Tobol Kostanaj – Jeunesse Esch 1:1 (kon.) | Almaty – Široki Brijeg 2:1 (kon.) | FK Makedonija – Alaškert 0:3 (kon.)
KF Teuta – Ventspils 1:0 (kon.) | Inter Turku – Brøndby 2:0 (kon.) | Levadia Tallinn – Stjarnan 3:2 (po pr.)
RFS Riga – Ljubljana 0:2 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Aberdeen 1:2 (kon.) | Universitatea Craiova – Sabail 3:2 (kon.)
Minsk – FK Liepāja 1:2 (kon.) | Levski Sofia – Ružomberok sk 2:0 (kon.) | Limassol – Kauno Žalgiris 4:0 (kon.)
Kraków – Dunajská Streda sk 2:2 (po pr.) | Haugesund – Cliftonville 5:1 (kon.) | Milsami – FCSB 1:2 (kon.)
Neftçi Baku – Speranța Nisporeni 6:0 (kon.) | CS Petrocub – Larnaca 0:1 (kon.) | Kutaisi – Ordabasy 0:2 (kon.)
Vaduz – Breidablik 2:1 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Honvéd Budapešť 1:1 (kon.) | Zrinjski Mostar – AP Brera Strumica 3:0 (kon.)
Be'er Sheva – Laçi 1:0 (kon.) | Niederkorn – Cork City 1:2 (kon.) | Engordany – Dinamo Tbilisi 0:1 (kon.)
B36 Tórshavn – Crusaders 2:3 (kon.) | Hajduk Split – Gżira 1:3 (kon.) | Hibernians FC – Soligorsk 0:1 (kon.)
Kukësi – Debrecín 1:1 (kon.) | Fehérvár – Zeta 0:0 (kon.) | Mura – Haifa 2:3 (kon.)
Norrköping – St Patrick´s 2:1 (kon.) | Shkupi – Pjunik 1:2 (kon.) | Vitebsk – KuPS 1:1 (kon.)
Ballymena – Malmö 0:4 (kon.) | Budućnost Podgorica – Narva 4:1 (kon.) | Domžale – Balzan 1:0 (kon.)
Kilmarnock – Connah's Quay 0:2 (kon.) | Niš – Flora 2:2 (kon.) | Rangers – St Joseph's 6:0 (kon.)
Trnava – FK Radnik sk 2:0 (3:2 po pen.) | Reykjavík – Molde 0:0 (kon.) | Légia Varšava – Europa 3:0 (kon.)
Shamrock – Brann 2:1 (kon.)
koniec po penal. (3:2)
FC Spartak Trnava
2:0 (1:0)
FK Radnik Bijeljina
Štvrtok 18.07.2019, 20:45 • Štadión Antona Malatinského v Trnave • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Spartak Trnava to dokázal a po zmazaní manka z prvého zápasu zvládol aj penalty a vďaka Dobrivojovi Rusovovi postupuje do druhého predkola Európskej ligy. Súperom bude Lokomotiv Plovdiv z Bulharska! Gratulujeme Spartaku za skvelý výkon. (23:35:20)

Motika nepremieňa.

Obaja poslední strelci museli opakovať strely a brankári videli žlté karty.

Začína penaltový rozstrel.

Uvidíme penalty. V bráne domácich je Dobrivoj Rusov, vo finále Slovnaft Cupu vychytal výhru na penalty proti Žiline. Je však otázne, ako veľmi má naštudovaných hráčov tohto pomerne neznámeho celku.

120+0
    Druhé predĺženie sa skončilo.

120
    Posledná minúta, čakáme na údaj o minútach navyše.

119
    Sobczyk leží na zemi, po chvíli stáva bez pomoci.

118
    Všetci Trnavčania na svojej polovici, Radnik si hľadá možnosť ako zakončiť.

117
    Traja domáci išli na dvoch hostí, ale nevyriešili do dobre, Sobczyk sa zahnal a poslal loptu poľahky gólmanovi hostí.

