Bohemians – Vítkovice 1:4 (kon.) | Panthers – Chodov 3:7 (kon.) | Střešovice – Ostrava 1:10 (kon.)
Jičín – Ne 5:6 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Finance Novák FBK Jičín
5:6 (2:3, 3:0, 0:2 - 0:0) Stav série: 0:4
Ne
cz Nedeľa 10.03.2019, 17:00 • Sportovní areál Jičín (kapacita: 600 míst) • Play- off Extraligy žen CZ • Štvrťfinále

Statistiky

Střely na branku: 27:38
    Vyloučení: 0:0
    Přesilové hry: 0:0
    Po třetinách: 2:3, 3:0, 0:2, 0:0. (19:17:59)

Nejlepší hráčky dnešního utkání

Veronika Samková (KM automatik FBK Jičín)
    Vendula Beránková (Ivanti Tigers FK Jižní Město)

To je ode mě již vše, hezký zbytek večera a u florbalových přenosů na počtenou!

Jičín byl podruhé vyrovnaným soupeřem, ale ve třetí části ztratil dvoubrankové vedení. Pak sice dokázal odolat tlaku Jižního Města, avšak proměnil o jeden nájezd méně. Sezona pro domácí končí ve čtvrtfinále, Jižní Město může dál bojovat v play-off.

Dnes to bylo drama se vším všudy, ale nakonec přeci jen vítězí favorit Ivanti Tigers FK Jižní Město! Hosté se dostávají do semifinále Extraligy tím nejrychlejším možným způsobem, čtyřmi výhrami! Rozhodující nájezd proměnila Lucia Jelínková, tři body nasbírala Vendula Beránková. Na druhé straně fantasticky chytala Veronika Samková.

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ivanti Tigers FK Jižní Město.
    Autorem vítězné branky je LUCIA JELÍNKOVÁ.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani desetiminutová nadstavba vítěze nenašla, a tak uvidíme samostatné nájezdy!

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:17
    Přízemní pokus Jičína končí v rukách Špačkové, Jižní Město zkouší odpovědět.

69:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

68:57
    Oddechový čas pro domácí.

68:33
    Bekhendový pokus Billé mířil vysoko nad.

68:01
    A znovu zasahuje Samková, jejíž branka je dnes snad kouzelná!

67:30
    Rozhodčí nechávají dnes opravdu volný metr, další zákrok Jičína, který si říkal o vyloučení.

66:07
    Samková opět skvělá, podobně jako ve třetí části, vyškrábla míček z pravé strany!

65:19
    Nikola Mrázková zablokovala pokus Jižního Města, které se ubránilo dalšímu kontru Jičína.

64:40
    Žůrková trefila připravenou Špačkovou, polovina prodloužení je téměř za námi.

64:02
    Jižní Město je aktivnější na míčku, Jičín vyráží do rychlých protiútoků.

63:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů dlouho na balonku nevydrží.

62:01
    Míček se snášel před Špačkovou, ta jej dokázala včas zachytit před útočnicí Jičína.

61:11
    Útok Jičína přibrzdila nepřesná přihrávka, Jižní Město odpovídá stejnou mincí, tedy tlakem v pásmu.

60:05
    Začalo desetiminutové prodloužení, po kterém můžeme znát postupujícího do semifinále.

60:01

Opět zafungovala souhra Beránková – Chudá, která zařídila stav 5:5.

Všechny tři třetiny jsou za námi, po kratičké pauze, se bude pokračovat dále. Vítězný gól v prodloužení by měl cenu zlata.

60:00

59:51
    Zřejmě nedočkáme, o vítězi rozhodne prodloužení.

59:27
    Volný úder z levé strany pro Jižní Město, dočkáme se do konce tohoto dějství ještě branky?

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí části, za stálého tlaku Ivanti Tigers.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Úplně volná byla hráčka Jižního Města před Samkovou, avšak nedostala přesnou přihrávku.

56:40
    Jičín se stále nemůže dostat k míčku, Jižní Město ukazuje, kdo je na hřišti pánem.

