajaja přenesl pěkným pasem kotouč z pravého kruhu na levý a YANNICK RATHGEB z voleje prostřelil přesouvajícího se Dahlberga. Asistence: Toni Rajala a Samuel Kreis.

17:26
    Hosté jdou do tří! Künzleho totiž ještě zahákoval Henrik Ödegaard.

17:26
    Moc nechybělo a domácí vedli! Cunti poslal puk mezi kruhy, kde ho Gilian Kohler nasměroval na branku a dorážet se ještě pokoušel Mike Künzle. Touš však projel vedle tyče branky, kterou hájí Nicklas Dahlberg.

16:40
    Christian Käsastul zapojil do bránění protihráče nedovolené chvaty a je za to vyloučen. Přesilovka pro domácí tým.

15:48
    Tohle byla velká příležitost domácích! Roman Karaffa se přes obránce natlačil až před branku Frisk Askeru a dokázal i zakončit. Po zákroku Dahlberga se dva jeho spoluhráči ze čtvrtého útoku snažili dotlačit kotouč za brankovou čáru, úspěšní však nebyli. Čtvrtá formace Bielu hraje každopádně velmi dobře.

15:34
    Ránu od modré čáry Dahlberg viděl a puk vyrazil do rohu kluziště.

14:41
    Jeden si nyní připsali domácí, ale Dahlberg s ním neměl velký problém. Následuje reklamní přestávka.

14:21
    Sledujeme takovou poklidnější pasáž. K vidění je minimum střeleckých pokusů.

13:26
    Tissot Arena je zaplněná tak z poloviny. Kotel domácích fanoušků, který sídlí za brankou Frisk Askeru, je ale téměř plný a dobře se baví.

12:12
    Na přihrávku Lüthiho nedosáhl před brankou Roman Karaffa. Dopředu hru otáčejí zase hosté.

11:06
    Lavoie zamířil s kotoučem do útočného pásma. Dostal ho za branku, kde neúspěšně bojoval Bastiansen. Paupe tak nemusel řešit nic ošemetného u své klece.

10:19
    Hosté se ale osmělují. Už se nedá říci, že by pouze bránili.

09:36
    U puku už je opět domácí celek, který se snaží něco vymyslet na defenzivu Frisk Askeru.

09:06
    Protiútok domácích, který zakončoval střelou do výstroje brankáře Dahlberga Jan Neuenschwander. Následuje reklamní přestávka.

08:43
    Další šance hostí! Po zmatcích před domácí brankou pálil zblízka těsně mimo Mikkel Christiansen!

07:53
    Teď ale málem otevřeli skóre hosté! Na přihrávku zpoza branky si najel Viktor Granholm, který trefil bližší tyčku!

07:17
    Domácí hokejisté mají více ze hry. Biel se většinu času brání.

06:15
    Mike Künzle vystřelil jen do brusle hostujícího obránce. Puk se odrazil do rohu, kde ho opět získávají hokejisté Bielu.

05:19
    Zakázané uvolnění Frisk Askeru. Hra se vrací před Nicklase Dahlberga.

04:20
    Jason Fuchs vykroužil s pukem až na modrou čáru a odsud ho nahodil na hostující branku. Dahlberg asi moc neviděl, ale dokázal kotouč vyrazit.

03:23
    Již po přesilovce hosté zavezli puk do útočného pásma a jeden z útočníků vyzkoušel Paupeho střelou z levé strany. Gólman Bielu byl na místě.

02:13
    První minutu oslabení zvládli domácí dobře. Norové neohrozili jejich branku.

01:12
    Domácí si zahrají ve čtyřech, Jason Fuchs je vyloučen za hákování. Frisk Asker tedy dostává šanci na otevření skóre.

00:38
    Teď už si hráči Bielu připravili první střeleckou příležitost. Po přestávce spoluhráče pálil z mezikruží Toni Rajala a Dahlberg zakročil levým betonem.

00:25
    Domácí vyhráli úvodní buly a jako první tak vyrazili do útoku. Do šance se nedostali a nyní vyvezl kotouč dopředu hostující Viktor Granholm. Akce skončila za brankou a Paupe nemusel zasahovat.

00:01

Po znělce soutěže zazní národní hymny Norska a Švýcarska.

EHC Biel: Paupe (Hiller) – Moser, Kreis, Fey, Salmela, Rathgeb, Forster, Ulmer, Sataric – Tschantré, Gustafsson, Rajala – Kohler, Cunti, Künzle – Riat, Fuchs, Schneider – Karaffa, Neuenschwander, Luthi.

Frisk Asker: Dahlberg (Vestavik) – Ödegaard, Bovim, Krogdahl, Björkung, Andresen, Kåsastul, Thomassen – Lavoie, Bastiansen, Granholm – Christiansen, Gustafsson, Johansen – Medby, Fröshaug, Dokken – Geheb, Kristiansen, Jensen.

Rozhodčí: Holm (SWE), Urban (SUI) – Fuchs (SUI), Kaderli (SUI).

EHC Biel

Švýcarský celek se v minulém ročníku své domácí ligy dostal na pěknou čtvrtou pozici. V play off vyřadil ve čtvrtfinále Servette. V semifinále jim stopku vystavil pozdější vítěz, National League, Bern. Pro Biel je to v letošním roce premiérová účast v Lize mistrů a bude zajímavé sledovat, jak se jim povede.

Frisk Asker

Norský celek vyhrál svou tamní domácí soutěž. Ve čtvrtfinále měl těžkou sérii s Lillehammerem (4:3 na zápasy), příliš lehké to neměli ani v semifinále s Valerengou (2:4) a ve finále narazili na Storhamar, kterého porazili 4:2 na zápasy a mohli slavit titul. Nato, že Frisk Asker skončil po základní části až na pátém místě, velmi dobrý úspěch! I pro Frisk je to premiérová účast na tomto turnaji!

Švýcarsko – norské měření sil nemá jasného favorita, ač je dle sázkových kanceláří pasován do role favorita domácí celek. Oba celky vychází z lig, ve kterých padá poměrně dost branek a možná se dají očekávat brankové hody, avšak hodně záleží na připravenosti obou týmů po letní pauze.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 19. Rathgeb (Rajala, Kreis), 52. Rajala (Gustafsson, Tschantré) – 31. Andresen (Bastiansen)

EHC Biel-Bienne: Paupe (Hiller) – Moser, Kreis, Fey, Salmela, Rathgeb, Forster, Ulmer, Sataric – Tschantré, Gustafsson, Rajala – Kohler, Cunti, Künzle – Riat, Fuchs, Schneider – Karaffa, Neuenschwander, Luthi.
    Frisk Asker: Dahlberg (Vestavik) – Ödegaard, Bovim, Krogdahl, Björkung, Andresen, Käsastul, Thomassen – Lavoie, Bastiansen, Granholm – Christiansen, Gustafsson, Johansen – Medby, Fröshaug, Dokken – Geheb, Kristiansen, Jensen.

Rozhodca: Holm (SWE), Urban (SUI) – Fuchs (SUI), Kaderli (SUI)