Olomouc – Zlín 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Slavia – Chomutov 2:3 (3:4 po s.n.)
Jihlava – Třebíč 4:3 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Litoměřice – Füchse 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Trnava sk 3:4 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – HC Slovan sk 4:1 (kon.) | Martin – Žilina 7:4 (kon.)
Znojmo – Budapešť 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HC Slovan Bratislava
cz Štvrtok 29.08.2019, 18:00 • DRFG arena • Prípravný zápas

Tradiční příprava mezi brněnskou Kometou a bratislavským Slovanem je minulostí. Domácí Kometa dnes slaví zasloužené vítězství, které potvrdila herní převahou po celý průběh zápasu. Slovan ve třetí třetině promarnil dvojnásobnou přesilovou hru, která by jej jistě mohla dřív dostat blíže k myšlenkám o zdramatizování zápasu. Přesto se však Slovanu podařilo vsítit alespoň čestný úspěch, když Vejmelkovi čisté konto překazil Sloboda. Kometa však dnes může být spokojena, předvedla kompaktní týmový výkon, který je zcela jistě příslibem před blížícím se startem extraligy. V úterý Kometa zamíří do Olomouce a v domácí generálce přivítá ve čtvrtek Zlín, do té doby se s vámi loučím a z moravské metropole přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Karel Vejmelka (KOM)

Ladislav Habal (SBA) (20:17:34)

59:34
    Brněnští obránci Baranka s Mikyskou si už jen ťukají kotouč v obranném pásmu, o vítězi je rozhodnuto.

58:50
    Slovan by ještě rád kosmeticky upravil výsledek, ale Kometa je pánem kotouče.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Slovan právě vstřelil branku!
    Tak to je smůla pro Karla Vejmelku. Ten nejprve vychytal přečíslení v podání Bondry s Bačíkem, ovšem k rychlé dorážce přispěchal MAREK SLOBODA a procedil puk mezi betony brněnského brankáře. Asistence: Patrik Bačík, Radovan Bondra.

57:35
    Ani šestý pokus Kometě nevyšel, Slovan kompletní.

57:04
    Zachycení kotouče v podání Ondřeje Němce vyhodnotili rozhodčí jako hru vysokou holí, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

56:21
    Přihrávku od Pyrochty se snažil střelou z voleje zužitkovat Mueller, ale brněnskému ostrostřelci dnes nejspíš není souzeno.

55:56
    Slovan vyrazil do brejku, který zakončoval Urbánek, ovšem Vejmelka si hlasitě říká o čisté konto.

55:35
    Kometa si ještě střihne přesilovou hru, dvě minuty za podrážení fasuje Andrej Meszároš.

54:42
    S blížícím se koncem se už Kometa nikam nežene a snaží se utkání dohrát v klidu a bez zbytečných zranění.

53:19
    Další útočnou akci Komety zakončoval od modré čáry Gulaši, Habal byl však připraven tentokrát jeho střelu zachytit v lapačce, vhazuje se po jeho levici.

52:22
    Dnešní utkání sleduje 3921 diváků.

52:18
    Forma brněnského brankáře je dnes opravdu fenomenální, nyní zlikvidoval další slibnou akci v podání Kukumberga a zakončujícího Puliše.

51:39
    Slovan hraje v plném počtu, Kometa dnes neuspěla ani v páté početní výhodě, vzhledem k aktuálnímu stavu skóre ji to však mrzet příliš nemusí.

51:17
    Slovan se zásluhou Sersena osvobozuje.

50:40
    Mueller poslal přihrávku mezi kruhy, kde byl Lev, Habal se stačil přesunout k povedenému zákroku.

49:39
    Smutný hrdina Jendek odchází na trestnou lavici, dvě minuty za podrážení.

49:35
    Frustrace Slovanu nebere konce! Vejmelka nyní zlikvidoval samostatný únik v podání Jendeka, jenž neuspěl se svou kličkou do bekhendu.

49:20
    Kometa hraje v plném počtu.

49:08
    Kometa posouvá hru do středního pásma, tohle oslabení už zvládne.

48:06
    Orsava vystihl dlouhou kombinaci Slovanu a osvobozuje Kometu.

47:16
    Štajnoch pálí, co mu síly stačí, ovšem Vejmelka drží.

46:32
    Kometa ve čtyrech.

46:24
    Mikyskovi se daří osvobodit Kometu.

46:18
    DRFG arena nyní aplauduje Vejmelkovi, jenž pohotovým semaforem zneškodnil prudkou ránu v podání Meszároše.