55:39
    Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
    Tlak Jižního Města se ještě zvýšil, a je tu vyrovnání! Balonek za Samkovou tentokrát dostala VENDULA BERÁNKOVÁ. Asistence: Eliška Chudá.

55:18
    Samková akrobaticky zasáhla proti střele z pravé strany!

54:10
    Jižní Město přece jen snižuje, a zaslouženě! V posledních minutách hosté tlačili Jičín ze všech sil. Odměnou jim je trefa SIMONY PÁLKOVÉ. Asistence: Iveta Hyršlová.

53:13
    Samková fantasticky vykopla míček ze svého brankoviště, dnes je opravdu famózní!

52:20
    Kubišová nedokázala míček přizvednout, skončil tak na nohách jičínských obránkyň.

51:30
    Kleinová pomaličku rozehrává útočnou akci Tygrů, ti se zatím nedostali přes obrannou linii Jičína.

50:55
    Samková pokryla dvě zakončení Ivanti Tigers v rychlém sledu!

50:01
    Polovina třetí třetiny je minulostí, s hostujícími florbalistkami, to začíná vypadat opravdu bledě.

49:30
    Další volný úder získávají domácí florbalistky, Jižní Město brání jen za cenu faulů.

48:40
    Obě pětky rychle střídají, Jičín se pokouší o postupný útok.

47:40
    A čas strašně letí, Jižní Město není dnes tak nebezpečné, jako jsme viděli včera.

46:25
    Ani pokus Billé se neujal, Samková zatím bez vážnějšího zákroku.

45:03
    Teď si hostující hráčky vadily navzájem, místo tečování před Samkovou, si samy míček zblokovaly.

44:12
    Jarolímová (Jičín) "vymáchala" hned dvě hráčky Jižního Města.

43:31
    Jičín drží balonek v rohu, z toho žádná střela nebude.

43:17
    Jičín získal volný úder na pravé straně, ohrozí branku Jižního Města?

42:30
    Beránková zkusila vypálit ze střední vzdálenosti, branku netrefila.

41:54
    To byl zákrok, který předvedla Špačková! Kuchařové scházely k brance opravdu milimetry!

41:00
    Ivanti Tigers se ujímají balonku, hned míří za útočením

40:01

Počet střel ve druhé třetině

KM automatik FBK Jičín 10 – Ivanti Tigers FK Jižní Město 7

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Po druhé třetině se nám rýsuje první překvapivý výsledek této série! Hned tři branky zvládl Jičín nasázet Jižnímu Městu, na dvou gólech měla podíl Nikola Kuchařová. Navíc Markéta Kosová společeně s Veronikou Samkovou předvádí skvělý defenzivní výkon.

40:00

39:30
    Kosová dokázala zablokovat další střelu, skvělý výkon od této hráčky Jičína.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Bachmaierová napadla rozehrávku Jižního Města, čímž získala míček pro svůj tým.

38:00
    Samková se stačila přesunout proti střele z levé strany.

37:21
    Jičín právě vstřelil branku! To byla nádhera! GABRIELA ŽŮRKOVÁ táhla útok domácích florbalistek, načež poslala míček do horního rohu branky, kterou střeží Špačková. 5:3! Bez asistence.

36:30
    Rozhodčí dnes ještě nevyloučili ani jednu hráčku, i když si o to zákrok na Bachmaierovou, přímo říkal.

36:09
    Dnešní utkání sleduje 133 diváků (22% z kapacity 600).

35:07
    Domácí publikum už skanduje "Dejte jim bůra." Což se klidně do konce třetiny může stát.

34:38
    Jičín právě vstřelil branku! Nádherný gól, který padl přímo z volného úderu! Autorkou branky je NIKOLA KUCHAŘOVÁ, bez asistence. To jsou věci!

34:00
    Zmatky v obraně Ivanti Tigers brankou neskončily, hosté se nakonec osvobodili.

33:23
    Kubišová vyzkoušela pozornost Samkové střelou z levé strany.