116
    Trnavčania hrajú stále smerom vpred, striedajúci hráči ešte majú energie dosť.

114
    Kelemen sa dostal k strele spoza šestnástky, mieril však mimo brány na tribúnu.

113
    Pár sekúnd sme nehrali, po chvíli sa bojuje ďalej.

112
    Sily ubúdajú ešte rýchlejšie, Trnavčania musia bojovať aj za vylúčeného kapitána Mitreu.

111
    Spartak je v oslabení a bráni sa. Hostia cítia príležitosť a snažia sa o kombináciu.

109
    Jeden z realizačného tímu Spartaka videl žltú kartu. Nové pravidlá už umožňujú aj tento krok.
    108. Mitrea (TRN)

108
    Spartak hrá v oslabení, kapitán išiel pod sprchy.

107
    Mitrea fauloval a po druhej žltej dohral. Musel stiahnuť unikajúceho súpera.

106
    Dráma pokračuje, Trnava od úvodu v tlaku a jej hráči pýtali penaltu.

106
    Začalo sa druhé predĺženie.

O malú chvíľu pokračujeme druhým predĺžením.

105+2
    Prvé nadstavenie skončilo.

105+2
    Žltú kartu dostáva Plavšič (FK Radnik Bijeljina).

105+1
    Nadstavený čas sú dve minúty.

105
    Žltú kartu dostáva Mihálek (FC Spartak Trnava).

105
    Prvá časť predĺženia sa chýli ku koncu.

104
    Tlak Spartak v šestnástke hostí vyústil do strely Lovata, tá mierne ale predsa minula bránu Koziča.

101
    Turňa si zbehol po pravej strane, centrom výborne našiel Miháleka a ten poslal hlavou loptu presne do rúk Koziča.

100
    Sto minút je už pasé, stále hráme o postup do druhého predkola Európskej ligy.

99
    Striedanie v tíme FK Radnik Bijeljina: z ihriska odchádza Maksimovič, prichádza Plavšič.

98
    Hosťom sa do hry príliš nechce, Trnava ide svoje, nesmie však inkasovať.

97
    Rozhodca prerušil hru, lebo jeden z hostí ležal na zemi a Tešija sa s tým vyrovnal po svojom.

96
    Tešija odkopol loptu a vidí žltú kartu.

95
    Kelemen sa dostal do zakončenia, ale hybrid medzi strelou a prihrávkou nenašiel miesto v sieti Radniku.

94
    Halilovič mal cez zápas problémy s nohou, zrejme to bude aj dôvod striedania.

93
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Halilovič, prichádza Turňa.

92
    Aj v predĺžení hrá Trnava aktívne, zatiaľ cez ľavú stranu a aktívneho Lovata.

91
    Obaja tréneri môžu ešte raz striedať.

91
    Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Ideme do predĺženia, ak neuvidíme v najbližšej polhodinke gól rozhodnú penalty. Spartak dohnal manko z prvého zápasu a vyhráva 2:0.

90+4
    Druhý polčas sa skončil.

90+3
    Zdá sa, že aj tretie slovenské mužstvo bude bojovať v predĺžení.

90+2
    Pri lopte je Radnik, hrá sa na polovici Trnavy.

90+1
    Sľubnú šancu Trnavy marí ofsajd.

90
    Hrať nad rámec polčasu sa budú minimálne štyri minúty.

90
    Halilovič je v opatere lekárov.

88
    Striedanie v tíme FK Radnik Bijeljina: z ihriska odchádza Djurič, prichádza Bradonjič.
    87. Mihálek (TRN) - 2:0

87
    Trnava dala gól!
    Trnava dáva potrebný druhý gól. Centrovaná lopta sa od KRISTIÁNA MIHÁLEKA odrazila do siete. Zrejme uvidíme predĺženie.

87
    Kŕče sú minulosť, hostia v plnom počte.

85
    Kapitán hostí si zmyslel, že má kŕče, Rusova môže aj roztrhnúť od zlosti.

84
    Ruka jedného z domácich, akcia sa končí, hostia naťahujú čas.

84
    Roh pre Spartak.

83
    Jakúbek sa vrátil a pomohol Mitreovi v obrane. Spartak hrá do plných a riskuje.

81
    Spartak tlačí čas, má už iba niečo menej ako desať minút. Hostia sa statočne bránia.

80
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Oršula, prichádza Mihálek.

