Jablonec – Ostrava 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Liberec 1:0 (kon.)
AC Sparta Praha
1:0 (1:0)
FC Slovan Liberec
cz Sobota 11.05.2019, 20:00 • Generali Arena, Praha-Letná • FORTUNA:LIGA - Skupina o titul • 2. kolo

Pražská Sparta po roční přestávce získává ligovou medaili. Po nejtěsnějším vítězství nad Libercem už ji čtvrtý Jablonec nemůže v tabulce skupiny o titul přeskočit. Dnešní výhra byla zasloužená především za výbornou obrannou práci, v útoku už to bylo podstatně slabší a šancí měla Sparta za celý zápas jen velmi skromnou porci.
    Zápas rozhodla už pátá minuta a Costova dorážka Frýdkovy tvrdé střely. Fotbalisté Slovanu Liberec za celý zápas nedokázali vystřelit na bránu vůbec a tak mohli sotva na Letné pomýšlet na bodový zisk.
    Trenérský duel Horňák – Hornyák má tedy vítěze ve stříbrném medailistovi z Eura 1996 a i po dnešním zápase tedy platí, že s Michalem Horňákem na lavičce Sparta neinkasuje a neztrácí body.
    Z Letné je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, hezký pozdní večer. (21:57:57)

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Radim Breite (FC Slovan Liberec) za protesty.

90+3
    Musa vysunul hezkým dloubáčkem Breiteho, který se snažil probít přes Radakoviće, jenže srbského stopera jednak fauloval a druhak mu Radaković ve spolupráci s Hečou stejně míč vzali.

90+2
    Sparťané nedohráli bago a museli rychle zpátky, tam je zachránil odkopem až na lavičky Radaković.

90+1
    Liberečtí mají na vyrovnání ještě čtyři nastavené minuty. Za 90 minut hry ovšem ještě netrefili prostor brány.

90
    V ofsajdu byl na začátku poslední minuty řádné hrací doby nachytán Libor Kozák.

89
    Kačarabův přetažený pas zachytil Potočný, jenže "vratkou" do vápna našel pouze domácího Hanouska.

88
    Sparta se druhému libereckému rohu v utkání bez potíží ubránila. Slovan však zůstává u míče.
    88. Nebezpečný Musův centr do vápna, Kozák promáchl míč

88
    Heča poplácal po zádech Chipciua, který dokázal mezi dvěma naskakujícími libereckými hráči uklidit na roh ostrý centr Petara Musy, který utekl do volného prostoru na pravém křídle.

87
    Letenští drží míč v dostatečné vzdálenosti a zatím nedovolují Slovanu pomýšlet na závěrečný nápor.

85
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ondřej Zahustel, přichází Alexandru Chipciu.
    V úvodu jara kritizovaný mladoboleslavský odchovanec dnes zahrál spolehlivě a vyprovází ho potlesk tribun.

84
    Kamso Mara si v africkém souboji pohlídal Tetteha a přiťukl míč do náruče Nguyenovi. Ten rozehrál, jenže Liberečtí hned zase faulovali za půlkou.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Petar Musa.
    Útočník za obránce, jasná sázka na ofenzívu libereckého trenéra Hornyáka.

83
    Na hřišti už je zpátky i Frýdek, síly se vyrovnaly.

82
    Potlesk pro Ondřeje Zahustela, který ustál běžecký souboj s čerstvým Peškem a pouští míč za čáru, aby mohl rozehrát Milan Heča.

82
    Nehrálo se půldruhé minuty, Frýdek je za brankou a Sparťané, kteří jsou na place v deseti, vracejí míč hostům.

80
    Domácí lékař a masér míří k Martinu Frýdkovi, jenž zůstal ležet na trávníku. Liberecký kapitán Radim Breite upozorňuje rozhodčího, aby to zohlednil v délce nastavení.