Sokolov – Varnsdorf 2:3 (kon.) | Táborsko – Jihlava 1:1 (kon.) | Brno – Žižkov 6:0 (kon.)
FK Baník Sokolov
2:3 (0:2)
FK Varnsdorf
cz Nedeľa 10.03.2019, 11:10 • Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 18. kolo

Ve druhé půli jasně dominovali hosté, kteří přidali v osmapadesáté minutě třetí gól. Poslední minuty zdramatizovaly dva rychlé góly Baníku, nejprve Glaser z dálky propálil Porcala a z prvního rohu přidal druhou branku Mišůn, ani tři následné minuty nastavení ale domácím na vyrovnání nestačili a nakonec si všechny body odvezl Varnsdorf. Z tohoto utkání je to ode mne vše, děkuji, že jste tento online přenos sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (13:18:47)

90+3

90+3
    Glaser se nedostal přes Schöna a Sokolovu se již nepodaří vyrovnat.

90+1
    V nastavení se znovu probudil Varnsdorf a ten se nyní drží v soupeřově půli.
    88. Milan MIŠŮN - 2:3

88
    Sokolov právě vstřelil branku!
    První rohový kop Sokolova nakonec proměňuje MILAN MIŠŮN a Baník je v posledních minutách na dostřel vyrovnání.

86
    Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Martin Kouřil, přichází Josef Zezula.
    84. Petr GLASER - 1:3

84
    Baník se přeci jen prosadil. PETR GLASER poměrně z dálky vystřelil, teč jednoho z hráčů Varnsdorfu nakonec pomohla míči do brány.

81
    Schön měl znovu příležitost, předběhl domácí obránce, Belaň si ale vyběhl a míč zastavil.

79
    Novák mohl vstřelit první branku Sokolova poté, co obdržel přihrávku a naběhl si doleva, Porcal si ale stále drží nulu.

78
    Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Ondřej Rudzan.

77
    Schön běžel sám s míčem na Belaně, následnou střelu zleva ale brankář Baníku chytil.

74
    Sokolov vhodil a přihrává si před bránu, následnou dlouhou střelu ale Porcal odklonil rukou mimo.

72
    Baník se tlačí před bránu, i přes držení balónu se ale díky ofenzivě hostů nedostává do šancí.

70
    Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Patrik Schön.

70
    Ondráček běžel s míčem na Belaně, nekoukal ale na zbytek hráčů a dostal se do ofsajdu.

68
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Erik Liener, přichází Daniel Novák.

67
    Ještě před střídáním Sokolova se dostal Varnsdorf do šance, míč poslali hosté před bránu, kde se snažil balón vstřelit do brány Rudnytskyy, ten ale fauloval a akce tak skončila.

65
    Stropek fauloval Kouřila a Varnsdorf bude rozehrávat.

63
    Richter na vlastní půli poslal balón na Porcala, který následně vykopl až na soupeřovu část hřiště.

61
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jan Kosak, přichází Adam Beránek.
    58. Pavlo RUDNYTSKYY - 0:3

58
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    PAVLO RUDNYTSKYY se napodruhé trefil, s míčem obehrál hráče Baníku a poté se zprava trefil k levé tyči kam Belaň nedosáhl.

57
    Rudnytskyy stál na konci série přihrávek zkusil ještě nahrát před bránu, tam ho ale přebrali domácí hráči.

55
    Mišůn se chtěl s balónem dostat sám před varnsdorfskou obranu, bohužel pro Baník neúspěšně.

53
    Kosak kličkoval v soupeřově půli a nakonec i přihrál před bránu, následná vysoká střela jeho spoluhráče však skončila mimo hřiště.

50
    Domácí se i přes absenci jednoho hráče drží u severočeské brány.

48
    Přímý kop pro Sokolov, Glaser vystřelil na Porcala, varnsdorfskou bránu ale minul.

46
    Dordić dokličkoval do pokutového území, sokolovský obránce ale tuto šanci zastavil.

46

První půle nakonec končí bez nastavení. O jejím průběhu rozhodlo hlavně prvních dvacet minut, ačkoliv Sokolov od prvních minut hrál aktivněji a tlačil se na Porcala,v patnácté minutě ale hlavičkou poslal do vedení Varnsdorf Richter. Západočeši poté trochu zazmatkovali a v sedmnácté minutě obdržel sokolovský Mejdr červenou kartu. Ve čtyřiadvacáté minutě se zhostil upuštěného balónu Ondráček a dostal jej do sítě. V oslabení se západočeši stáhli a nedostávali se do ofenzivních šancí. Druhý poločas začne zhruba ve 12:10.