79
    Kelemen sa dostal do zakončenia pred bránou, ale loptu poslal tesne vedľa cieľa. Mohlo byť 2:0.
    78. Jakúbek (TRN)

78
    Krátko po prvom, nasleduje repete rohu, Tešija poslal dobrú loptu a Kozič ju vytlačil na ďalší roh.

77
    Roh pre Trnavu.

76
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Tavares, prichádza Jakúbek.

75
    Dnešné stretnutie sleduje 4222 divákov.

74
    Diváci si pýtali ruku hostí v šestnástke, rovnako ako domáci hráči. Hrá sa ďalej.

72
    Do konca druhého polčasu ostáva menej ako dvadsať minút, Trnava musí na predĺženie streliť ešte jeden gól.

71
    Priamy kop pre Spartak po faule Peca na Lovata.

71
    Žltú kartu dostáva Peco (FK Radnik Bijeljina).

70
    Priamy kop pre Spartak, kope Tešija.

69
    Žltú kartu dostáva Simonovič (FK Radnik Bijeljina).

68
    Rozhodcovská lopta pre Spartak, Kelemen faulovaný.

67
    Center z pravej strany a Kelemen hlavičkoval, lopta ostala v hre. Roh Tešiju berie do rúk Kozič.

66
    Oršula faulovaný útočiacim hráčom a Spartak opäť pri lopte.

65
    Prvé striedanie trénera Chéua. jednoznačná posila do útoku.

64
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Dangubič, prichádza Kelemen.
    62. Tavares (TRN)

62
    Po hodine hry Trnave stále chýba jeden gól na boj o postup. Aktivita musí byť pretavená do gólu.

61
    Striedanie v tíme FK Radnik Bijeljina: z ihriska odchádza Susic, prichádza Merajič.

60
    Po tlaku Trnavy je tu kontra hostí, ale Motiku si Mitrea odstavil pekne telom a Spartak tlačí ďalej.

59
    Priamy kop pre Radnik, lopta preletela cez šestnástku a môžu hrať Trnavčania.

58
    Za faul videl žltú kartu Ivan Mesík.

57
    Záhumenskému bol odpískaný faul, Peco išiel na zem tak rýchlo ako mohol. Priamy kop z úrovne šestnástky.

55
    Mitrea si počínal skúsene a nepustil Peca do úniku.

54
    Motika strieda Zukiča.

53

52
    Opätovná lopta z vysokého centra mieri do šestnástky a Kozič chytá.

51
    Priamy kop pre Spartak, lopta je na polovici Radnika, Lovat mieril centrom na Tavaresa. Roh pre Spartak.

50
    Za zdržiavanie hry dostal žltú kartu Radovič.

49
    Tavares sa uvoľnil cez brániaceho hráča, vyslal Sobczyka, ale Alex bol v ofsajde a ten bol aj signalizovaný.
    48. Lovat (TRN)

48
    Tavares sa po centroch do šestnástky snažil zakončil nožnicami, ale lopta nemala správny smer. Krátko pred týmto momentom jeden center skončil na brvne brány Radnika.

47
    Centre priehlavkom teraz lietali cez šestnástku hostí, ale Kozić si napokon loptu zobral do rúk a rozohral.

46
    Ani jeden z trénerov cez polčas nestriedal.

46

Prvý polčas dnešného duelu máme za sebou, Spartak po výraznej prevahe skóroval a má teda už iba jednogólové manko. V desiatej minúte sa presadil Alex Sobczyk, veľkú šancu mal aj Tavares.

45+2

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Tlak sa stupňuje. Halilovič páli a po práci Koziča je tu roh.

43
    Dva pády v šestnástke hostí, ale penalta sa nepíska. Diváci bučia a rozhodca je pod tlakom.

42
    Radnik chvíľu naťahoval čas pri vhadzovaní, ale diváci ihneď reagovali a vyjadrili svoj názor.

40
    Zukič prebral loptu na krídle útoku a centroval do šestnástky Rusova, tam nikto v modrom nebol a Spartak môže pokračovať v tlaku.

