Čichura – Fola 2:1 (kon.)
koniec
FC Čichura Sačchere
2:1 (1:0)
CS Fola Esch
cz Streda 17.07.2019, 18:00 • Boris Paichadze Dinamo Arena (Tbilisi) • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo
Predzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvetné zápasy prvního předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Čichura Sačchere a CS Fola Esch.
   
  FC Čichura Sačchere

  Gruzínská Čichura se v letošním ročníku své domácí soutěže nachází až na šesté pozici, což se před startem ligové scény určitě moc nečekalo. Sačchere má na svém kontě sedmadvacet bodů, přičemž manko na vedoucí Dinamo Tbilisi činí už čtrnáct bodů. Čichura se navíc v posledních zápasech nenachází v úplně ideální formě, z posledních pěti zápasů vyhrála pouze v jediném případě, navíc hned dva zápasy skončily nepříznivým výsledkem. Gruzínská Čichura v tuto chvíli ztrácí na pohárové pozice dvanáct bodů, mnohem větší starosti budou s udržením v soutěži, které rovněž není vůbec jisté.
   
  CS Fola Esch

  Na opačné straně se nachází lucemburská Fola, jenž v uplynulé sezóně dosáhla na druhou pozici, což logicky znamenalo účast v předkole Evropské ligy. Fola dohromady nasbírala padesát bodů, mistrovské Dudelange nakonec mělo o devět bodů více. Celek z Lucemburska se tak musel smířit ze druhou příčkou, nicméně měl vůbec nejlepší obranu v celé soutěži. Fola má v rámci přípravy na nadcházející sezónu za sebou dva přípravné zápasy, přičemž ten první proti Virtonu dokázala zvládnout poměrem 3:0. Porážka přišla v nadcházejícím utkání, Fola podlehla Mannheimu vysoko 0:4.
   
  První zápas

  První utkání těchto dvou celků skončilo trochu překvapivým vítězstvím Čichury, která zhruba třicet minut před koncem zápasu prohrála poměrem 0:1. Gruzínský celek po hodině hry srovnal, načež pár minut před koncem zápasu otočil výsledek na 2:1. Čichura tak bude střežit nadějný výsledek z úvodního zápasu, k postupu jí stačí i nerozhodný výsledek.
   
  Úvodní sestavy:

  FC Čichura Sačchere: Hamzič – Koripadze, Maisašvili, Mamasachlisi, Čikvaidze – Čikladze, Kašia (C), Sardališvili – Dekanoidze, Pantsulaia, Ardažišvili
  Náhradníci: Mtskerašvili – Ergemlidze, Čiteišvili, Kamladze, Lekvadze, Megrelišvili, Markozašvili

  CS Fola Esch: Cabral – Mersch, Klein (C), Bernard, Sacras – Freire – Corral, Sinani, Muharemović, Seydi – Caron
  Náhradníci: Hym – Domingos, Drif, Zac, Kocur, Mura, Ouassiero

  Rozhodčí: Petrović – Udovičić, Lazić (všichni Bosna).
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  2
  Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
   
  3
  Hned v úvodu utkání přišlo na řadu autové vhazování pro Čichuru, o který se postaral levý obránce Čikvaidze, jenž spolupracoval se Sardališvilim.
   
  4
  Posléze se domácí hráči celkem snadným způsobem dostali na druhou stranu hrací plochy, nicméně tam číhal mohutný blok hráčů soupeře.
   
  5
  Středem hrací plochy si to namířil Kašia, který přihrával až do pokutového území, kde zasahoval Klein. Sačchere tak bude moci vhazovat z levé strany.
   
  6
  Fola se málem poprvé v utkání dostala na druhou stranu, což se nakonec nepovedlo. Místo toho budeme sledovat další autové vhazování Čikvaidzeho.
   
  7
  Caron se u pokutového území chtěl dostat k zakončení, nicméně na přihrávku od svého spoluhráče nedosáhl, čehož využil pozorný Mamasachlisi.
   
  8
  Ardazišvili ještě zkoušel vracet míč do pokutového území, avšak nenašel kýženého adresáta. Čichura se tak musí vracet zpět na vlastní polovinu.
   
  9
  Před malým momentem jsme se dočkali úvodního střeleckého projektilu. K ráně se dostal Dekanoidze, s jehož zakončením si brankář Cabral poradil.
   
  10
  Hrací předmět se opětovně ocitl za postranní čárou, což znamenalo autové vhazování pro domácí barvy. Koripadze přeci jenom našel nohu Čikladzeho.
   
  11
  Lucemburský celek nyní kombinoval u svého pokutového území, přičemž se do rozehrávky zapojil také Cabral, který to zkoušel konstruktivní rozehrávkou.
   
