Sokolov – Varnsdorf 2:3 (kon.) | Táborsko – Jihlava 1:1 (kon.) | Brno – Žižkov 6:0 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:1 (1:1)
FC Vysočina Jihlava
cz Nedeľa 10.03.2019, 14:30 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Táborsko se dnes poprvé na jaře představí před svým publikem. K Jordánu přijela ambiciózní Jihlava, jeden z adeptů na postup do nejvyšší soutěže.

Domácí mužstvo nemůže být po prvním jarním kole spokojeno. V Ostravě prohrálo s Vítkovicemi 0:1 a zůstalo na sestupové 15. pozici. Navíc se na něj bodově dotáhl ještě poslední Žižkov. Tým přes zimu posílil a chce se co nejdříve zachránit a hrát klidný střed tabulky. Nový trenér Petr Mikolanda tak proti Jihlavě čeká nejen na první bod, ale také na první vstřelenou branku. Podaří se mu odstranit nešvar, kdy Táborsko inkasuje často v úvodu zápasu? Mužstvo se s tímto problémem potýkalo na podzim a ve Vítkovicích lovili Táborští míč ze sítě už v 8. minutě.

Druhá Jihlava vstoupila do jarní části vítězně, v klidu to ale rozhodně nebylo. Po rychlém vedení proti Znojmu soupeř do přestávky vyrovnal. Vysočina hrála v závěru duelu proti deseti, až se nakonec v 87. minutě dočkala z penalty vítězství 2:1. Hosté jsou samozřejmě favoritem a očekává se od nich vítězství. Na podzim zvítězila Jihlava doma nad Táborskem 2:1.

FC MAS Táborsko: Šiman – Klusák, Březina, Zárybnický, Hasil – M. Kučera (C), Valenta, Ad. Čermák, De Almeida, P. Pilík – Toutou Mpondo.
    Náhradníci: Zadražil – Ngimbi, Pfeifer, Gebert, Ch. Frýdek, Kopřiva, Musiol.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík (C), Machuča – Petr, Šulc, Javůrek – Jiří Klíma.
    Náhradníci: Veselý – Šefčík, Klobása, Vedral, Šlein, Jawo, Šumský.

Rozhodčí: Adámková – Paták, Pečenka.

Týmy nastupují na trávník, hosté z Jihlavy ve žlutomodrém, domácí Táborsko v modrobílém.

1

1
    Hosté se snažili zahrozit středem, míč skončil ale u Šimana.

2
    Domácí rozjíždějí akci od vlastní branky.

4
    Javůrek se snažil uvolnit u rohového praporku, domácí beci ho ovšem uhlídali. Jihlavští se hrnuli před branku Táborska marně.

7
    Táborsko se tlačí do útoku, domácí diváci povzbuzují, pořádná střela však zatím na Vejmolu neletí.

10
    Hosté to opět zkoušejí středem, Táborsko pozorně brání.

14
    Tijani táhne další akci Jihlavy, míč ale končí vedle domácí branky.

16
    Další dlouhý míč končí v rukách domácího brankáře. Gólovku fanoušci v Táboře zatím neviděli.

19
    Jiří Klíma utekl po křídle Davidu Březinovi a vyslal nebezečnou střelu, která jen o kousek minula domácí branku.

23
    Jiří Valenta poslal míč ze standardky rovnou na branku. Něco mezi střelou a centrem Vejmola vyboxoval.

24
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Hosté si ukázkově nahráli na hranici vápna a pěkný pas dostal před Šimana jihlavský útočník JIŘÍ KLÍMA, který důraznou střelou posílá Vysočinu do vedení 1:0.

27
    Jakub Petr se zjevil za domácí obranou a poslal míč přesně k tyči. Jihlavská radost z druhé branky ovšem netrvala dlouho, praporek asistenta vystřelil nahoru – ofsajd.

30
    Šiman musel z branky hodně vyběhnout, aby včas odkopl před nabíhajícím Šulcem.

33
    Klusák skvělým skluzem zabránil Javůrkovi v centru. Jihlava už má po vyrovnaném začátku utkání herní převahu.

36
    Čermák se dostal k hlavičce, branku ale netrefil. Domácí hráč se drží za hlavu, tohle byla slušná pozice.

40
    Další roh Táborska si Vejmola pohlídal, stejně tak následný centr.

40
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Táborský stadion bouří. Pohlednou akci zakončil KAREL HASIL, jehož průpal nezastavil ani Vejmola. Srovnáno – 1:1.

43
    Šulc utekl Zárybnickému, centr se mu ale nepovedl.

45
    První poločas skončil. Po vyrovnaném začátku se dostali do vedení po Klímově ráně hosté. Vysočina byla i nadále lepším týmem, ovšem Táborsku se podařilo díky Hasilovi srovnat na 1:1. Druhý poločas začne asi v 15:33.

46

47
    Machuča natáhl z pravého křídla, branku však minul.

49
    Velké chvilky Táborska. Pilík dvakrát zahrozil zprava a dal svou aktivitou jihlavské obraně pořádně zabrat. Z další akce pálil i Kučera. Domácí odstartovali druhou půli velice aktivně, patrná je také zlepšená hra ve středu hřiště.

52
    Táborsko skvěle zakombinovalo v jihlavském vápně. Toutou nakonec přenechal nepokrytému Davidu Klusákovi, který z několika metrů trestuhodně překopl branku! Obrovská šance Táborska zůstává nevyužita.

56
    Karel Hasil naskakoval ve velkém vápně na centr a kromě gólmana zbořil i jednoho bránícího hráče. Vejmola potřebuje ošetření.

61
    Žlutou kartu dostává David Březina (FC MAS Táborsko), který dost nehezky podkopl pronikajícího Javůrka.

62
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Martin Kučera, přichází Christian Frýdek.

65
    Žlutou kartu dostává Vojtěch Zárybnický (FC MAS Táborsko).

66
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Petr, přichází Samuel Šefčík.
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Martins Toutou Mpondo, přichází Zbyněk Musiol.

69
    Jihlava už se dostala z tlaku a občas zahrozí směrem dopředu i ona.

71
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Vojtěch Zárybnický, přichází Martin Ngimbi.

73
    Březinovu ránu ze standardky Vejmola pohotově vyrazil. Příliš místo měnit nemusel, střela to však byla hodně prudká.

74
    Pěkný závar před vlastní brankou nakonec domácí vyřešili odkopem.

76
    Tijani si dobře pohlídal čerstvého Musiola a k míči ho nepustil. Kop od jihlavské branky.

79
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Stanislav Klobása.

80
    Dnešní utkání sleduje 527 diváků.

82
    Žlutou kartu dostává Christian Frýdek (FC MAS Táborsko).

84
    Táborsko se pozorně brání, Jihlava se za poslední minuty viditelně zlepšila.

84
    Žlutou kartu dostává Martin Ngimbi (FC MAS Táborsko).

86
    Po souboji Pilíka s Preislerem žádají domácí roh marně.

87
    Se skóre nepohl ani výletník Ngimbi.

87
    Žlutou kartu dostává Jiří Valenta (FC MAS Táborsko).

89
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Lamin Jawo.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90+1
    Po Klusákově rohu hlavičkoval nebezpečně Březina. Vejmola měl co dělat, aby pokus vyrazil.

90+3
    Vypadá to, že utkání už se v klidu dohraje.

90+4
    Konec zápasu. Zápas končí remízou 1:1. Ačkoliv si oba týmy vypracovaly ve druhé půli nadějné šance, skóre se již nezměnilo. Táborsko tak získává první jarní bod. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (16:21:58)