39
    Halilovič vyviezol loptu na polovicu súpera, hľadal nabiehajúceho Tavaresa, ale lopte chýbala presnosť.

38
    Polčas sa pomaly chýli ku koncu, Lovat centrom našiel na druhej strane Oršulu, je však pískaný faul na hráča hostí a akcia sa končí.

36
    Oršulov center z pravej strany končí na hlave Tavaresa a ten mieri do rúk Koziča. Spartak drží súpera pod tlakom.

35
    Tavares sa dostal k lopte v šestnástke Radnika, otočil sa okolo obrancu a strelou po zemi tesne minul bránu hostí. Mohlo byť 2:0.

34
    Opäť práca pre Koziča v bráne Radnika. Sobczyk dostal loptu na krídlo, ale lobom gól nedal.

33
    Tešija si pekne prebral loptu, uvoľnil sa, našiel Dangubiča na krídle, ale jeho center už majú hostia. Napokon sa lopta ešte dostala k Mesíkovi a ten ju spoza šestnástky poslal slabo na Koziča.

31
    Rusov si teraz pri malej domov veril a pri rozohrávke trafil útočiaceho hráča. Napokon je to lopta pre Trnavu.

30
    Po polhodine hry je lepším tímom Spartak, stihol už streliť jeden gól a má ešte dve tretiny zápasu na dorovnanie straty z úvodného duelu.

28
    Tešija, Dangubič a Sobczyk si rýchlo vymenili loptu na pravej strane, ale posledný menovaný to mal ďaleko a budú hrať hráči Radnika.

27
    Záhumenský musel rukami zastaviť útočníka hostí a vidí zaslúžene žltú kartu.

26
    Lovatova dlhá lopta po ľavej strane, hrá brankár Kozič.

25
    Mladý Mesík si pomohol malou domov s Rusovom, následne gólman poslal loptu vpred. Trnava útočí.

24
    Andeli opäť v útolu Lovat posúval na Záhumenského, ten bol však v kontakte na zemi a hrajú hostia.

23
    Roh pre hostí. Po centri Mekiča sa nepresadil hlavou Zukič.

22
    Mitrea videl žltú kartu za faul.

21
    Tavares faulovaný, priamy kop pre Spartak už z polovice Radnika. Lovat mieril mimo brány a minul svoj cieľ.

20
    Akcia Trnavy po rohu, loptu na dlhú tyč vrátil do šestnástky jeden z domácich a Mitrea hlavičkoval do gólmana Koziča. Veľká šanca ostala nepotrestaná a kapitán Trnavy si nadáva.

19
    Centrovaný pokus preletel cez celú šestnástku a roh sa zopakuje z druhej strany.

18
    Rohový kop pre andelov. Loptu pošle do hry Lovat.

16
    Kozič odkopáva, jeho kolegovia v obrane si môžu oddýchnuť. Spartak so všetkými hráčmi napáda rozohrávku na súperovej polovici.

14
    Domáci tím stále v tlaku, Oršula sa snažil vylepšovať si pozíciu za pravej strane pri centri, ale napokon sa lopta dostala ďalej od brány Radnika.

13
    Pre Spartak je to dobrý úvod, hostia nevedia kam skôr skočiť, majú však ešte jeden gól k dobru.

11
    Halilovič fauloval v strede ihriska a vidí žltú kartu.
    10. Sobczyk (TRN) - 1:0

10
    Trnava skórovala po desiatich minútach tlaku a vedie 1:0 ALEX SOBCZYK sledoval loptu po skrumáži a spod ležiaceho obrancu loptu vydoloval a poslal do brány.

8
    Halilovič sa dostal pred šestnástkou k strele, ale jeho pokus išiel po zemi a gólman Kozič loptu kontroloval pohľadom.