46:07
    Slovan svírá Kometu, kotouč skáče na brankovišti, ale obrana Komety drží.

45:42
    Sersen nyní využil prostoru v útočném pásmu a najel si mezi kruhy do slibné střelecké pozice, překonat Vejmelku se mu však nepodařilo.

45:20
    Kometa se bude po dobu jedné minuty a dvanácti vteřin bránit ve třech proti pěti. Trest 2+2 minuty za vysokou hůl míří odpykat Ondřej Němec.

44:48
    Gulaši dlouhým vyhozením osvobozuje Kometu.

44:32
    Slovan si zkusí početní výhodu, dvě minuty za podrážení odsedí Tomáš Bartejs.

44:19
    Na druhé straně se před Vejmelkou snažil prosadit Petráš, obrana Komety jej však po úspěšném zákroku Vejmelky zpacifikovala.

43:30
    Holík nyní směřoval přihrávku na Zaťoviče, ten ještě vyšperkoval pozici pro Muellera, na toho už zívala prázdná klec, ale na poslední chvíli mu zakončení bylo znemožněno.

42:58
    Slovan se marně pere o prostor v útočném pásmu.

41:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometě se opět daří na začátku třetiny zvýraznit svůj náskok! Od modré čáry nastřelili kotouč Gulaši, s jeho ránou si ještě Habal poradil, ale proti přesné dorážce z mezikruží v podání JAKUBA ORSAVY byl brankář Slovanu bezmocný. Asistence: Michal Gulaši.

41:24
    Další jistý zákrok v podání Vejmelky proti střele Dema.

40:55
    Vejmelka si poprvé ve třetí třetině sáhl na puk, když zastavil střelu Sersena.

40:14
    Slovan hraje v plném počtu.

40:01
    Slovan opět úspěšný na úvodním buly třetiny, tentokrát to zvládl Puliš.

40:01

Slovan se snažil do prostředního dějství nastoupit aktivně, ale veškeré jeho naděje na brzké zdramatizování stavu utkání vzaly za své v čase 21:40, kdy hrubou chybu v defenzívě Bratislavy ztrestal Luboš Horký. Následně Kometa nasadila vysokou rychlost, nadále si tvořila slibné brankové příležitosti. Na co Kometa může trochu žehrat v tomto utkání jsou početní výhody, zatím měla tři a nevyužila jedinou. Do třetí třetiny si však přenáší pokračování čtvrté přesilové hry. Zda se Kometě podaří přesilovku konečně využít, nebo se Slovan ještě zmátoří, budete moci sledovat od 19:40.

40:00

39:59
    Poslední slovo ve druhé třetině měl Kucsera, jeho prudkou ránu však Habal stačil vytěsnit.

39:52
    Bratislava se osvobodila.

39:00
    Bratislava nyní mohla zužitkovat nepřesnost při kombinaci Brna, do přečíslení dva na jednoho vyrazil Bondra podporován Slobodou, prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám, ale Vejmelka jej dokázal vychytat.

38:12
    Lev nyní vybídl k jízdě Orsavu, ten se dokázal probít mezi obránci Bratislavy a stačil i zakončit, byl však faulován a menší trest za podrážení odpyká Marek Hudec.

37:21
    Vejmelka opět drží kotouč ve své moci, tentokrát bez problému lapil střelu v podání Bondry.

36:49
    Slovanu se podařilo vymanit z brněnského sevření a k prudké ráně od modré se dostal Šedivý, i jeho projektil končí v útrobách brankáře Vejmelky.

35:40
    První útočná formace vedená Holíkem si znovu dělala v obranném pásmu Slovanu co chtěla, Bartejs však obranný val slovenského soka neprostřelil.

35:14
    Habal ukryl kotouč ve své lapačce po nenápadné střele v podání Lva. Následuje komerční pauza.

34:40
    Tempo hry tak trochu opadlo po přesilovce Bratislavy, nyní však brněnskou arénu rozjásal povedeným hitem Michal Gulaši.

33:39

33:31
    Ihned po vhazování přenesl Štajnoch puk na hůl Meszároše, ten však ani ve svém druhém přesilovkovém pokusu nepropálil Vejmelku.

32:58
    Mueller osvobozuje Kometu.

32:52
    Do další střelecké pozice se dostal Kukumberg, Vejmelka však dnes působí velmi jistým dojmem a drží oslabenou Kometu.

32:34
    Pohlednou kombinaci Slovanu zakončoval ránou z voleje Meszároš, Vejmelka proti němu vytasil svou pohotovou lapačku a hru přerušil.

