Seattle – New England 3:3 (kon.) | Toronto – Orlando City 1:1 (kon.) | Columbus – Cincinnati 2:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Kansas City – Real Salt Lake 1:2 (kon.) | Chicago Fire – Montreal 3:2 (kon.)
Colorado Rapids – San Jose 2:1 (kon.) | Portland – Vancouver 3:1 (kon.) | Atlanta United – New York City 2:1 (kon.)
Portland Timbers
3:1 (1:1)
Vancouver Whitecaps FC
cz Nedeľa 11.08.2019, 05:00 • Providence Park • MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Americké MLS. V tomto zápase proti sobě nastoupí Portland Timbers a Vancouver Whitecaps FC.

Nastupují proti sobě týmy ze Západní konference. Portland je na osmé, první nepostupové pozici, Vancouver je na jedenácté pozici. Portland v posledním zápase nestačil na Minnesotu 0:1, Vancouver dokázal vyhrát nad Cincinnati 2:1.

Portland Timbers: Clark – Valentin, Cascante, Tuiloma, Villafaña – Zambrano, Chara – Loría, Valeri, Blanco – Ebobisse
    Náhradníci: McIntosh . Mabiala, Moreira, Flores, Paredes, Conechny, Asprilla

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Godoy, Cornelius, Ali Adnan – Rose, Hwang In-Beom, Teibert – Bair, Montero – Reyna
    Náhradníci: MacMath – Sutter, Herry, Levis, Erice, Baldisimo, Ardáiz.

Utkání brzy začne.

Krásný sobotní večer z Oregonu, z města Portland. Je krátce po osmé hodině večer, jednadvacet stupňů a je zataženo.

1

1
    Domácí hrají v zeleném, hosté pak v bílomodrém.

2
    S úvodním hvizdem začalo řádně pršet, takže sledujeme fotbal v dešti.

2
    Hned ve druhé minutě vybojoval domácí tým rohový kop. Centr se snesl před branku, ale nikdo z domácích nezakončoval.

5
    Marvin Loría (Portland Timbers) zakončoval levou nohou. Jeho rána na vzdálenější tyč byla nepřesná.

6
    Další zajímavá pozice domácího celku, tentokrát Sebastián Blanco poněkud uspěchal své zakončení, takže rána končí mimo.

7
    Vancouver Whitecaps se dostal do postavení mimo hru, Crépeau hledal Fredyho Montera, který byl ve špatné pozici.

10
    Deset minut hry je pryč, domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivněji a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, obrana Vancouveru byla zatím pozorná.

11
    Ali Adnan z hostujícího celku se dopustil faulu, a tak hrají domácí.

13
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

15
    Derek Cornelius sice hrál rukou, ale podle vyhodnocení sudího se jednalo o zákrok, který není na pokutový kop.

17
    Whitecaps se pokoušeli vybojovat šanci v pokutovém území, ale obrana si dokázala poradit na výbornou.

20
    Valeri měl nyní obrovskou šanci, první ránu nejprve vyrazil brankář, s dorážkou si poradil Ali Adnan, který tvrdou ránu odhlavičkoval na roh.
    20. Diego Valeri (VWC)

23
    Vancouver nyní díky aktivní hře vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala snadno poradit.

25
    Současnou pasáž hry narušuje hodně nepřesností z obou stran.

27
    Ali Adnan zůstal ležet na hrací ploše, v zápase bude pokračovat po krátkém ošetření.

28
    Portland právě vstřelil branku!
    Čtvrtou branku v této sezóně dává SEBASTIÁN BLANCO. Vypálil ze střední vzdálenosti a jeho tvrdá rána si našla cestu až do brány. Gólman si na míč sáhl, ale nezastavil ho. Asistence: Diego Valeri.
    28. Sebastián BLANCO - 1:0

30
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Ali Adnan, přichází Brett Levis.

31
    Marvin Loría (Portland Timbers) po půlhodině hry zakončoval levou nohou. Jeho rána končí vedle branky.

32
    Další zajímavou hostující šanci zakončoval nepřesnou hlavičkou Jakob Nerwinski.

35
    Diego Chara se dopustil faulu, míč budou mít hostující fotbalisté.

36
    Yordy Reyna (Vancouver Whitecaps FC) hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. Jeho pokus však končí malý kousek mimo branku.

38
    Hosté, kteří v posledních minutách zlepšili hru, nyní vybojovali další rohový kop.

38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Krásná rána a je to 1:1! Tak to byla nádhera od devatenáctiletého fotbalisty. THEO BAIR si vyskočil na míč a ránou z první vyslal nechytatelnou ránu.
    38. Theo BAIR - 1:1

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, aktuálně platí vyrovnaný stav 1:1.

42
    Diego Valeri (Portland Timbers) pálil pravou nohou těsně vedle branky. Domácí šance je tak nevyužitá.

44
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, po rychlé akci spoluhráčů zakončoval Andy Rose jen do středu branky.

44
    Na druhé straně vytáhl skvělý zákrok Crépeau proti zakončení Marvina Loríi.

45+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

45+1
    Portland Timbers nyní vybojoval rohový kop.

45+3
    Derek Cornelius je ošetřovaný u brankové čáry.

45+5
    Žlutou kartu dostává Julio Cascante (Portland Timbers).