  12
  Čichura se pokoušela dostat před blok protihráčů, což se moc nepovedlo. Freire totiž zablokoval přihrávku, míč se odrazil na nohu jednoho z protihráčů.
   
  13
  Na řadu přišel nedovolený zákrok, přičemž si faulem pomohl Čikladze. Následná standardní situace skončila až u brankáře domácího výběru.
   
  14
  Pro přihrávku si seběhl forvard Pantsulaia, který se dostal k míči jako první, nicméně poté narazil do soupeře. I přesto se hostující celek nedokáže dostat k míči.
   
  19
  Míč doskákal za autovou čáru, což pochopitelně znamenalo zisk autového vhazování. Koripadze se i tentokráte ujal rozehrávku autu z pravé strany.
   
  20
  Dalekonosný nákop směřoval k hranici pokutového území, kde se měl nacházet Caron, avšak před ním se nejvýše do vzduchu natlačil Mamasachlisi.
   
  21
  Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Zatím sledujeme pouze boj ve středu hrací plochy.
   
  22
  Fola je v posledních minutách o něco aktivnější, avšak ani další nákop se nesetkal s úspěchem. V tuto chvíli má hrací předmět na kopačce Sinani.
   
  23
  Čichura propadla při bránění akce soupeře, což mohlo mít fatální následky. Do slibné pozice se dostal Caron, který nedokázal zamířit vůbec přesně.
   
  24
  Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Freire, což pochopitelně uviděl také hlavní sudí. Čichura se tak bude moci dostat z menšího sevření.
   
  25
  Následně se k míči dostal také brankář Hamzič, který si vyzkoušel rozehrávku od své svatyně. Ta směřovala daleko na druhou stranu hrací plochy.
   
  25
  Čichura Sačchere právě vstřelila branku!
  Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! RATI ARDAZIŠVILI se s míčem dostal k pokutovému území, odkud to zkoušel přímo na branku soupeře, přičemž hostující brankář Cabral na jeho projektil neměl šanci dosáhnout.
  25. ARDAZIŠVILI - 1:0
   
  26
  Pro Folu se toho moc nemění, stále potřebuje vstřelit minimálně dvě branky. Navíc do konce tohoto zápasu zbývá dostatek času.
   
  27
  Téměř ihned po rozehrávce se k míči dostal Muharemović, který ho zatáhl na vlastní polovinu, kde do kombinace zapojil také kolegu Sinaniho.
   
  28
  Corral zkoušel z pravé strany odcentrovat na Carona, avšak druhý jmenovaný se ve vzduchu nedokázal prosadit. Míč proletěl až za postranní lajnu.
   
  29
  O provedení autového vhazování se tak mohl postarat Koripadze, po jehož přihrávce si to k šestnáctce namířil Kašia, který byl zastaven čistě.
   
  30
  Následoval boj ve středu hrací plochy, který přinesl nepřesnou přihrávku v podání Seydiho. Soupeř to zkusil bleskovým atakem, který se ale neujal.
   
  31
  Muharemović v souboji evidentně nestíhal, navíc sáhl k taktickému zákroku. Sačchere mohlo udeřit prostřednictvím volného kopu, míč ale směřoval vedle.
   
  31
  Žlutou kartu dostává Koripadze (FC Čichura Sačchere).
   
  32
  Obrovský malér pro Folu! Muharemović si totiž pomohl velice agresivním zákrokem, za který vyfasoval přímou červenou kartu!
   
  33
  Pro Folu to znamená ještě větší problém, neboť bude dohrávat v početní nevýhodě. Zdá se, že domácí celek má vše ve vlastních rukou.
   
  34
  I tak se do zakončení dostal záložník Sinani, jehož ránu dokázal zablokovat jeden z protihráčů. Domácí to zkoušejí prostřednictvím rychlého ataku.
   
  39
  Krátce poté si nedovoleným zákrokem vypomohl jeden z domácích, který poslal k zemi Corrala. Hosté to zkoušeli rozehrávkou nakrátko po zemi.
   
  40
  Na opačné straně jsme se dočkali dalšího střeleckého pokusu. Ardazišvili v tomto případě trefil protihráče před sebou, Cabral tak nemusel zasahovat.
   
  41
  Celkem nenápadný Pantsulaia si pokoušel seběhnout za obranu, avšak pomezní sudí velice přesně signalizoval ofsajdové postavení domácích.
   
  42
  Na útočné polovině mohl vhazovat obránce Sacras, který celkem dlouho váhal. Nakonec mu na pomoc přispěchal Freire, který ještě roztáhl hru.
   
