Plzeň – Hämeenlinna 5:4 (po pr.) | Färjestad – B. Bystrica sk 6:1 (kon.) | Luleå – Augsburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Mníchov – Ambri-Piotta 3:0 (kon.) | EC-KAC – Tappara 3:2 (kon.) | Zug – Rungsted Seier Capital 5:2 (kon.)
Biel – Frisk Asker 2:1 (kon.) | Belfast Giants – Liberec 5:4 (kon.)
KAC Klagenfurt
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Tappara Tampere
cz Štvrtok 29.08.2019, 19:30 • Eissportzentrum Klagenfurt • Liga majstrov • Skupina A

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera! (22:03:21)

Trestné minuty: 8 – 8

Utkání mezi Klagenfurtem a Tapparou nabídlo pohlednou, vyrovnanou bitvu. Z vítězství 3:2 se radují Rakušané, rozhodující trefu obstaral v 31. minutě útočník Matthew Neal.

Konečný výsledek:
    KAC Klagenfurt – Tappara Tampere 3:2

Branky a nahrávky:
    17. Hundertpfund (Comrie, Bischofberger) – PPG, 24. Obersteiner (Petersen, Neal), 31. Neal (Harand) – 23. Bertrand (Morley, Kuusela) – PPG, 27. Moilanen (Ytterell).
    Konečný výsledek: KAC Klagenfurt - Tappara Tampere 3:2

59:50
    Bertrand zkoušel štěstí z úhlu, z levé strany, Haugen připraven.

59:20
    Klagenfurt takticky na výbornou, pouze vyhazuje do střední třetiny. Tappara se k ničemu nedostává.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:23
    Konec oddechového času Tappary, Heljanko zůstává na střídačce.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Útočná akce Finů nic extra nepřinesla, Haugen hru přerušuje.

58:11
    Petersen mohl zřejmě rozhodnout, Heljanko ale svůj tým podržel, když střelu soupeře z mezikruží vyrazil pravým ramenem do ochranné sítě.

57:15
    Velmi dobrá hra od hokejistů KAC, kteří drží kotouč v útočném pásmu, tedy daleko od vlastní brány.

56:10
    Tři minuty a 50 vteřin do konce třetí třetiny. Koch a Morley na buly po levici Haugena.

56:10
    Puk u Haugena, před námi je poslední powerbreak.

55:01
    Posledních pět minut do konce třetí třetiny. Podaří se Tappaře srovnat?

54:02
    Virta se zprava tlačil před bránu, obrana domácích byla ovšem dostatečně důrazná a nebezpečí včas zneškodnila.

53:46
    Střely na bránu: 14 – 20

53:06
    Bertrandova střela od pravého mantinelu postrádala přesnost.

51:32
    Střela Kemiläinena od modré, z pravé strany, Haugen připraven na správném místě.

51:13
    Hokejisté KAC poslali touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

50:38
    Morley měl skvělou šanci srovnat na 3:3, Haugen ale proti jeho střeleckému pokusu z mezikruží dokázal zasáhnout.

50:01
    Nacházíme se v polovině třetí třetiny, Klagenfurt stále drží nad Tapparou vedení 3:2.

49:21
    Střely na bránu: 14 – 16

48:35
    Zakázané uvolnění od Tampere, vhazovat se tak bude znovu před Heljankem.

48:01
    Powerbreak je u konce, Liivik a Morley na vhazování po pravici Heljanka.

48:01
    Heljanko má puk ve své moci, na řadu přichází první powerbreak třetí třetiny.

47:53

46:35
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

45:53
    Nyní se chvíli bude hrát ve čtyřech. Vhazování po levé ruce Heljanka.

45:53
    Vyloučení v týmu Tappara (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Olavi Vauhkonen.

45:25
    Nahození Kuusely od pravého mantinelu, Haugen ale bez práce.

44:34
    V pořadí čtvrtá početní výhoda Tappary. Vhazuje se po pravici Haugena.

44:34
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Obersteiner.

43:20
    Lehtonen střílel z pravého kruhu bez přípravy, Haugen znovu pozorný.

