Columbus – Tampa Bay 3:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 6:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 3:0
Tampa Bay Lightning
cz Pondelok 15.04.2019, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

59:28
    Riley Nash (CBJ) nakonec vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování a Stamkos (TBL) dvě minuty za hrubost.
    59:00 Cam ATKINSON - 3:1

59:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tento risk ale Tampě nevyšel, rovnou minutu před koncem třetí třetiny domácí trefují prázdnou branku a jdou do vedení 3:1! Po Panarinově pasu se o to střelou z dálky postaral CAM ATKINSON. Asistence: Artěmij Panarin a Scott Harrington.

58:36
    Až teď Andrej Vasilevskij ujíždí na střídačku a Bolts to zkusí v šesti!

57:46
    Columbuské přečíslení střelou z levého kruhu zakončil Texier, Vasilevskij ale reflexivním zákrokem udržel Tampu ve hře!

52:58
    Po Girardiho ztrátě puku se v obrovské šanci ocitl Pierre-Luc Dubois, tváří v tvář Vasilevskému ale neuspěl!

46:02
    Adam Erne mohl vyrovnat, Bobrovskij mu ale brilantně zmenšil střelecký úhel a přerušil hru!
    44:40 Ondřej PALÁT - 2:1

44:40
    Tampa právě vstřelila branku!
    Nyní už se ONDŘEJ PALÁT dočkal a Tampa snižuje na rozdíl jediného gólu! Erik Černák našel českého reprezentanta v předbrankovém prostoru a Palát nadvakrát propasíroval puk za Bobrovského. Asistence: Erik Černák a Tyler Johnson.

44:21
    Bolts začínají hrozit, Palátovu teč z bezprostřední blízkosti si ale Bobrovskij pohlídal!

42:43
    Proti dělovce Killorna z mezikruží teď Sergeje Bobrovského zachránila tyč!
    28:25 Oliver BJORKSTRAND - 2:0

28:25
    Tortorellova parta nakonec využívá přesilovku a zvyšuje své vedení! Alexandre Texier nabil na modrou čáru Sethu Jonesovi, který se ale neukvapil a posunul puk na pravý kruh, kde číhal úplně volný OLIVER BJORKSTRAND, jenž dělovkou nad vyrážečku překonal Vasilevského. Asistence: Seth Jones a Alexandre Texier.

26:50
    Ryan Callahan (TBL) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, domácí si tak po komerční přestávce zahrají svou druhou přesilovku.
    21:44 Matt DUCHENE - 1:0

21:44
    Blue Jackets se dostávají do vedení! Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se nakonec dostal ke střele Zach Werenski. Vasilevskij měl ale zakrytý výhled a nedokázal přerušit hru, načež se puk odrazil k volnému MATTU DUCHENEOVI a ten bekhendem pověsil kotouč pod břevno! Asistence: Cam Atkinson a Zach Werenski.

20:31
    Ondřej Palát se z pravé strany šikovně prokousal až do mezikruží, tváří v tvář Bobrovskému ale neuspěl!

17:53
    Blue Jackets špatně načasovali střídání a byl z toho brejk pro Cirelliho, jehož dělovka orazítkovala tyč!

15:50
    Po hromadné strkanici se bude vylučovat, Ryan Dzingel (CBJ) a Ryan Callahan (TBL) vyfasovali dvě minuty za hrubost.

08:30
    Krátce po vypršení Killornova trestu našel Savard v mezikruží úplně volného Joshe Andersona, který ale svůj bekhendový blafák nedotáhl do gólového konce!

06:13
    Alex Killorn (TBL) po přerušení hry zbytečně vjel do Bobrovského a po komerční přestávce usedne za katr za nedovolené bránění brankáři.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 22. Duchene (Atkinson, Werenski), 29. Bjorkstrand (S. Jones, Texier), 59. Atkinson (Panarin, Harrington) – 45. Palát (Černák, T. Johnson)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Clendening, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Texier, N. Foligno, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Coburn, Girardi, McDonagh, Černák, Sergačov, Rutta – Joseph, Stamkos, Gourde – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Callahan.

Rozhodca: Pochmara, McCauley – Amell, Smith