Žilina B – Trebišov 3:2 (kon.) | Ružomberok B – Dubnica 2:4 (kon.) | Šamorín – Petržalka 2:1 (kon.)
Slovan Bratislava U21 – KFC Komárno 0:1 (kon.)
MFK Ružomberok B
2:4 (2:3)
FK Dubnica
Nedeľa 11.08.2019, 10:30MONACObet liga • 4. kolo

Osem minút po zmene strán skóroval Maroš Čurik. Hostia už vedenie 4:2 udržali až do konca a z Ružomberka si vezú tri body.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (12:22:16)

90+2

90+2
    V závere Holub vysunul po ľavom krídle Almaského, ktorý poslal loptu pred bránu na Dopatera, ktorého krížna strela obtierala vzdialenejšiu žrď brány hostí. Cestu do siete si však nenašla.

90+1
    Ružomberčania posielajú center do šestnástky. Tomu však chýba viac presnosti a tak nasleduje odkop od brány.

90+1
    Zakončenie hostí po rohovom kope končí na domácej obrane.

90
    Nadstavovať sa ešte budú dve minúty.

90
    Na druhej strane páli Hundák a domáci obranca blokuje jeho strelu. Následne Dubnica získava rohový kop.

88
    Almaský našiel peknou prihrávkou z ľavej strany Zsigmunda, ktorý spoza šestnástky páli nepresne.

87
    Kružliak posiela center pred bránu hostí, no tam sa lopty zmocňuje obranca.

86
    Zsigmund dostal dobrú prihrávku do šestnástky, ale tiesnený nedokázal zakončiť. Krátko na to Ružomberčania hlavičkujú nad bránu hostí.

85
    Hostia si vpredu počínali nedovolene a stratili loptu.

84
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Knižka, prichádza Hundák.

82
    Žltú kartu za faul na brankára dostáva T. Bobček (MFK Ružomberok B).

81
    Almaský zahral roh nakrátko na Ondreka, ktorého center hostia odvracajú do bezpečia.

80
    Krátko na to sa dostal do šance Otruba, ale hostia túto situáciu ustáli. Krátko na to získava Ružomberok rohový kop.

80
    Kružliak strieľa spoza šestnástky, ale jeho strela je zblokovaná.

79
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Levai, prichádza Gašpar.

78
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu k dispozícii hostia.

77
    Po rohu vyskúšal Bobček nožničky a následne jeho spoluhráč pätou dorážal loptu do brány, ale Digaňa chytá strelu.

76
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok B: z ihriska odchádza Múdry, prichádza Zsigmund.

75
    Hostia odvracajú Kružliakov center z pravej strany na rohový kop.

74
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Čurik, prichádza Dávidík.

74
    Almaského prudký center blokuje obranca a následne končí lopta v brankárovom náručí.

74
    Ružomberok získal priamy kop z väčšej vzdialenosti.

73
    Vaculík preveril domáceho gólmana strelou spoza šestnástky. Kohár kryje jeho zakončenie.

71
    Po faule v strede ihriska sa Mário Almaský rozhodol pre dlhý center, ten však nenachádza adresáta a nasleduje odkop brankára hostí.

70
    Žltú kartu dostáva Levai (FK Dubnica).

70
    Dnešné stretnutie sleduje 421 divákov.

69
    Dubnica v druhom polčase kontroluje hru a nikam sa neponáhľa. Momentálne na to ani nemá dôvod.

67
    Domáca akcia sa končí útočným faulom, loptu budú mať hostia.

64
    Almaský našiel centrom Bobčeka, jeho hlavičku smerujúcu k žrdi pekným zákrokom zneškodnil Digaňa.

63
    Žltú kartu za faul dostáva Čurik (FK Dubnica), nasleduje priamy kop Ružomberka.

63
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok B: z ihriska odchádza V. Jedinák, prichádza Otruba.

61
    Žltú kartu za faul v strede ihriska dostáva Pleva (FK Dubnica).