32:23
    Ke střele z hranice levého kruhu se dostal Štajnoch, Vejmelka znovu úspěšně vyrazil.

31:39
    První přesilovou hru v utkání si vyzkouší hosté ze Slovenska, dvě minuty za podrážení pro Ivana Baranku.

31:14
    Další povedená přihrávka od Plekance, jenž tentokrát ke střele vybídl Horkého, jeho ránu z první Habal vyrazil špičkou betonu a měl štěstí, že nikdo v brněnském dresu nebyl poblíž, protože obrana Slovanu působila dezorientovaně a brána byla odkryta.

30:56
    Zakázané uvolnění Slovanu.

30:46
    Kometa kombinuje v útočném pásmu jako kdyby hrála permanentní přesilovou hru, nyní kombinaci Jihomoravanů zakončoval Mueller, jeho střelu Habal vyrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.

29:59
    Bratislava opět chybuje v defenzívě, tentokrát mohl její chybu ztrestat Zaťovič, ovšem ve snaze prostřelit Habala nad lapačku zamířil nad branku.

29:20
    Zakázané uvolnění Komety, hra se po delší době stěhuje před Vejmelku.

28:58
    Kometa si opět vybojovala územní převahu v útočném pásmu, musí se však mít na pozoru, protože nepřesné přihrávky Slovan dokáže zužitkovat k rychlým brejkům.

27:57

27:52
    Nyní opět Kometa úřaduje před Habalem, kotouč se dostal až na hranici brankoviště ke Kucserovi, ten však nedokázal puk usměrnit za záda bratislavského brankáře.

27:11
    Znovu se Bratislavě podařilo vyhodit.

26:41
    Hostujícímu Slobodovi se nyní podařilo kotouč vyvézt po levém křídle, stačil i vystřelit, ovšem Vejmelka zatím předvádí stoprocentní výkon.

26:16
    Slovan se osvobozuje.

25:57
    Kometa těží z náporu další v pořadí již třetí přesilovou hru, tentokrát se provinil Matic Podlipnik a půjde si odpočinout na dvě minuty za hákování.

25:27
    Plekancův útok opět motá hlavy obráncům Slovanu! Plekanec našel skrze bránící hráče povedenou přihrávkou Horkého, ten se dostal opět do bekhendové kličky, Habal však tentokrát svůj tým podržel.

24:37
    Muellerovu ránu z voleje schytal bránící Sersen, kotouč se následně odrazil do středního pásma a Slovan může na chvíli vydechnout, protože Kometa opět přitápí pod kotlem.

24:13
    První útočná formace Komety nyní operuje před Habalem.

23:21
    Slovan se po třetí inkasované brance snaží zrychlit tempo.

22:38
    Dostat Slovan do hry se nyní pokoušel Žitný, brněnská obrana mu dala hned dvě příležitosti během několika vteřina, ale ani v jedné nebyl bratislavský útočník úspěšný!

21:40
    Kometa využívá zmatku v obraně Slovanu! Sloboda nezvládl přihrávku od zadního mantinelu a puk se dostal do předbrankového prostoru, kde vyčkával LUBOŠ HORKÝ, kotouč si zpracoval a chladnokrevně zavěsil bekhendem pod horní tyč. Bez asistence.

21:06
    Vejmelka si ve druhé třetině připisuje první zákrok, když lapačkou vyrazil pokus rozjetého Slobody.

20:03
    Na úvodním vhazování ve druhé třetině opět úspěšnější Kukumberg, Slovan se pokusí založit útočnou akci.

20:01

Úvodní dějství kdysi slavné hokejové klasiky mezi Kometou a Slovanem je za námi. Domácí tým sice musel hned v úvodu čelit slibné příležitosti soupeře, do které se řítil Miklík, ale na pozorného Vejmelku si nepřišel. Pak už se Kometa pustila do práce a postupně si vytvářela územní i herní převahu. Nápor Komety dokázal v úvodní branku přetavit Tomáš Plekanec, jenž dnes odehrál vynikající první třetinu, což dokazuje i fakt, že byl u počátku druhé úspěšné akce svého týmu, kterou tentokrát přesnou střelou zakončil Michal Gulaši. Kometa měla k dispozici ještě dvě přesilové hry, ale ty se Slovanu podařily ubránit. Pokud však chce Bratislava s výsledkem něco udělat, bude se muset před startem prostředního dějství zamyslet, jestli to k něčemu bude, uvidíme od 18:49.

