Augsburg – Union Berlín 1:1 (kon.) | Düsseldorf – Leverkusen 1:3 (kon.) | Hoffenheim – Brémy 3:2 (kon.)
Mainz – Mönchengladbach 1:3 (kon.) | Paderborn – Freiburg 1:3 (kon.) | Schalke – Bayern 0:3 (kon.)
FC Augsburg
1:1 (0:0)
1. FC Union Berlín
Sobota 24.08.2019, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 2. kolo

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty. (17:31:16)

Držanie lopty: 53 % : 47 %.
    Strely na bránu: 4:1.
    Strely mimo: 7:5.
    Rohy: 3:4.
    Ofsajdy: 3:2.
    Fauly: 16:19.

Druhý polčas priniesol narozdiel od toho prvého výborný futbal a veľké množstvo zaujímavých situácií. Domáci sa ujali vedenia gólom Vargasa a po ňom mali jasnú prevahu, svoje šance ale nedokázali premeniť. Jedným z kľúčových momentov bolo dvojité striedanie Unionu, pri ktorom prišli na trávnik Polter a Andersson a tí naklonili misku váh na stranu hostí. Union bol od tej chvíle výrazne aktívnejší a napokon sa dočkal svojho prvého gólu v Bundeslige v histórii zásluhou Poltera. Záver ešte zdramatizovala červená karta pre Schlotterbecka a hlavne záverečná šanca Finnbogasona, ktorú v poslednej minúte zlikvidoval brankár hostí Gikiewicz. Remíza sa tak dá považovať za zaslúžený výsledok a oba tímy majú po dvoch kolách na konte po jednom bode.

90+5

90+5
    Gikiewicz zachránil Unionu v poslednej minúte zisk bodu! Finnbogason si spracoval nákop zo stredu poľa a z hranice šestnástky z otočky poslal skvelý pokus k ľavej tyči. Brankár Unionu výborným zákrokom jeho pokus vyrazil.

90+4
    Polter si nabiehal na zadnú tyč na center Andricha a po súboji s Finnbogasonom spadol. Hostia požadujú penaltu, Polter ale spadol až príliš ochotne a hlavný rozhodca to veľmi dobre videl.

90+3
    Lichtsteiner podľa názoru hlavného rozhodcu držal Anderssona. Hostia získavajú v úplnom závere zápasu priamy kop z ľavej strany útočnej polovice.

90+2
    Andersson sa snažil o individuálny prienik z ľavého krídla, napokon ho ale sám pokazil. Lopta sa mu totiž zamotala medzi nohami a on o ňu nešikovne zakopol.

90+1
    Žltú kartu za zdržovanie hry dostáva Suleiman Abdullahi (1. FC Union Berlín).

90
    Nadstavený čas sú štyri minúty.

89
    Rýchly protiútok domácich zakončil Finnbogason, ktorého nepresnú strelu chcel ešte v sklze doraziť do brány hostí Hahn. Loptu však zasiahnuť nedokázal a navyše bol v ofsajdovom postavení.

88
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Florian Niederlechner, prichádza Alfred Finnbogason.

87
    Sám faulovaný Gregoritsch si zobral na starosť rozohrávku priameho kopu a loptu poslal tesne mimo bránu Gikiewicza.

86
    Andrich podrazil pred vlastnou šestnástkou Gregoritscha. Priamy kop pre Augsburg z nebezpečnej streleckej pozície.

85
    Augsburg sa hneď tlačí dopredu. Domáci chcú za tých pár minút, ktoré zostávajú, využiť túto presilovku.
    83. Keven Schlotterbeck (UNB)

83
    Červenú kartu dostáva Keven Schlotterbeck (1. FC Union Berlín), ktorý trafil vysokou nohou Niederlechnera do členku. Útočník domácich musí byť ošetrený a samotný Schlotterbeck pri odchode z ihriska roztrhal svoj dres.

82
    Hostia sú teraz jednoznačne aktívnejší a naďalej sa tlačia dopredu. Abdullahiho center odhlavičkoval Jedvaj na rohový kop.
    80. Sebastian Andersson (UNB) - 1:1