45
    43. Žlutá karta

43
    Jakub Dvořák za faul na protihráče obdržel od arbitra žlutou kartu.

42
    Štípek poslal vysoký míč z úhlu na Porcala, ten jej ale bez problému chytil ze vzduchu.

40
    Varnsdorfský brankář vyběhl na míč blížící se k jeho bráně a vykopl jej až na soupeřovu půlku hřiště.

37
    Hlavatý střílel z dálky, severočeši ale další možnost Sokolova zastavili.

35
    Po standardní situaci domácích vyslala hostující obrana Ondráčka na Belaně, sokolovský gólman si ale vyběhl daleko z brány a míč poslal do bezpečí mimo hřiště.

33
    Západočeši si budovali tlak před pokutovým územím, Varnsdorf ale kvalitně brání své vedení.

31
    Dordić to zkusil po pasu sám, klička ve středu pole mu však nevyšla.

27
    Domácí se snaží z vlastní půle vytvořit útočnou akci, přesila Varnsdorfu na hřišti ale zastavuje všechny sokolovské šance.
    24. Adam ONDRÁČEK - 0:2

24
    ADAM ONDRÁČEK rychle reagoval na střelu Kocourka, Belaň nedokázal napoprvé chycený balón udržet a Ondráček jej zblízka poslal do sítě.

22
    Sokolov posílá balóny na soupeřovu půli, tam se však zatím nedokázal nikdo uvolnit.

21
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Martin Holek, přichází Adam Čihák.

19
    Z volného přímého kopu Varnsdorf druhou branku vytěžit nedokázal a sokolovští posílají balón na druhou stranu hřiště.
    17. Červená karta

17
    Sokolovský Mejdr nedovoleně skluzem zastavil soupeře v úniku a vysloužil si od sudích červenou kartu.
    15. Marek RICHTER - 0:1

15
    MAREK RICHTER si počkal na volný kop svého spoluhráče a z předbrankového prostoru odhlavičkoval míč přímo do sítě.
    12. Lienerova šance

12
    Erik Liener sprintoval sám až k Porcalovi, varnsdorfský gólman následnou střelu zpomalil, balón i tak mířil do brány, díky rychlému přesunu hostující obrany je ale skóre stále 0:0.

11
    Dordić zkoušel centrovat zleva z úhlu, domácí ale poslali míč mimo hřiště, Varnsdorf bude mít první roh.

8
    Hosté zkusili dlouhý pas až před Belaně, na dlouhý míč ale nikdo nedosáhl a sokolovský gólman bude vykopávat.

7
    Hlavatý zkusil zprava centrovat před bránu, balón ale trefil přímo na jednoho z varnsdorfských hráčů, který jej okamžitě poslal do bezpečí.

5
    Kosak se rozeběhl před bránu, po dobrém bránění hostí byl ale zatlačen s míčem až za outovou čáru.

2
    Štípek se snažil procpat s míčem středem až před Porcala, varnsdorfská obrana jej ale včas zastavila.

1
    Sokolov vykopává na soupeřovu půli, po několika hlavičkách však balón končí v domácí polovině.

1

FK Baník Sokolov: Belaň – Jakub Dvořák II., Glaser (C), Hlavatý, Martin Holek – Kosak, Liener – Mejdr, Mišůn, Stropek – Štípek.
    Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Beránek, A. Čihák, Dan. Novák, Ruml, Vávra, Voleský.

FK Varnsdorf: Porcal – Bláha, Dordić, Heppner, Kocourek – Kodeš, Kouřil – Ondráček, M. Richter, Rudnytskyy (C) – Zbrožek.
    Náhradníci: Samoel – M. Kubista, L. Novák, Rudzan, Schön, Votava, Zezula..

FK Varnsdorf Hosté jsou na páté příčce. Naposledy remizovali a v zápase předtím vyhráli. Posledně se postavili varnsdorfští Pardubicím, v tomto zápase nepadl ani jeden gól a obě mužstva si odvezla po jednom bodu.

FK Baník Sokolov Domácím se v posledních utkáních daří tak napůl, v posledních čtyřech zápasech střídavě vyhráli a prohráli, proti Varnsdorfu mohou sokolovští hráči tak mohou po poslední prohře znovu zvítězit. Desátý tým tabulky se naposledy postavil Hradci, se kterým padl 0:2. S jednadvaceti body potřebují západočeši jen bod na devátou Vlašim.

Krásné nedělní dopoledne. Dnes nás čeká utkání mezi Sokolovem a Varnsdorfem, pojďme si oba týmy představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:10.