20:00

19:30
    Slovan ustál i druhé oslabení v dnešním utkání a hraje v plném počtu.

18:55
    Útočné choutky Komety brzdí postavení mimo hru.

18:11
    Muellerovu střelu dokázal do ochranné sítě přizvednout bránící Meszároš, čímž dává možnost svému týmu vydechnout.

17:29
    Kometa si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Menší trest za krosček pro Patrika Bačíka.

17:13
    Plekanec u další tutové příležitosti! Nejprve ujížděl do přečíslení s Hruškou, jenže jeho spoluhráč předloženou nabídku z voleje odmítl přesně zakončit! Hned na to se do totožné situace dostal Plekanec sám, ale podobně jako Hruška neuspěl.

16:48
    Kometa předvádí zatím dominantní výkon, Slovan se s pukem nedostane dál než do středního pásma.

15:51
    Pyrochta nyní předložil puk do slibné pozice Zaťovičovi, ten se do střely opřel vší silou, ovšem pozorný Habal odolal.

14:44
    Kometa odskakuje do dvoubrankového vedení! Útočnou akci rozjel Plekanec, jenž na pravé křídlo vyslal Hrušku, ten s kotoučem obkroužil branku Slovanu, aby poslal puk na volej MICHALU GULAŠIMU, jehož nechytatelná rána rozjásala DRFG arenu. Asistence: Jan Hruška, Tomáš Plekanec.

13:58
    Kometa znovu operovala v útočném pásmu, ale Mikyskovi přeskočil kotouč hůl, a tak se brněnská letka musí vzdálit.

13:05
    Slovanu se po komerční pauze daří držet Kometu na uzdě, ovšem zástupci slovenského celku se do brankových příležitostí zatím příliš nedostávají.

12:22
    Odvážná individuální akce v podání brněnského Kucsery, ten se neváhal s kotoučem vrhnout mezi tří bránící hráče a stačil vypálit, Habal špičkou betonu vyrazil.

11:45
    Plekanec nyní opět zavezl kotouč do útočného pásma, dlouho se rozmýšlel, zda nepřihrát, nakonec vypálil, Habal vyrazil.

10:44
    Horkého střela prosvištěla brankovištěm Bratislavy, útočné pásmo pro Kometu udržel na modré čáře obránce Mikyska.

10:17
    Kometa je i při plném počtu nadále aktivní v útočném pásmu, Slovan se musí mít na pozoru.

09:38
    Slovan kompletní.

09:20
    Kometa svírá oslabený Slovan v jeho obranném pásmu.

08:13
    Slovan se dokázal osvobodit a Meszároš podporován Urbánkem se řítil do bekhendového zakončení, Vejmelka však jeho pokus vyrazil. Hned z protiútoku se před Habala dostal Plekanec, mířil nad lapačku, ale strážce Slovanu se blýskl skvělým zákrokem!

07:53
    Plekanec zkusil prostřelit Habala nenápadnou ranou od levého mantinelu, brankář ve službách slovenského celku byl připraven zasáhnout.

07:38
    První vyloučení dnešního utkání má na svědomí Slovan Bratislava, konkrétně Milan Kytnár, jenž oslabí svůj tým na dvě minuty za podrážení.

07:06
    Puliš nyní převzal kotouč ve středním pásmu a svižnou střelou zápěstím prověřil pozornost Vejmelky, ten bez větších problémů zastavil kotouč ve své lapačce.

06:38
    Slovan se nyní snaží otupit aktivní nástup Komety, ale naráží na pozornou obranu domácích.

05:05
    Kometa těží ze svého náporu úvodní branku dnešního utkání! Hruška u mantinelu vybojoval kotouč pro Horkého, ten jej nasměroval před branku, kde stál TOMÁŠ PLEKANEC, jež si dokázal zkušeně navázat bránícího hráče na záda a bekhendem dopravil kotouč za bezmocného Habala. Asistence: Luboš Horký, Jan Hruška.

04:27
    Ihned po vhazování to zkusil Holík, jeho prudká střela zápěstím však končí na zadním plexiskle, Kometa je přesto nadále usazena v útočném pásmu.

04:11
    Nyní už opět na kotouči Kometa, Zaťovič vyvezl kotouč z obranného pásma a předložil jej k zakončení Holíkovi, jeho pokus jen těsně míjel tyč bratislavské brány.

03:45
    Hosté to zkoušejí z rychlých brejků, na levém křídle se dělovou ránou prezentoval Sersen, Vejmelka připraven.

03:27
    Kusko s Pláškem marně hledali cestu skrz obraný val Slovanu, kotouč je ve středním pásmu.