60
    Na druhej strane Janco posiela center do ružomberskej šestnástky, ktorý obracna odhlavičkoval do bezpečia.

60
    Po tejto štandardnej situácii už hostia nepustili Liptákov do zakončenia.

59
    Po rohu nasleduje Bobčekova hlavička a tá je zblokovaná tesne mimo brány na ďalší rohový kop.

59
    Almaský našiel Mrvu, ktorý loptu pristavil Bobčekovi, jeho strela zblízka je zblokovaná na roh.

58
    Po faule na Dopatera získava Ružomberok priamy kop.

56
    Bobček sa dostal k strele, no predtým sa lopta odrazila od rozhodcu a tak bolo vzrušenie zbytočné.

53
    Dubnica dala gól!
    MAROŠ ČURIK dáva gól a posiela Dubnicu opäť do dvojgólového vedenia!

51
    Aktívny Kuzma prenikol po ľavom krídle a následne vystrelil z otočky, ale v šanci míňa ružomberskú bránu.

50
    Janco si nabiehal v šestnástke na prihrávku z ľavej strany, lenže loptu pred ním kryje Kohár.

49
    Kuzma sa rútil do šance, ale v čase prihrávky stál mimo hry.

49
    Krátko na to si Ružomberčania počínajú nedovolene.

48
    Ružomberčanom rozohrávka nakrátko nevyšla celkom podľa predstáv a hostia ich nepustili do šance.

48
    Almaského center od bližšej žrde odvracajú hostia na ďalší roh.

48
    Ružomberok získal rohový kop.

47
    Bobček predviedol sľubnú individuálnu akciu, no jeho strelu napokon blokuje obranca.

46
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok B: z ihriska odchádza J. Kudlička, prichádza R. Kružliak.

46

Videli sme zaujímavý prvý polčas. Hneď v úvode skóroval Martin Janco. Už v 10. minúte odpovedal Michal Dopater, o dvadsaťtri minút neskôr peknou strelou vrátil vedenie na stranu hostí Matej Vaculík a v 41. minúte poistil ich náskok Marek Václav. V závere ale Mário Almaský premenil pokutový kop a tak platí stav 2:3. Lepšie sú na tom hostia, no nič nie je stratené ani pre ružomberskú rezervu.

45

45
    Almaský poslal pred bránu prudký center, ktorého sa síce zmocnili jeho spoluhráči, no hostia sa ubránili.

45
    Bobček potiahol akciu stredom ihriska, vymenil si loptu s Jedinákom, no jeho strelu v poslednej chvíli blokuje obranca na roh.

44
    Ružomberok B dal gól!
    Loptu si na biely bod postavil MÁRIO ALMASKÝ a bez problémov premieňa pokutový kop, keď si zvolil opačnú stranu ako brankár!

43
    Po faule na Dopatera v pokutovom území nasleduje jedenástka Ružomberka!

41
    Hoci išlo o štandardnú situáciu z uhla, MAREK VÁCLAV zvolil priamu strelu a spravil najlepšie čo mohol, pretože jeho strela si našla cestu medzi žrde!

40
    Žltú kartu za faul na prenikajúceho hráča hostí dostáva Mojžiš (MFK Ružomberok B). Nasleduje priamy kop Dubnice z výhodnej vzdialenosti.

38
    Levai znepríjemnil život Kohárovi, keď zblokoval jeho odkop a napokon po výmene lopty so spoluhráčom aj zakončil, no mieril do miest, kde stál pripravený domáci brankár.

35
    Po chvíli sa dostáva k nebezpečnej hlavičke Čurik a v šancí míňa bránu.

33
    Hostia našli spätnou prihrávkou MATEJA VACULÍKA, ktorý nádhernou strelou spoza šestnástky triafa horný roh domácej brány a vracia vedenie na stranu hostí!

32
    Po centri z pravej strany sa na dvakrát dostáva v pokutovom území k lopte Janco, no obrancovia mu nedovolili vystreliť.

32
    Miesto dlhého centra zvolil Pleva prihrávku na pravú stranu a až tak nasledoval center do šestnástky, ktorý odvracia domáca defenzíva.

31
    Dubnica získala priamy kop z väčšej vzdialenosti.

30
    Po nedorozumení hostí sa opäť dostali k lopte Ružomberčania, ktorý dlhou kolmicou vysúvali Bobčeka. Toho si ale výborne postrážil obranca.

29
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu na svojich kopačkách futbalisti z Dubnice.