45+6

Domácí se dostali do vedení, a pak krásnou ránou dokázal hostující Bair ve 38. minutě srovnat na 1:1. Za tohoto stavu jsou oba celky do kabiny.

46

46
    Za nerozhodného stavu pokračuje zápas druhým poločasem.

48
    Na nějakou výraznější šanci v úvodu druhé části zápasu čekáme.

50
    Domácí celek se nyní dostal do obrovské šance, rána byla zblokovaná, na druhé straně pak vytáhl gólman skvělý zákrok.

51
    Úvod druhého poločasu se odehrává ve znamení mnoha soubojů o míč. Nyní Julio Cascante fauloval, míč pro hosty.

53
    Erik Godoy zakončoval akci svého celku. Rozhodl se pro zakončení hlavou ale jeho hlavička končí těsně vedle branky, nechybělo mnoho a hosté šli do vedení.

55
    Další parádní gólová rána. Prosazuje se tvrdou střelou ze střední vzdálenosti MARVIN LORÍA. Gólman se natahoval, ale na míč nedosáhl. Asistence: Sebastián Blanco.
    55. Marvin LORÍA - 2:1

57
    Hostující celek sice dostal míč do branky, ale pomezní sudí ukazuje, že zakončující hráč, Fredy Montero, byl v postavení mimo hru.

59
    Žlutou kartu dostává Marvin Loría (Portland Timbers).

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, domácí fotbalisté se k velké radosti fanoušků dostali do vedení.

61
    Vancouver Whitecaps rozehrával rohový kop, následně byla střela zblokovaná, takže hosté budou mít k dispozici další roh.

62
    Renzo Zambrano to zkoušel z velké dálky, jeho rána byla hodně nepovedená takže míč má brankář.

65
    Domácí celek vhazoval na polovině hrací plochy, následně si vynutil faul.

65
    Žlutou kartu dostává Erik Godoy (Vancouver Whitecaps FC).

66
    Sebastián Blanco (Portland Timbers) z dobré pozici v pokutovém území vypálil. Jeho rána byla zblokovaná. Vancouver tuto situaci přežil.

70
    Clark, domácí brankář, je v pořádku po souboji s jedním z hráčů soupeře. Vykopávat bude od své branky.

72
    Domácí fotbalisté hrají aktivněji, drží míč na útočné polovině, hráči soupeře se musí bránit.

73
    Valeri skvěle po centru spoluhráče hlavičkoval před brankou, ale brankář výborně zasáhl.

74
    Sebastián Blanco zakončoval akci svého celku pravou nohou, jeho rána však byla zblokovaná obránci.

76
    Vancouver stále prohrává o jednu branku, nyní se ovšem jen těžko dostává do pozic, z nichž lze ohrozit branku soupeře.

79
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Russell Teibert, přichází Scott Sutter.

80
    Dostáváme se do posledních deseti minut hry ve druhém poločase a domácí celek stále drží jednobrankové vedení.

81
    Vancouver se po dlouhé době dostal do střelecké pozice, pokud o zakončení byl rychle obranou zblokovaný.

82
    Andy Rose centroval před branku, ale jeho pokus vykopl jeden z beků do bezpečné vzdálenosti.

83
    Jakob Nerwinski (Vancouver Whitecaps FC) se dopustil faulu, rozehrávat tak budou na své polovině domácí fotbalisté.

84
    Diego Valeri se propracoval do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

84
    Žlutou kartu dostává Jakob Nerwinski (Vancouver Whitecaps FC).

85
    Další zajímavě vypadající akce Portlandu byla zblokovaná obranou Vancouveru.

86
    Marvin Loría zakončoval z ostré pozice, jeho ránu poměrně snadno a bez problémů zastavil brankář.

87
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Sebastián Blanco, přichází Tomás Conechny.
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Theo Bair, přichází Joaquín Ardáiz.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.

90
    Krásně to nyní sehrál domácí celek , po výborném pasu spoluhráče se prosazuje JEREMY EBOBISSE. Asistence: Tomás Conechny.
    90. Jeremy EBOBISSE - 3:1

90+2
    Střídání v týmu Portland Timbers: ze hřiště odchází Marvin Loría, přichází Dairon Asprilla.

90+4
    Probíhá poslední nastavená minuta, fanoušci už netrpělivě očekávají konec zápasu.

90+5

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:8. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.

Portland Timbers naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas a získává do tabulky další body. Vancouver v tomto mači mnoho šancí neměl. Střelecky byl aktivnější domácí klub. (07:05:58)

Jan Prošek

Góly: 28. Blanco (Valeri), 55. Loría (Blanco), 90. Ebobisse (Conechny) – 38. Bair

Karty:   45+5. Cascante (POTS), 59. Loría (POTS) – 65. Godoy (VWC), 84. Nerwinski (VWC)

Portland Timbers: Clark – Valentin, Cascante, Tuiloma, Villafaña – Zambrano, Chara – Loría (92. Asprilla), Valeri, Blanco (87. Conechny) – Ebobisse

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Godoy, Cornelius, Ali Adnan (30. Levis) – Rose, Hwang In-Beom, Teibert (79. Sutter) – Bair (87. Ardáiz), Montero – Reyna
    Náhradníci: MacMath – Sutter, Herry, Levis, Erice, Baldisimo, Ardáiz