02:48
    Brňané nyní v poklidu vystřídají a vrhnou se do dalšího protiútoky, zatím mají více ze hry, ale chybí jim aktivnější střelba.

02:09
    Nyní už však Habal zasáhnout musel, se střelou Kucsery to neměl moc jednoduché, puk byl na poslední chvíli tečován, brankář Slovanu si však poradil.

01:35
    Kometa na stěhovaná opět v obranné třetině Bratislavy, ovšem brankář Habal je zatím bez práce.

01:05
    Slovan zahrozil hned z první útočné akce, do úniku se dostal Miklík, zkoušel to na Vejmelku bekhende, brněnský brankář se však roztáhl a otevření skóre zabránil!

00:36
    Mueller se snažil ve spolupráci s Pyrochtou usadit Kometu v útočném pásmu, když však prvně jmenovaný hledal výhodnou spolupráci pro dalšího ze spoluhráčů, přišel o kotouč.

00:01
    Utkání bylo odstartováno, na úvodním buly úspěšnější hostující Kukumberg proti Holíkovi.

00:01

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Pyrochta, Bartejs, Baranka, Němec, Gulaši, Štencel, Mikyska – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Kratochvíl. Trenér: Petr Fiala.

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Štajnoch, Hudec, Bačík, Sersen, Meszároš (C), Podlipnik, Demo, Šedivý – Puliš, Urbánek, Kukumberg – Viedenský, Abdul, Bondra – Miklík, Petráš, Jendek – Sloboda, Kytnár, Žitný. Trenér: Roman Stantien.

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Čelechovský, Rampír.

HC Kometa Brno: Kometa se po deseti dnech představí opět svým fanouškům. Brňané zatím v přípravě dokázali porazit všechny soupeře krom úřadujícího mistra z Třince. Naposledy však svěřenci trenéra Fialy uspěli v moravském derby na půdě Zlína, kde otočili nepříznivý stav a zvítězili 2:1.

Kometa se snaží v přípravě poskytnout dostatek prostoru nadějným mladým hráčům, kteří bojují o místo v sestavě. Postupně se však v sestavě protáčí také zkušené opory. V přípravě se mimořádně daří třeba Jakubu Orsavovi či Tomáši Bartejsovi. Ozdobou domácího utkání s Třincem byla útočná formace ve složení Müller – Holík – Zaťovič. Proti Bratislavě by měl za Kometu poprvé v sezoně nastoupit Jan Štencel, po zranění se vrací také Dalimil Mikyska s Karlem Pláškem.

HC Slovan Bratislava: Tradiční slovenský klub prožil krušné léto. Nejprve se rozloučil s působením v prestižní KHL, jenže jeho obnovené působení ve slovenské nejvyšší soutěži nebylo dlouho vůbec samozřejmostí. Nakonec se však v Bratislavě dokázali se všemi nástrahami vypořádat a fanoušci Slovanu se mohou těšit opět na atraktivní souboje s Trenčínem či Košicemi.

Slovan je také tradičním soupeřem Komety v přípravných zápasech. Tentokrát do Brna přijíždí s nepříliš lichotivou bilancí. Z dosavadních pěti duelů zvítězil pouze dvakrát, když hned na úvod přípravy deklasoval Pardubice 3:0. Pak však přišly porážky s Hradcem Králové (2:6) a Spartakem Moskva (3:5). Slovan nestačil ani Karlovým Varům, západočeskému soupeři podlehl těsně 2:3. Chuť si však Bratislava spravila proti soupeři z Detvy, kterého udolala 2:1.

V Bratislavě budují praktický nový tým, přesto bude určitě budit respekt. Jména útočníku Roman Kukumberg či Michel Miklík určitě garantují kvalitu. V obraně pak nastupuje za Slovan také Andrej Meszároš či Michal Sersen.

Hezký čtvrtek z Brna. Srpen se chýlí ke svému závěru a fanoušci již netrpělivě vyhlíží start nového soutěžního ročníku. Ovšem ještě než se tak stane, zbývá Kometě odehrát porce tří přípravných střetnutí. Po týdenní pauze vyjedou Brňané na domácím ledě proti obrozenému Slovanu Bratislava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Tajzler

Góly a asistencie: 6. Plekanec (Horký, Hruška), 15. Gulaši (Hruška, Plekanec), 22. Horký, 42. Orsava (Gulaši) – 58. Sloboda (Bačík, Bondra)

Rozhodca: Hejduk, Ondráček – Čelechovský, Rampír