7
    Záhumenský pomohol Lovatovi, pri spoločnom postupe nepustili súpera do úniku a ten to teraz rozdýchava v zámedzí.

6
    Mesík sa dostal po štandardke do zakončenia kopom cez hlavu, ale jeho pokus bol nepresný. Je to Spartak, kto diktuje tempo zápasu. Manko je z prvého duelu dvojgólové.

5
    Mesík zle rozohral napokon bol faulovaný, inak by musel Spartak čeliť protiútoku súpera.

4
    Radnik sa ubránil, kontru zastavili v zárodku stopéri domácich.

3
    Lovat faulovaný na polovici súpera, priamy kop pre Spartak.

2
    Hostia hrajú v modrom, domáci tím v klasickej červeno – čiernej kombinácii.

1
    Ihneď v úvodných sekundách Trnavčania centrovali z ľavej strany do šestnástky hostí a gólman sa musel mať na pozore.

1

FC Spartak Trnava: Rusov – Oršula, Mesík, Mitrea, Záhumenský – Dangubič, Halilovič, Tesija, Lovat – Tavares Dos Santos, Sobczyk
    Náhradníci: Bolek – Horvat, Jakubek, Kelemen, Menich, Mihálek, Turna

FK Radnik Bijeljina: Kozic – Susic, Simonovic, Subert, Radovic – Popara, Mekic – Peco, Djuric, Maksimovic – Zukic
    Náhradníci: Bradonjic, Despotovic, Hodzic, Merajic, Motika, Plavsic, Vasic

Rozhodca: Hasanov – Huseynov, Hashimov.

Spartak Trnava privíta v rámci odvety prvého predkola Európskej ligy na svojom trávniku FK Radnik Bijeljina.

Súper z Bosny a Hercegoviny vyhral v prvom zápase na ihrisku v Banja Luka 2:0.

Na postup potrebujú Trnavčania vyhrať trojgólovým rozdielom.

Zápas sa začína o 20.45.

V Trnave sa pred sezónou vymenili majitelia, Vladimíra Poóra nahradila rodina Drobných a zároveň sa vymenilo gro kádra ako aj realizačný tím a manažment.

Cez leto prišli aj Matej Jakúbek, Bogdan Mitrea, Marko Marinkovič, Filip Oršula, Alex Sobczyk, Jozef Menich, Marko Kelemen a Emir Halilovič. Vrátil sa aj Filip Dangubič, k tímu sa postupne pripojil aj Timotej Záhumenský. Na lane má Spartak aj Gina van Kessela či Michala Faška, ich príchod do Trnavy je v stále v štádiu riešenia.

Odišli Depetris, Janečka, Čonka, Košút, Sloboda, Pekár, Abena, Miesenbock, Ashiru, Markoski, Kulhánek, Dudl a Rada.

Na post športového riaditeľa klubu nastúpil Andrej Kostolanský, trénerom je Richard Chéu, bývalý tréner Senice.

„Musíme hrať viac útočnejšie, prevziať zodpovednosť v zápase, držať loptu viac ako v Bosne a hlavne, byť aktívny v zóne pri súperovej šestnástke. Súper v prvom dueli ukázal skúsenosť a kvality. Analyzovali sme si zápas, rozprávali s hráčmi. Oproti prvému zápasu musíme urobiť zmeny, ale vždy to hovorím aj v kabíne: Keď sa vyhrá, neznamená to, že všetko bolo dobré a keď sa prehrá, nebolo všetko zlé. Počas týždňa sme preto skúšali aj niečo iné. Chceme dosiahnuť dorovnanie skóre a keď to bude možné, neísť do predĺženia ale streliť víťazný zásah," povedal tréner Spartaka Ricardo Chéu na tlačovej konferencii pred duelom proti Radniku.

Až piaty tím ligy v Bosne a Hercegovine využil v prvom zápase svoje šance a udržal si čisté konto. Hostia cítia šancu na postup, na Slovensku sú od utorka a pripravujú sa na duel.

Duel rozhodujú arbitri z Azerbajdžanu, hlavný je Rahim Hasanov, na čiarach mu budú pomáhať Namik Huseynov a Mubariz Hashimov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.