Písek – Šaľa 25:31 (kon.) | Slavia – Michalovce 34:38 (kon.)
34:38 (13:20)
Iuventa Michalovce
cz Nedeľa 10.03.2019, 17:00MOL liga žien • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pěkný den přeji všem fanouškům házené. Československá MOL liga žen má na programu devatenácté kolo, v rámci kterého nás v neděli čekají hned dva zápasy. Slavia Praha v jednom z nich narazí na Michalovce.

Slavia do tohoto utkání půjde v roli mírného outsidera. Pražanky se nachází na šesté příčce, na svém kontě mají v tuto chvíli 21 bodů. Stejně jako domácí celek, také soupeř hraje rychlou házenou. Michalovce vedou celou soutěž, slovenský celek má momentálně 35 bodů.

V prvním vzájemném utkání se radoval slovenský celek, který zvítězil rozdílem šesti branek (32:26). Kdo se bude radovat dnes? Zápas bude řídit dvojice Jiří Opava, Pavel Válek.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Trehubová Fiľková zakončovala na vzdálenější tyčku, hostující celek jde do vedení! (0:1)

1
    Pražanky skórovat nedokázaly, favorit už zase spěchá na útočnou polovinu. (0:1)

2
    Branka slovenského celku neplatí, rozhodčí totiž pískal přešlap brankoviště. (0:1)

2
    Žlutá karta pro tým Iuventa Michalovce (Veronika Habánková). (0:1)
    2
    Sedmička pro Slavii, Galušková proměnila a srovnala skóre tohoto utkání! (1:1)
    3
    Rychlá akce hostů, Michalovce už zase vedou rozdílem jediného gólu! (1:2)
    4
    Jedna útočná akce střídá tu druhou, hostující celek odskakuje na rozdíl dvou branek! (1:3)
    4
    Do samostatného úniku běžela Habánková, která bez problémů dokázala skórovat! (1:4)
    5
    Pěkná akce domácího týmu, Míšová se prosazuje z pravé strany a snižuje! (2:4)
    6
    Se štěstím se prosadila Trehubová Fiľková, která zůstala na pravé straně úplně volná, domácí brankářka si na míč sáhla! (2:5)
    6
    Obrany zatím nestíhají, Pražanky se trefují potřetí v tomto zápase! (3:5)
    7
    Další rychlá akce domácího týmu, rozdíl ve skóre je v tuto chvíli jen jednobrankový! (4:5)

7
    Žlutá karta pro tým Iuventa Michalovce (Tatiana Trehubová Fiľková). (4:5)

8
    Úspěšný zákrok si připisuje hostující brankářka, která bude rozehrávat. (4:5)
    9
    Na levém křídle zůstala úplně volná Fryčáková, která zakončovala na vzdálenější tyčku, srovnáno! (5:5)
    9
    Pražanky teď sehrály celou akci až do pivota a poprvé se v tomto duelu dostávají do vedení! (6:5)

10
    Trehubová Fiľková trefila tyčku, o malou chvíli později přišel parádní zákrok od domácí gólmanky! (6:5)
    11
    Michalovce se dostaly do přečíslení, z pozice pivota přichází srovnání! (6:6)
    12
    Slavia už zase vede, domácí hráčky se musí rychle vracet s protiútokem soupeře. (7:6)

12
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHC Slavia Praha.
    (7:6)
    12
    Slovenský celek opět dotahuje skóre, znovu máme srovnáno! (7:7)

13
    Za námi je dvanáct minut, k vidění už bylo šestnáct branek! (8:8)
    13
    Po delší době se Michalovce opět dostávají do vedení, prosadily se z levého křídla! (8:9)
    14
    Pražský tým chyboval a soupeř se dostal do trháku, ze kterého přidal desátou branku! (8:10)

14
    Oddechový čas pro domácí. (8:10)

15
    Žlutá karta pro tým Iuventa Michalovce (Iryna Kompaniecová). (8:10)
    15
    Přihrávka na úplně volnou hráčku na levé straně, která přidává jedenáctou branku hostů! (8:11)

16
    Svobodová to vzala na sebe, ovšem její střela nakonec minula branku! (8:11)
    16
    Dvanáctá branka hostujícího celku, navíc to bylo s domácím faulem! (8:12)

17
    Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Barbora Večeřová). (8:12)
    17
    Michalovce mají v posledních minutách jasně navrch, rozdíl ve skóre je pětibrankový! (8:13)
    18
    O přihrávku si na pozici pivota řekla Fryčáková. Ta se nemýlila a snížila! (9:13)

18
    Rozhodčí nařizují sedmimetrový hod pro Michalovce! (9:13)
    19
    Hostující Habánková proměňuje sedmimetrový hod! (9:14)