28
    Po následnom rohu sa už hostia zdanlivo ubránili, ale napokon sa dostáva Bobček k strele z ťažkého uhla, ktorú vyráža Digaňa.

27
    Almaský pekne potiahol útok po ľavom krídle a následne pred odkrytou časťou brány hľadal Bobčeka, pred ktorým v poslednej chvíli obranca blokuje loptu tesne vedľa vlastnej brány.

26
    Almaský triafa do múru a tak sa Liptáci musia uspokojiť s vhadzovaním.

26
    Ružomberská akcia pokračovala ďalej a napokon pred veľkým vápnom hostí dochádza k ďalšiemu nešetrnému faulu na domáceho hráča. Ružomberok má priamy kop.

25
    Dopater potiahol loptu stredom ihriska a následne našiel na pravej strane Jedináka, ktorý na opačnej strane šestnástky vyzval Almaského, no jeho loptu blokuje obranca.

24
    Futbalisti z Dubnice sa po dlhom vhadzovaní snažili ohroziť ružomberskú bránu, no domáca obrana ich nepustila k zakončeniu.

23
    Teraz sa hra prelieva z jednej strany na druhú. Aktuálne držia loptu vo svojej moci hostia.

22
    Po rohu prichádza menší závar pred bránou hostí, ale tí sa bez väčších problémov ubránili.

21
    Almaský zvolil pochopiteľne priamu strelu, ktorú hráč v múre nadvihuje tesne ponad brvno. Nasleduje ružomberský roh.

20
    Almaského center na bližšiu žrď síce neslávil úspech, no krátko na to je blízko šestnástky hostí Jedinák nešetrne faulovaný Kuzmom a nasleduje priamy kop Ružomberka.

19
    Jedinák našiel prihrávkou Bobčeka, jeho snahu o zakončenie z uhla blokuje na roh obranca.

18
    Po rohu nasleduje málo razantná hlavička hostí a loptu majú domáci.

18
    Na druhej strane unikol Kuzma a vo veľkej šanci na dvakrát vyráža loptu Kohár. Nasleduje rohový kop Dubnice.

17
    K Almaského centru od rohovej zástavky sa napokon dostáva v šestnástke Holub. Strelu ružomberského obrancu blokuje hráč hostí, lopta sa odráža mimo veľkého vápna, odkiaľ páli vysoko nad Dopater.

17
    Jedinákov center z pravej strany odvracia Václav na rohový kop.

16
    Almaského center nezachytil žiadny z jeho spoluhráčov pred bránou, hostia odvrátili loptu pred Kudličku, ktorého strelu blokuje obranca.

15
    Múdry pri snahe odcentrovať triafa Vaculíka, od ktorého sa lopta odráža na ružomberský rohový kop.

14
    Holub potiahol domácu akciu po ľavej strane a po dlhom sóle sa snažil vysunúť Dopatera, no prihrávka mu nevyšla úplne najlepšie a zmocnili sa jej hostia.

13
    Hostia poslali dlhý pas na Václava, ktorý ešte stihol loptu zachytiť v hre a odcentroval z ľavej strany pred bránu, tam však nachádza len dvojicu ružomberských obrancov, ktorí posielajú loptu do bezpečia.

12
    Dubnica získala priamy kop z väčšej vzdialenosti. Center z neho ale domáci odvracajú.

10
    MICHAL DOPATER namieril spoza šestnástky presne k žrdi a vyrovnáva na 1:1!

9
    Almaský sa rozhodol miesto centra pred bránu pre prihrávku mimo šestnástky na Mojžiša, ktorého center boxuje Digaňa.

8
    Ružomberčania zostali naďalej pri lopte a po následnej akcii ťahanej po ľavej strane získali rohový kop.

8
    Almaského center pred nabiehajúcim Bobčekom hlavou odvracia Štefánek.

7
    Ružomberok získal priamy kop.

6
    Liptáci sa následne dopúšťajú faulu v strede ihriska a tak budú mať loptu opäť hostia z Dubnice.

6
    Aktívny Janco bol na ďalšom ofenzívnom výlete. V strede ihriska si však neporadil s početnou domácou obrannou hradbou.