42:55
    Práce pro Haugena, v útočném pásmu byl velmi aktivní Bertrand.

41:39
    Klagenfurt se dostal do situace 2 na 1! Ganahl to vzal na sebe, zleva si ale na Heljanka nepřišel.

41:23

40:02
    Finský celek zahajuje třetí třetinu na přesilové hře.

40:01

Hokejisté Klagenfurtu a Tappary zpět na ledě, před námi je závěrečná dvacetiminutovka.

39:59
    V posledních okamžicích druhé třetiny ještě od modré nahazoval na bránu Suhonen, jeho pokus však na Haugena neprošel.

39:50
    Bertrand střílel z levého kruhu pro vhazování, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Haugenovo náručí.

39:23
    37 vteřin do konce druhé třetiny, třetí přesilová hra pro Tapparu. Vhazování po levici Haugena.

39:23
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Nicholas Petersen – 2 min., hákování).

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

37:14
    Výborná šance pro Obersteinera z mezikruží, Heljanko se blýskl parádním zákrokem!

36:28
    Tlak Klagenfurtu. Domácí dlouho drželi útočné pásmo, Heljanko musel být ve střehu.

35:35
    Nepřesná rozehrávka od hokejistů Tampere, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

34:41
    Nyní už musel Haugen zakročit, zprava jej totiž otestoval Ojamäki.

34:11
    Střely na bránu: 10 – 11

33:50
    Virta si na levé straně vytvořil skvělou příležitost, avšak následně netrefil bránu.

32:41
    Finové se provinili icingem, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.

32:00
    Konec powerbreaku, vhazuje se mezi hole Obersteinera a Morleyho po pravici Haugena.

32:00
    Ojamäkiho střela z levé strany skončila v ochranné síti. Před námi je další powerbreak.
    30:58 Matthew NEAL - 3:2

30:58
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    3:2 pro domácí tým! Pěknou individuální akcí se po levé straně prezentoval MATTHEW NEAL. Jeho druhý bod v dnešním zápase! Asistence: Patrick Harand.

30:18
    Dlouho nebyla hra přerušena. Do šancí se ale hokejisté nedostávají.

29:55
    Jsme těsně před polovinou zápasu, Klagenfurt hraje doma s Tapparou nerozhodně, 2:2.

27:35
    Nealova útočná snaha po pravé straně neúspěšná, Heljanko zůstal bez práce.
    26:40 Sami MOILANEN - 2:2

26:40
    Tappara právě vstřelila branku!
    2:2! Pokus Ytterella z pravé strany Haugen vyrazil před sebe, následnou bekhendovou dorážkou před bránou uspěl SAMI MOILANEN. Asistence: Alexander Ytterell.

26:28
    Powerbreak je minulostí, Liivik a Jasu na buly po levici Heljanka.

26:28
    Střela Fischera bez přípravy od modré čáry, zprava, Heljanko má touš ve své rukavici. Následuje powerbreak.

25:22
    Morley se obtočil kolem brány soupeře a následně se snažil zakončit z levé strany, obraně KAC se ale podařilo zakročit.

24:51
    Střely na bránu: 8 – 8
    23:17 Daniel OBERSTEINER - 2:1

23:17
    Rakušané si berou zpět vedení! Z předbrankového prostoru se prosadil střelou do levého horního růžku osamocený DANIEL OBERSTEINER. 2:1! Asistence: Nicholas Petersen, Matthew Neal.
    22:33 Charles BERTRAND - 1:1

22:33
    Polovina třiadvacáté minuty, máme srovnáno! Na samém konci přesilové hry, po pasu od Morleyho, vystřelil z mezikruží rychle CHARLES BERTRAND. 1:1! Asistence: Tyler Morley, Kristian Kuusela.

22:03
    Vauhkonen před bránou tečoval nahození Suhonena od modré čáry, avšak vysoko nad.

21:51
    Hostům se zatím na přesilovce nedaří. Nyní jim dokonce bylo odpískáno postavení mimo hru.

20:33
    Druhá početní výhoda pro Tapparu. Dočkáme se vyrovnání?