19
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Tatiana Trehubová Fiľková). (9:14)

20
    Zblokovaný střelecký pokus, domácí celek zůstane u balónu. (9:14)
    20
    Technické zakončení od Fryčákové, je tady desátá branka pražského celku! (10:14)

21
    Branka Pražanek neplatí, všemu předcházel hostující faul, poté domácí kroky. (10:14)
    21
    Po delší době se mění skóre na hostující straně, slovenský celek už zase vede o pět gólů! (10:15)

22
    Tempo hry se v posledních minutách trochu zklidnilo, u míče jsou domácí hráčky. (10:15)

22
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Nikoleta Trúnková). (10:15)
    23
    Pěkná akce domácího týmu, z bezprostřední blízkosti se prosazuje Tulipánová! (11:15)
    24
    Na konci celé akce hostujícího týmu teď byla znovu Trehubová Fiľková! (11:16)

25
    Pokorná neproměňuje sedmimetrový hod, hostující brankářka si připisuje výborný zákrok nohou! (11:16)

25
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, u míče hosté. (11:16)
    26
    Téměř každá akce hostujícího celku končí brankou, už je to o šest gólů! (11:17)
    27
    Wollingerová přečetla rozehrávku soupeře, běžela sama na branku a dokázala skórovat! (11:18)

27
    Nepřesné zakončení domácích házenkářek, podle všeho to bylo s tečí. (11:18)

28
    Střela Pokorné gólem neskončila, míč letěl vysoko nad branku! (11:18)
    29
    Další trefa hostujícího celku přichází z pozice pivota! (11:19)
    29
    Za pražský celek odpovídá Svobodová, za pár vteřin se rozeběhne poslední minuta prvního poločasu. (12:19)
    30
    Výbornou přihrávku dostala Trúnková. Ta skórovala z šesti metrů! (12:20)

30
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Iryna Kompaniecová). (12:20)
    30
    Bleskově využitá přesilovka domácích házenkářek, které snižují! (13:20)

30
    První poločas skončil. (13:20)

Víc už se v prvním poločase nestalo. Sledujeme hodně ofenzivní utkání, oba celky jdou po zisku míče rychle dopředu a nemůžeme se vůbec divit, že nám úvodní třicetiminutovka nabídla 33 gólů. Michalovce zatím potvrzují roli favorita a vedou rozdílem sedmi branek.

Druhý poločas začne přibližně v 17:43.

31
    Začal druhý poločas. (13:20)
    31
    Pěkná akce na úvod druhého poločasu, Fryčáková se prosazuje z levého křídla technickou střelou! (14:20)
    31
    Blesková odpověď přichází z pivota, prosazuje se také slovenský tým! (14:21)
    32
    Pražanky odpovídají stejnou mincí, trefují se taktéž z pivota a snižují! (15:21)
    33
    Domácí Svobodová proměňuje k radosti fanoušků sedmimetrový hod! (16:21)

33
    Podstřel Pokorné, úspěšný zákrok si připsala hostující gólmanka! (16:21)
    34
    Dlouhá akce domácích hráček končí dalším gólem, už je to jen o čtyři branky! (17:21)
    35
    Favorit šel rychle dopředu a taktéž dokázal skórovat, už je to zase o pět branek! (17:22)
    36
    Skóre se mění na obou stranách, v tuto chvíli se prosadila Trehubová Fiľková! (18:23)

36
    Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu, už zase hrají Pražanky. (18:23)
    37
    Domácí házenkářky teď celou akci sehrály do pravé strany, rozdíl ve skóre je čtyřbrankový! (19:23)
    37
    Michalovce šly znovu rychle dopředu, je tady další branka z jejich strany! (19:24)
    38
    Dvacátá trefa Pražanek je na světě, domácí tým poté vytahuje svou obranu hodně vysoko. (20:24)

39
    Následuje úprava hrací plochy, poté bude hostující tým házet sedmičku! (20:24)
    39
    Míč si i v tomto případě vzala Habánková, která se znovu nemýlila! (20:25)

40
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Tatiana Trehubová Fiľková). (20:25)

40
    Žlutá karta pro realizační tým Iuventa Michalovce. (20:25)

41
    Rozběhla se jedenáctá minuta druhé půle, u míče domácí celek. (20:25)
    41
    Pražanky využívají přesilovou hru, prosazují se z levé strany. (21:25)
    42
    V početní nevýhodě teď hodně prostoru dostala Habánková, která si doběhla až na hranici brankoviště a skórovala! (21:26)
    43
    Slavia ještě rozhodně nic nevzdává, rozdíl ve skóre je momentálně čtyřbrankový! (22:26)