  43
  První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
   
  45
  První poločas bude nastaven o jednu minutu.
   
  45+1
  Žlutou kartu dostává Bernard (CS Fola Esch).
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku. Směrem dopředu byl nebezpečnější domácí celek, jenž se nakonec dočkal kýženého vedení, načež se situace ještě trochu zlepšila. Hostující Muharemović totiž vyfasoval přímou červenou kartu, jeho celek tak bude toto utkání dohrávat v početní nevýhodě.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  46
  Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Gauthier Caron, přichází Achraf Drif.
   
  47
  Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, jenž budou dotahovat jednobrankové manko.
   
  48
  Hned v úvodu druhého poločasu se do zakončení dostal střídající Drif, který ale brankáře Hamziče nezaměstnal. Střela totiž putovala daleko vedle branky.
   
  49
  Lucemburský celek hodně rychle přispěchal s dalším útokem, přičemž Sinani zkoušel centrem oslovit své spoluhráče, což se mu nakonec nepovedlo.
   
  50
  Čichura se dostala z menšího obležení, pomohl tomu také faul v podání soupeře. K rozehrávce standardní situace se tedy postavil Sardališvili.
   
  51
  Dalším nedovoleným zákrokem si v tomto případě pomohl Seydi, který místo míče trefil nohu soupeře. Sačchere se rozhodlo rozehrát urychleně.
   
  52
  Kombinace ve středu hrací plochy dlouhou dobu nepřinášela nic zajímavého. Kapitán Kašia tak zpětnou přihrávkou oslovil kolegu Čikladzeho.
   
  53
  Domácí pochopitelně nikam nespěchají, což je patrné také na herním projevu v úvodu druhého poločasu. Fola se snaží napadat rozehrávku.
   
  54
  Dekanoidze se prohnal kolem protihráče, který mu v cestě nechal nohu, což pochopitelně znamenalo faul. Čichura si tak vybojovala další standardku.
   
  55
  Domácí to opět zkoušeli poklidnou kombinační hrou v oblasti středového kruhu. Do kombinace se zapojil také Čikladze, který roztáhl hru na pravou stranu.
   
  56
  Zničehonic mohli hráči Foly udeřit, což se také málem povedlo. Mersch se sympatickým způsobem dostal ke střele, kterou pokryl brankář Hamzič.
   
  57
  Dalekonosný pas měl směřovat na levou stranu, kde se nacházel pozorný zadák Klein. Odraženého balónu se jako první ujal domácí Sardališvili.
   
  58
  Pantsulaia se pokoušel protlačit až do pokutového území, což se mu také podařilo, avšak následné zakončení neohrozilo branku soupeře. Odkop od branky.
   
  59
  Úvod druhého poločasu nám zatím nepřináší nic moc zajímavého. Čichura se snaží držet jednobrankový náskok, což se jí zatím celkem daří.
   
  62
  Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Besik Dekanoidze, přichází Irakli Lekvtadze.
   
  65
  Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím jsme se dočkali pouze jedné branky. Čichura je i nadále směrem dopředu nebezpečnějším celkem.
   
  66
  Drif se pokoušel natáhnout po padajícím míči, což se mu nakonec nepodařilo. Naopak pochvalu si zaslouží Maisašvili, který zodpovedně zasáhl.
   
  67
  Po kratší době se k míči dostal hostující brankář Cabral, který raději rozehrál konstruktivně po zemi. Na pomoc mu totiž přispěchal Sinani.
   
  68
  Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Rati Ardazišvili, přichází Mikheili Ergemlidze.
  Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Gerard Mersch, přichází Sylvio Ouassiero.
   
  69
  Momentálně si Sačchere pohrává s hracím předmětem na vlastní polovině hrací plochy, smečka hladových protihráčů se snaží napadat rozehrávku.
   
  70
  Kašia na útočné polovině dokázal najít kolegu Pantsulaiu, avšak ten narazil do jednoho z protihráčů. Fola se absolutně nemůže dostat k balónu.
   
  71
  Povedlo se to až nyní, neboť se jako poslední dotkl míče domácí Čikvadze, jenž ho tečoval do zámezí. Corral se tak postará o provedení vhazování.
   
  72
  Autové vhazování si vyzkoušel také domácí výběr, konkrétněji to byl Koripadze, jenž velice rychle oslovil Čikladzeho, který pro změnu uklidnil hru.
   
  72
  Žlutou kartu dostává Kašia (FC Čichura Sačchere).
   
  73
  Před malým momentem přišel na řadu další nedovolený zákrok. Seydi se pokusil o rychlou rozehrávku, která skončila pouze na kopačce soupeře.
   