32:56
    Jičín právě vstřelil branku! A je vyrovnáno, domácí hráčky se jen tak nevzdávají! Prosazuje se vůbec nejproduktivnější hráčka Jičína, ANET JAROLÍMOVÁ. Asistence: Nikola Kuchařová.

32:30
    Špačková na poslední chvíli vyrazila míček pryč z brankoviště, Jičín útočí nenápadně, za to velmi nebezpečně!

31:46
    Tygři tečují střelu mimo jičínskou branku, ale stále útočí.

30:30
    Druhá část zatím není tak záživná, jako ta první. Se zvyšujícím tempem, se to může změnit.

29:38
    Tyčku teď trefili domácí florbalistky, konkrétně Svobodová!

28:52
    Jihoměstská obrana na poslední chvíli odrazila míček, který poskakoval před Špačkovou.

27:53
    A další střela Tygrů, která končí mimo hrací plochu, domácí obrana je v této třetině houževnatá.

27:15
    Zajímavou příležitost Billá nevyužila, ani předtím Jarolímová.

26:48
    Další zblokovaná střela Jižního Města, tlak stále narůstá.

25:50
    Tygři drží útočné pásmo, Jičín vypadá velmi staticky.

24:06
    Jičín dokázal Špačkovou překonat, pak nezavezl balonek do branky.

23:10
    Velká šance Ivanti Tigers mohla skončit brankou, ale míček mířil příliš vysoko.

22:27
    Obě pětky rychlé střídají, u balonku jsou stále hostující hráčky.

21:29
    Jižní Město odpovídá silným tlakem, podobně jako v první části.

20:30
    První jsou u míčku domácí hráčky, jen tak jej nepustí.

20:01

Počet střel v první třetině

KM automatik FBK Jičín 9 – Ivanti Tigers FK Jižní Město 16

Je za námi první dějství, po kterém vedou hosté z Jižního Města. když dokázali otočit dvoubrankové manko. Další třetina začne přibližně v 17:39.

20:00

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:58
    Autorkou branky je LUCIE ŘEZÁČOVÁ, která minutu a 2 vteřiny před koncem posílá Jižní Město do vedení. 2:3!

18:16
    Ani teď není Samková překonána, rychle sklapla nohy, aby ji míček mezi nimi nepropadl.

17:35
    Denisa Billá dostala dáreček od jičínské obrany v podobě pasu přímo před Samkovou, jenže domácí gólmanka opět chytá!

16:23
    Samková dnes, podobně jako včera, čaruje! Tentokrát rychle vymrštila nohu proti gólovce Jižního Města!

16:04
    Po krátké přestávce, kdy se opraví posunutá jičínská branka, bude hra pokračovat standardní situací Ivanti Tigers.

15:10
    Pokus Jižního Města byl vyražen za hrací plochu, následuje další volný úder florbalistek z Prahy.

14:01
    Volný úder jen tak tak stihla zablokovat jedna z domácích obránkyň.

13:40
    Tygři rozbíhají další útočný vpád, navíc rychle rozehráli standardku.

12:23
    Zápas dostává nový rozměr, skóre je vyrovnané! Autorkou branky je ELIŠKA CHUDÁ. Asistence: Vendula Beránková.

11:20
    Hostující hráčky mohly napadnout rozehrávku Jičína, místo toho raději vystřídaly.

10:06
    Jižní Město bleskurychle snižuje na rozdíl jediného gólu! VENDULA BERÁNKOVÁ propálila vše, co ji stálo v cestě. Asistence: Nikola Hermannová.

09:33
    Jičín právě vstřelil branku! Druhý gól během dvou minut! Trefuje se GABRIELA ŽŮRKOVÁ. Bez asistence.

09:00
    Tato branka ještě více nabudila Jižní Město, které se snaží co nejrychleji odpovědět.

08:32
    Jičín právě vstřelil branku! Po chybě Špačkové, které vypadl míček z ruky, se prosazuje ANET JAROLÍMOVÁ. Asistence: Zuzana Svobodová.