43
    Další neúspěšný útok hostujících házenkářek, míč pro domácí celek. (22:26)

44
    Sama na branku běžela Mugošová, ta ale domácí brankářku překonat nedokázala! (22:26)
    44
    Místo toho přišla trefa na druhé straně palubovky, domácí příznivci mají obrovskou radost! (23:26)

45
    Oddechový čas pro hosty. (23:26)

45
    Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Jana Chlupová). (23:26)
    46
    Kompaniecová proletěla mezi obranou soupeře, poté se prosadila střelou o horní tyčku! (23:27)
    46
    Slavia odpovídá v početní nevýhodě a znovu snižuje rozdíl na tři branky! (24:27)

47
    Michalovce se prosadit nedokázaly, u balónu je v tuto chvíli už zase domácí celek. (24:27)
    47
    Snadnou branku zaznamenává Trehubová Fiľková, která z poloviny hřiště trefuje odkrytou svatyni! (24:28)
    48
    Individuální akce na středu, Michalovce opět odskakují na pět branek! (24:29)

48
    Oddechový čas pro domácí. (24:29)

49
    Svobodová pálila z obtížné pozice, domácí házenkářka trefila břevno! (24:29)

49
    Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Magdaléna Svobodová). (24:29)
    50
    Další trefa hostů přichází z pozice pivota, navíc to bylo s faulem! (24:30)

50
    Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Barbora Večeřová). (24:30)
    51
    Do konce utkání zbývá deset minut, Pražanky se prosazují v početní nevýhodě! (25:30)
    52
    Domácí hráčky přidaly další gól, jenže soupeř rychle rozehrál a Kišíková trefila prázdno branku! (26:31)
    52
    Jedna úspěšná akce střídá tu druhou, v tuto chvíli se prosazuje domácí tým! (27:31)
    53
    Trehubová Fiľková je dnes doslova k nezastavení, další trefa od této hráčky! (27:32)

53
    Pražanky přišly o míč, rozehrávat bude soupeř z vlastní poloviny. (27:32)
    54
    Sedmička pro Michalovce, Habánková překonala Serafimovou, ta si na balón sáhla! (27:33)
    54
    Další rychlá akce hostů, na jejím konci byla Habánková! (27:34)

54
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Dijana Mugošová). (27:34)
    55
    Domácím házenkářkám se otevřela obrana soupeřek na středu. Slavia toho dokázala využít! (28:34)
    55
    Pražský celek šel rychle dopředu, trefuje se podruhé během krátké chvíle! (29:34)
    55
    Na druhé straně skóruje Kišíková, obrany už jakoby ani neexistovaly|! (29:35)
    56
    Přestřelka pokračuje, tohle byla už třicátá branka Slavie v tomto zápase! (30:35)
    56
    Na levém křídle se k balónu dostala Mugošová, která zakončovala o palubovku! (30:36)

57
    U míče byla Mugošová, jenže domácí obrana si pomohla faulem, rozehrávat budou Michalovce. (30:36)
    57
    Těžké zakončení z nějakých osmi metrů, rozdíl ve skóre je sedmibrankový! (30:37)
    57
    Prostor se otevřel Chlupové. Ta toho dokázala využít a prosadila se z šesti metrů! (31:37)

58
    Habánková dnes poprvé neproměnila sedmimetrový hod, trefila tyčku! (31:37)

58
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Dijana Mugošová). (31:37)
    58
    Sedmimetrový hod domácího celku proměňuje Svobodová, která snižuje! (32:37)

59
    Oddechový čas pro hosty. (32:37)
    59
    Slavie svou obranu vysunula hodně vysoko. Díky tomu dokázala získat míč, následně také skórovat! (33:37)

60
    Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Iuventa Michalovce (Tatiana Trehubová Fiľková). (33:37)
    60
    V úplném závěru se ze sedmimetrového hodu prosazuje Svobodová! (34:37)
    60
    Pražanky přišly o balón a inkasovaly z rychlého kontru, víc už se nestane! (34:38)

Konec zápasu. (34:38)

Je dobojováno! Jak jsem avizoval už před zápasem, střetly se dva nesmírně ofenzivní celky, a tak se nemůžeme divit, že bylo k vidění hned 72 branek. Michalovce v poločase vedly sedmibrankovým rozdílem, ovšem Pražanky rozhodně nic nezabalily a bojovaly až do konce. Nakonec je rozdíl ve skór čtyřbrankový.

DHC Slavia Praha – Iuventa Michalovce 34:38 (13:20)
    Nejvíce branek: Chlupová 7, Míšová 6, Pokorná 5 – Mugošová 7, Wollingerová 7, Trehubová Fiľková 6. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 5:7. ČK: Trehubová Fiľková (MIC). Diváci: 250.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:39:26)