5
    Center z priameho kopu odvrátil Holub, lopta sa znova dostala pred hostí a vyzeralo to na ďalšiu veľkú šancu, no pred nabiehajúcim hráčom v poslednej chvíli odvracia Mrva.

4
    Dubnica získala priamy kop.

3
    Už v tretej minúte otvára skóre strelou z vnútra šestnástky MARTIN JANCO a hostia vyhrávajú 1:0!

2
    Ružomberčania sa po pravej strane snažili vysunúť Jedináka, ale cich center bol pridlhý.

1
    Hostia hneď v úvode zaútočili, no Janco si vpredu počína nedovolene a loptu budú mať Liptáci.

1

-3
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v modrých a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-23

MFK Ružomberok B: Kohár – Ondrek, Holub, Mário Mrva, Mojžiš, J. Kudlička, Múdry, Mário Almaský (C), Dopater, T. Bobček, V. Jedinák

Náhradníci: Spišák – R. Švec, Filinský, Kmeť, Otruba, Zsigmund, R. Kružliak

FK Dubnica: Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka, D. Švec, Janco, Čurik, Levai, Kuzma, Pleva (C), Vaculík

Náhradníci: Kolena – Hundák, Hegyi, Laco, Dávidík, Gašpar, Matúš

Rozhodca: Micheľ – Budáč, Košecký.

Vyhrá Dubnica štvrtý zápase v rade alebo sa Ružomberčania vrátia na víťaznú vlnu? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu!

Domáca ružomberská rezerva mala taktiež vydarený vstup do sezóny, keď vyhrala nad Liptovským Mikulášom a Komárnom. Následne cestovala do Banskej Bystrice, kde už v dvadsiatej minúte vyhrávala o dva góly, keď sa dvakrát po rohových kopoch presadil Alex Holub. Dukla však rýchlo kontrovala a v 23. minúte znížil na rozdiel jediného presného zásahu Blažej Vaščák. V druhom polčase dvakrát skóroval Patrik Prikryl a ružomberský B tím napriek sľubnému vstupu do duelu prehral 2:3.

MFK Ružomberok B doteraz získal šesť bodov, má aktívne skóre 8:4 a nachádza sa na piatej pozícii. Rovnaký počet bodov má aj štvrtá Banská Bystrica, šiesty Liptovský Mikuláš a siedma Skalica.

Hostia z Dubnice nad Váhom po výhrach nad Bardejovom a žilinskou rezervou, privítali v minulom kole na svojom trávniku Šamorín. V 17. minúte síce Martin Rymarenko poslal do vedenia mužstvo zo Šamorína, no domáca odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Už po šiestich minútach vyrovnal Matej Vaculík. Duel sa napokon lámal v závere, keď v 82. minúte dokonal obrat Marek Václav, po troch minútach sa zapísal do streleckej listiny Aurel Dávidík a dve minúty pred koncom riadnej hracej doby uzavrel skóre Ľuboslav Levai na konečných 4:1 pre Dubnicu.

Zatiaľ stopercentná Dubnica nad Váhom sa so ziskom deviatich bodov a aktívnym skóre 9:3 nachádza na prvom mieste, pričom rovnaký počet bodov má aj druhá Petržalka a tretí Poprad.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas štvrtého kola 2. ligy medzi ružomberským B mužstvom a Dubnicou nad Váhom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Ján Kmeť

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Dubnica. Viac informácií tu.

Góly: 10. Dopater, 44. Almaský (pen.) – 3. Janco, 33. Vaculík, 41. Václav, 53. Čurik

Karty:   40. Mojžiš (RBB), 82. Bobček (RBB) – 61. Pleva (DUB), 63. Čurik (DUB), 70. Levai (DUB)

MFK Ružomberok B: Kohár – Ondrek, Holub, Mário Mrva, Mojžiš, J. Kudlička (46. R. Kružliak), Múdry (76. Zsigmund), Mário Almaský (C), Dopater, T. Bobček, V. Jedinák (63. Otruba)

FK Dubnica: Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka (84. Hundák), D. Švec, Janco, Čurik (74. Dávidík), Levai (79. Gašpar), Kuzma, Pleva (C), Vaculík

Rozhodca: Micheľ – Budáč, Košecký