  73
  Čichura Sačchere právě vstřelila branku!
  Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Postupná kombinace domácích nakonec vytvořila střeleckou pozici pro MIKHEILA SARDALIŠVILIHO, jenž nadvakrát přeci jenom dokázal překonat brankáře Cabrala.
  73. SARDALIŠVILI - 2:0
   
  74
  Sledujeme celou řadu nepřesností, jednu z nich vyprodukoval domácí zadák Koripadze, jenž poslal míč pouze zpět ke střídačkám obou celků.
   
  75
  Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Bruno Freire, přichází Zachary Hadji.
   
  76
  V tomto případě to budou mít hosté hodně složité, musí vstřelit minimálně tři branky, přičemž do konce zápasu zbývá méně než dvacet minut hry.
   
  81
  To jsou věci, až nyní přichází vůbec první rohový kop tohoto zápasu. Obstaral ho hostující celek, jenž našel pouze náruče připraveného brankáře soupeře.
   
  82
  Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Čichura stále vede o dvě branky, navíc soupeř dohrává bez vyloučeného Muharemoviće.
   
  83
  Čikvadze to zkoušel centrem do pokutového území, kde se utvořil menší zmatek. Včas se podařilo zakročit pozornému Kleinovi, jenž míč odkopl.
   
  84
  I na opačné straně jsme registrovali snahu o vzdušnou nabídku, avšak jeden z hráčů se nacházel v ofsajdovém postavení. Rozehrávat tak bude Hamzič.
   
  85
  Následoval rychlý atak v podání domácích hráčů, přičemž se do zakončení natlačil Pantsulaia, jenž ale branku soupeře minul o dobrý metr a půl.
   
  88
  Čichura se doslova nastěhovala před pokutové území soupeře, což jí maximálně vyhovuje. Bernard ale zmařil šanci na jakýkoliv střelecký pokus.
   
  89
  Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se bude nastavovat. I tak se o postupujícím zdá být jasno.
   
  89
  Je tu pokutový kop pro Folu!
   
  89
  Žlutou kartu dostává Maisašvili (FC Čichura Sačchere).
   
  90
  Fola právě vstřelila branku! Tak přeci jenom se dočkal i hostující celek! K rozehrávce pokutového kopu se postavil DEJVID SINANI, který s přehledem překonal brankáře Hamziče, jenž na míč málem dosáhl.
  90. SINANI - 2:1
   
  90
  Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
   
  90+1
  Fola musí pořádně zabrat, na další dvě branky už jí nezbývá zrovna moc času.
   
  90+2
  Hosté se dostali na polovinu soupeře, kde se nakonec pokusili o ohrožení branky, nicméně střelecký projektil nebyl přesný.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Čichury, která svého soupeře porazila poměrem 2:1. Domácí celek si druhý poločas pohlídal znamenitě, odehrál ho totiž velice zodpovědně, navíc přidal druhou branku, díky které se uklidnil. Navíc soupeř dohrával bez vyloučeného Muharemoviće, což bylo to o to složitější. Fole se nakonec podařilo výsledek zkorigovat, i tak to na postup nestačilo. Z postupu do dalšího předkola se tak může radovat domácí celek.
   
  Držení míče: 54 % : 46 %.
  Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:10. (19:50:43)

  David Suchý

  Góly: 25. Ardazišvili, 73. Sardališvili – 90. Sinani (pen.)

  Karty:   31. Koripadze (CIC), 72. Kašia (CIC), 89. Maisašvili (CIC) – 45+1. Bernard (FOL)   32. Muharemović (FOL)


  Držení míče: 54 % : 46 %.
  Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:10.
  FC Čichura Sačchere: Hamzič – Koripadze, Maisašvili, Mamasachlisi, Čikvaidze – Čikladze, Kašia (C), Sardališvili – Dekanoidze (62. Lekvadze), Pantsulaia, Ardažišvili (68. Ergemlidze)
  Náhradníci: Mtskerašvili – Ergemlidze, Čiteišvili, Kamladze, Lekvadze, Megrelišvili, Markozašvili

  CS Fola Esch: Cabral – Mersch, Klein (C), Bernard, Sacras – Freire (75. Hadji) – Corral, Sinani, Muharemović, Seydi – Caron (46. Drif)
  Náhradníci: Hym – Domingos, Drif, Zac, Kocur, Mura, Ouassiero

  Rozhodca: Petrović – Udovičić, Lazić (všichni Bosna)
  11.07.2019
  Fola - Čichura 1:2

  Góly: 22. Sinani (pen.) – 59. Sardališvili, 86. Koripadze (pen.)

  Karty:   67. Seydi (FOL), 87. Sinani (FOL) – 1. Čikvaidze (CIC), 56. Dekanoidze (CIC), 58. Ardažišvili (CIC)

  Držení míče: 45 % : 55 %.
  Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:8. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 21:7.