20:33
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Patrick Harand – 2 min., nedovolené bránění).

20:09
    Morley se dostal k první střele ve druhé třetině, z levé strany ale minul tři tyče.

20:01

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, prostřední dějství začne za několik málo okamžiků.

KAC Klagenfurt – Tappara Tampere 1:0

17. Hundertpfund (Comrie, Bischofberger) – PPG.
    Po 1. třetině: KAC Klagenfurt - Tappara Tampere 1:0

20:00

19:55
    Střela Wittinga od pravého mantinelu byla zablokována vysoko nad, do ochranné sítě.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:58
    Zakázané uvolnění ze strany domácího mužstva.

18:34
    Závar před Heljankem, hodně aktivní byl přitom Obersteiner. Finové ovšem situaci ustáli.

17:42
    Neal se pokoušel něco vymyslet po levé straně, obrana Tampere si na něj ale dala pozor.
    16:47 Thomas HUNDERTPFUND - 1:0

16:47
    Hokejisté KAC využívají přesilovku, v sedmnácté minutě otevírají skóre dnešního utkání! Zprava uspěl svou střelou THOMAS HUNDERTPFUND. Heljanko neměl šanci zakročit, jelikož puk za jeho záda nešťastně tečoval spoluhráč. 1:0! Asistence: Adam Comrie, Johannes Bischofberger.

16:08
    Střelecký pokus Kocha z pravé strany byl zablokován obranou soupeře, Heljanko tak bez zásahu.

15:25
    Třetí přesilovka pro Klagenfurt. Dočkáme se prvního gólu?

15:25
    Vyloučení v týmu Tappara (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrik Puistola.

14:01
    Odehráno 14 minut, zatím hrajeme bez branek. Herně si jinak vedou lépe hokejisté Tappary.

13:45
    Útočná akce Kozeka po pravé straně neměla dlouhého trvání, Heljanko tak mohl zůstat v klidu.

12:49
    Ostrá rána Ytterella od modré, z pravé strany, zazvonila o brankovou konstrukci.

12:05
    Powerbreak je u konce, Obersteiner a Morley na buly ve střední třetině, poblíž trestné lavice KAC.

12:05
    Ofsajd v podání finského celku, na řadě je druhý powerbreak.

11:56
    Střely na bránu: 2 – 5

11:34

10:35
    Začíná druhá minuta z trestu Ganahla.

10:22
    Morley to zkoušel dobře z pravého kruhu pro vhazování, Haugen pozorný.

09:34
    Hosté si zahrají svou první početní převahu. Vhazování po pravé ruce Haugena.

09:34
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Manuel Ganahl – 2 min., nedovolené bránění).

08:17
    Konec powerbreaku, Koch a Jasu v souboji na vhazování po levici Haugena.

08:17
    Haugen má kotouč ve svém držení, proběhne první powerbreak.

07:53
    Kuusela útočil po levé straně, Haugena však nedokázal ohrozit.

07:04

06:50
    Hokejisté KAC kombinují v útočném pásmu, střely ale nepřicházejí.

06:05
    Suhonenovi začíná běžet druhá trestná minuta, Heljanko zatím stále bez práce.

05:04
    Druhá početní výhoda pro Rakušany. Vhazování po levé ruce Heljanka.

05:04
    Vyloučení v týmu Tappara (Teemu Suhonen – 2 min., hrubost).

04:56
    Střely na bránu: 0 – 1

04:10

03:50
    Od modré čáry pálil Comrie, jeho střelu však zablokoval hned první bránící hráč.

03:11
    První polovina z trestu Levtchiho je pryč, KAC zatím bez šancí.

02:10
    Klagenfurt si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Heljanka.

02:10
    Vyloučení v týmu Tappara (Anton Levtchi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

01:32
    Bekhendové nahození Richtera ze středního pásma, Heljanko neměl problémy kotouč zastavit a rozehrát.

00:48
    Na opačné straně ledu se snažil středem prosadit Morley, Haugen ale zasahovat nemusel.