07:43
    Ivanti Tigers se standardní situace vůbec nepovedla, hostující florbalistky vystřelili daleko od branky.

06:55
    Svobodová mohla vstřelit první branku, ale chybělo ji pár centimetrů.

06:30
    Sledujeme zatím pomalý rozjezd čtvrtého zápasu této čtvrtfinálové série, střely na branku jsou jen sporadické.

05:30
    Domácí hráčky drží míček na svých holích, avšak se těžko dostávají ze své poloviny.

04:30
    Skákavý balonek se dostal jen k rukám Špačkové, Jižní Město může založit protiakci.

03:30
    Domácí brankářka i velmi rychle rozehrála, jenže se opět do tlaku dostávají hosté.

03:04
    Samková se skvěle natáhla za míčkem, který mohl skončit v brance!

02:30
    Chyba v obraně málem stála Jičín vedení, hned třikrát domácí podržela opět výborná Samková!

01:55
    Hráčky Jičína místo branky mířily blíže ke stropu haly.

01:33
    První větší šance pro Ivanti Tigers, po křižném pasu, ale mířili hosté příliš vysoko.

00:40
    Obě brankářky si poprvé sáhly na balonek, nic nebezpečného zatím.

00:15
    Utkání je odstartováno! První jsou u míčku florbalistky Jižního Města.

00:01

Oba týmy jsou nastoupené na palubovce ve Sportovním areálu. Stejně jako včera, domácí v modrém, hosté v bílém.

Dnešní utkání bude poslední v kariéře pro Šárku Chlumskou (Jičín).

KM automatik FBK Jičín: Samková (Chlumská) – Růžičková, Smetáková, Kuchařová, Paulovičová – Jarolímová, Chlumská, Žůrková – T. Mrázková, N. Mrázková, Strejcovská – Svobodová, Bachmaierová, Kosová.

Ivanti Tigers FK Jižní Město: Špačková (Karli) – Hermannová, Billá, V. Beránková – Surá, Pisárová, Hyršlová – Procházková, Řezáčová, Pálková – Šnajberková, Šulanová, Kubišová – Jelínková, Šebestová, Polívková – Kleinová, Chudá.

Rozhodčí: David Bezucha, Michal Bezucha.

Jičínu jde dnes o všechno, jen vítězství jej oddálí od vyřazení z Play-off. V posledním zápasu byly domácí florbalistky více než rovnocenným soupeřem, přestřelku mohly klidně překlopit na svou stranu. Třeba taková Anet Jarolímová nasbírala za 3 zápasy už 9 bodů, z toho 7 branek! Tato hráčka je nesmírně důležitá, pokud bude mít svůj den, tak budou mít Ivanti Tigers co dělat.

Jižní Město může v dnešním utkání jen získat, výhra pošle hosty do semifinále. Florbalistky z jižního okraje Prahy, se mohou opřít o Luciu Jelínkovou, ta si ve 3 utkáních připsala 8 bodů, z toho hned 6 asistencí!

Předchozí výsledky série

Ivanti Tigers FK Jižní Město 11:5 KM automatik FBK Jičín
    Ivanti Tigers FK Jižní Město 14:5 KM automatik FBK Jičín
    KM automatik FBK Jičín 7:8 Ivanti Tigers FK Jižní Město

Hezký nedělní podvečer u florbalového Play-off Extraligy žen! Ve čtvrtém utkání, se nám představí Jičín a Jižní Město, pro které by případná výhra znamenala postup do semifinále. Začátek utkání je ve Sportovním areálu naplánován na příjemných 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tadeáš Podolka

Góly a asistencie: 9. Jarolímová (Svobodová), 10. Žůrková, 33. Jarolímová (Kuchařová), 35. Kuchařová, 38. Žůrková – 11. V. Beránková (Hermannová), 13. Chudá (V. Beránková), 19. Řezáčová, 55. Pálková (Hyršlová), 56. V. Beránková (Chudá), rozh. náj. Jelínková