Plzeň – Hämeenlinna 5:4 (po pr.) | Färjestad – B. Bystrica sk 6:1 (kon.) | Luleå – Augsburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Mníchov – Ambri-Piotta 3:0 (kon.) | EC-KAC – Tappara 3:2 (kon.) | Zug – Rungsted Seier Capital 5:2 (kon.)
Biel – Frisk Asker 2:1 (kon.) | Belfast Giants – Liberec 5:4 (kon.)
EHC Red Bull Mníchov
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Ambri-Piotta
cz Štvrtok 29.08.2019, 19:30 • Olympia Eishalle (Mnichov) • Liga majstrov • Skupina G

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (21:55:25)

Loňský finalista skvěle zvládá úvodní utkání tohoto ročníku a švýcarskou Ambri Piottu poráží bez problémů 3:0. Skóre otevřel v závěru první třetiny Roy, na kterého ve 36. minutě navázal pěknou střelou Parkes a bylo rozhodnuto. Gólem do prázdné pak potvrdil vítězství Red Bullu také Parkes. Za zmínku také stojí to, že Bourque zaznamenal hattrick v asistencích. A také je zvláštní to, že Ambri Piotta zaznamenala mnohem více střel než Mnichov, ale stejně je jediným týmem, který dnes neskóroval.

59:46 Trevor PARKES - 3:0

59:46
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Red Bull si třetí brankou zajišťuje tříbodový zisk! TREVOR PARKES se po přihrávce Bourque, který mimochodem kompletuje hattick v asistencích, trefuje ze středního pásma do odkryté klece. Asistence: Christopher Bourque a Derek Roy.

59:15
    Pravděpodobně k poslední střele se dostal Sabolič, ale ten tvrdou ránou od modré aus den Birkena nepřekvapil.

58:34
    Manzato se po delší době dotkl kotouč. Ihned potom odjíždí na střídačku a hosté to zkusíš v šesti!

58:04
    Red Bull získává co nejvíce sekund napadáním. Hosté se tak dobrou půlminutu zdrželi ve vlastním pásmu.

57:36
    Kotouč je po delší době za švýcarskou brankou. Moc dlouho tam ale nebyl, Ambri okamžitě nahozovalo zpět do útoku.

57:02
    V závěru zápasu se hraje jen v pásmu Mnichova, který však soupeře zatím nepustil do žádné větší šance.

56:33
    Domácí gólman vyrazil tvrdé zakončení před odkrytou bránu, ale měl štěstí, protože tam byli jen jeho spoluhráči.

56:09
    Aus den Birken zasáhl poprvé v tomto oslabení. Zákrok neměl složitý a raději přerušil hru.

55:49
    Mnichov se nakonec osvobozuje, o což se postaral Bodnarchuk, který kotouč poslal až za Manzata.

55:32
    Hosté se díky své bojovosti udrželi v útočné třetině, ale k nebezpečné střele stále hledají cestu marně.

54:49
    D'Agostini byl tentokrát mírně podražen, ale rozhodčí trest nesignalizují a nechávají hru plynout.

54:27
    Ani D'Agostini se neprosazuje, jeho tvrdá dělovka se nedostala ani přes domácí obranu.

54:11
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Keith Aulie – 2 min., vysoká hůl).

53:58
    Hofer hledal před bránou Zwergera, ale ten pod tlakem nedokázal zpracovat kotouč.

Lukáš Mihal

Góly a asistencie: 20. Roy (Bourque, Boyle), 36. Parkes (Bourque, Kastner), 60. Parkes (Bourque, Roy)

EHC Red Bull Mníchov: aus den Birken (Reich) – Boyle, Aulie, Parlett, Abeltshauser, Quaas, Bodnarchuk, Zitterbart – Ehliz, Hager, Gogulla – Mauer, Voakes, Kastner – Parkes, Roy, Bourque – Schütz, Daubner, Peterka.
    HC Ambri-Piotta: Manzato (Hrachovina) – Plastino, Fischer, Fora, Dotti, Fohrler, NGoy, Payr – Trisconi, Kostner, Bianchi – Sabolič, Müller, Zwerger – Hofer, Flynn, D'Agostini – Mazzolini, Incir, Dal Pian – Goi.

Rozhodca: Štolc, Schrader – Gaube, Hofer