00:18
    Na buly byli úspěšnější domácí hokejisté, jejich první útočná akce ovšem nic nepřinesla.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Koch a Morley, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, duel mezi Klagenfurtem a Tapparou co nevidět odstartuje.

Oba týmy stojí na modrých čarách, v Eissportzentrum Klagenfurt zazní hymna CHL. Následovat bude ještě státní hymna Finska a Rakouska.

Startující brankáři
    (Statistiky: CHL 2018-2019)

KLG: Lars Haugen – 32 let, NOR
    → Z:0 REC:0-0 PR:0.00 %ÚS:00.00

TAP: Christian Heljanko – 22 let, FIN
    → Z:5 REC:3-1 PR:2.99 %ÚS:89.44

KAC Klagenfurt: Haugen (Madlener) – Comrie, Fischer (C), Harand, Schumnig, Strong, Unterweger, Schnetzer – Neal, Koch, Kozek – Ganahl, Obersteiner, Petersen – Richter, Hundertpfund, Bischofberger – M. Geier, Liivik, Witting – S. Geier

Tappara: Heljanko (Garteig) – Vittasmäki, Suhonen, Blood, Kemiläinen, Utunen, Ytterell, Mäntylä – Kuusela (C), Morley, Bertrand – Ojamäki, Virta, Karjalainen – Levtchi, Jasu, Vauhkonen – Puistola, Moilanen, Lehtonen – Ollikainen

Rozhodčí: Vladimír Baluška (SVK), Kristian Nikolić (AUT) – Elias Seewald (AUT), David Nothegger (AUT).

Příjemný čtvrteční podvečer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování CHL, konkrétně u utkání skupiny A mezi týmy KAC Klagenfurt a Tappara Tampere.
    Představení: Tappara Tampere (FIN)

TAPPARA TAMPERE (FIN)

Tappara Tampere jsou týmem, jenž působí ve finské nejvyšší hokejové soutěži Liize.

Účast v CHL 2019-2020 si zajistili díky tomu, že v základní části minulého ročníku finské ligy v tabulce skončili na druhém místě, když za 60 zápasů nasbírali celkem 108 bodů.

Celek z Tampere v evropské klubové soutěži ještě nechyběl, čeká jej tak šestá účast. Nejlepším úspěchem zde je přitom osmifinále v sezonách 2014-2015, 2015-2016, 2017-2018 a 2018-2019.
    Představení: KAC Klagenfurt (AUT)

KAC KLAGENFURT (AUT)

KAC Klagenfurt jsou rakouským týmem, hrající rakouskou nejvyšší hokejovou soutěž Erste Bank Eishockey Liga, zkráceně EBEL.

Do letošní CHL se kvalifikovali na základě triumfu v poslední sezoně rakouské ligy. Celkově se pro ně mimochodem jednalo už o 31. titul v EBEL, což je suverénně nejvyšší počet ze všech její mužstev.

Evropskou klubovou soutěž si Klagenfurt zahraje potřetí. V předchozích dvou případech se vždy loučil hned po základní skupině.

Frisk Asker (NOR)

První hrací den nové sezony CHL nabídne celkem osm zápasů. Zde budete moci sledovat utkání skupiny A mezi týmy KAC Klagenfurt (AUT) a Tappara Tampere (FIN). Úvodní vhazování tohoto duelu bude v Eissportzentrum Klagenfurt vhozeno přesně v 19:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Champions Hockey League!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 17. Hundertpfund (Comrie, Bischofberger), 24. Obersteiner (Petersen, Neal), 31. Neal (Harand) – 23. Bertrand (Morley, Kuusela), 27. Moilanen (Ytterell)

Tappara Tampere: Heljanko (Garteig) – Vittasmäki, Suhonen, Blood, Kemiläinen, Utunen, Ytterell, Mäntylä – Kuusela (C), Morley, Bertrand – Ojamäki, Virta, Karjalainen – Levtchi, Jasu, Vauhkonen – Puistola, Moilanen, Lehtonen – Ollikainen

Rozhodca: Vladimír Baluška (SVK), Kristian Nikolić (AUT) – Elias Seewald (AUT), David Nothegger (AUT)

Diváci: 3 472