Carolina – Washington 5:2 (kon.) | Dallas – Nashville 2:1 (po pr.)
Dallas Stars
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 4:2
Nashville Predators
cz Utorok 23.04.2019, 02:38 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:08:23)

3. Pekka Rinne (NSH) 49 zák., 96,1 %

Dallas, který celkově přestřílel své soupeře 51-48, se po vydřeném vítězství v šestém utkání prvního kola Západní konference může těšit na další sérii proti St. Louis. Pro Nashville naopak letošní sezona končí velkým zklamáním.

Utkání, kterému dominovali brankáři obou celků, dospěl po gólech hostujícího Watsona z 6. minuty a domácího Comeaua z 26. minuty až do prodloužení. V něm byl Dallas aktivnější, své soupeře přestřílel 14-8, a nakonec se mohl tři minuty před koncem radovat z rozhodující branky, kterou vsítil obránce John Klingberg.

Po Tampě a Coloradu se s play off loučí další divizní vítěz. Nashville, který vyhrál v základní části Centrální divizi, padl v sérii s Dallasem 2:4 na zápasy.

77:02 John KLINGBERG - 2:1

77:02
    Dallas právě vstřelil branku!
    Aréna v Dallasu vybuchla radostí, domácí Stars postupují do konferenčního semifinále! Tři minuty před koncem prvního prodloužení se Seguin prosmýkl do útoku, zpětnou přihrávkou na pravém křídle posunul puk na Radulova, který neváhal a přenesl hru na levou stranu k JOHNU KLINGBERGOVI. Jeho rána z levého kruhu zapadla za Rinneho záda a rozhodla o vítězství a postupu Dallasu. Asistence: Alexander Radulov, Tyler Seguin.

76:43
    Jamie Benn bleskově pronikl do útočného pásma a rychle vypálil. Jenže trefil tyč!

75:55
    Hostující Forsberg se dostal do postavení mimo hru.

75:15
    Přes nelibost hráčů Dallasu je odpískáno zakázané uvolnění.

74:35
    Pomalu se blíží konec prvního prodloužení. Nashville se s Dallasem pravidelně střídá u puku.

73:46
    Rinne betonem vyrazil Radulovovu střelu od pravého mantinelu až do ochranné sítě.

73:26
    Bishop hledal ve změti těl kotouč, a když ho objevil, vrhnul se po něm po hlavě, aby přerušil hru v nepřehledné situaci.

72:56
    Postavení mimo hru domácích a vhazovat se bude ve středním pásmu.

72:40
    Bishop se blýskl zákrokem proti střele Arvidsson z levého kruhu a svým zásahem v podstatě založil protiútok svého týmu. Comeau se prodral k puku na útočné modré čáře, dostal se za obranu, ale jeho zakončení zdárně zlikvidoval Rinne.

71:50
    Ellis na levé straně modré čáry vyslal ránu z voleje, ale jen do připraveného Bishopa. Komerční přestávka.

70:22
    Spezzovu střelu vyráží Rinne vyrážečkou mimo nebezpečí. Zákroky na Rinneho kontě rostou, už jich má 46.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 26. Comeau (Faksa), 78. J. Klingberg (Radulov, Seguin) – 6. Watson (B. Boyle, P. K. Subban)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Oleksiak – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Zuccarello, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Pitlick, Spezza, Dowling.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Grimaldi, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Sissons, Järnkrok – Watson, Bonino, B. Boyle.

Rozhodca: Joannette, McIsaac (Rank) – Murray, Sericolo (Gawryletz)

Diváci: 19025