SuperG žen, Rosa Chutor | (zruš.) | | | SuperG mužů, Kvitfjell | Vítěz: D. Paris (ITA) (kon.) |
? - ? | 10:5 (kon.) |
Muži 50 km volně, Seefeld | Vítěz: H. Holund (NOR) (kon.) |
Víceboj žen, 1500 metrů | Vítěz: M. Takagiová (JPN) (kon.) | | | Víceboj žen, 5000 metrů | Vítěz: M. Sáblíková (CZE) (kon.) |
koniec udalosti
Muži 50 km volně, Seefeld
Vítěz: H. Holund (NOR)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Hans Christer Holund (NOR) 1:49:59,3
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +27,8
3. Sjur Røthe (NOR) +57,8
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +57,9
5. Simen Hegstad Krüger (NOR) +1:01,1
6. Calle Halfvarsson (SWE) +1:02,6
7. Dario Cologna (SUI) +1:04,0
8. Andrew Musgrave (GBR) +1:04,5
9. Adrien Backscheider (FRA) +1:06,4
10. Jens Burman (SWE) +1:07,8
11. Matti Heikkinen (FIN) +1:08,7
12. Alex Harvey (CAN) +1:10,5
13. Andrej Melničenko (RUS) +1:10,8
14. Francesco De Fabiani (ITA) +1:12,1
15. Daniel Rickardsson (SWE) +1:13,4
16. Keišin Jošida (JPN) +1:14,3
17. Jonas Dobler (GER) +1:14,6
18. Snorri Einarsson (ISL) +1:15,6
19. Clement Parisse (FRA) +1:21,1
20. David Norris (USA) +1:22,6
21. Naoto Baba (JPN) +1:49,5
22. Florian Notz (GER) +1:59,5
23. Scott Patterson (USA) +2:05,5
24. Toni Livers (SUI) +2:07,3
25. Jevgenij Bělov (RUS) +2:07,7
26. Giandomenico Salvadori (ITA) +2:08,1
27. Robin Duvillard (FRA) +2:17,8
28. Denis Spicov (RUS) +2:18,8
29. Irineu Esteve Altmiras (AND) +2:45,2
30. Bernhard Tritscher (AUT) +2:55,4
36. Michal Novák (CZE) +4:35,4
48. Petr Knop (CZE) +11:26,9
Startovní listina
1. Sjur Røthe (NOR)
2. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
3. Simen Hegstad Krüger (NOR)
4. Andrej Melničenko (RUS)
5. Jevgenij Bělov (RUS)
6. Denis Spicov (RUS)
7. Francesco De Fabiani (ITA)
8. Hans Christer Holund (NOR)
9. Maurice Manificat (FRA)
10. Calle Halfvarsson (SWE)
11. Andrew Musgrave (GBR)
12. Clement Parisse (FRA)
13. Dario Cologna (SUI)
14. Alex Harvey (CAN)
15. Florian Notz (GER)
16. Adrien Backscheider (FRA)
17. Daniel Rickardsson (SWE)
18. Keišin Jošida (JPN)
19. Giandomenico Salvadori (ITA)
20. Jens Burman (SWE)
21. Robin Duvillard (FRA)
22. Aleksander Bolšunov (RUS)
23. Jonas Dobler (GER)
24. Toni Livers (SUI)
25. Lucas Bögl (GER)
26. Scott Patterson (USA)
27. Stefano Gardener (ITA)
28. Irineu Esteve Altmiras (AND)
29. Matti Heikkinen (FIN)
30. David Norris (USA)
31. Naoto Baba (JPN)
32. Perttu Hyvärinen (FIN)
33. Adam Martin (USA)
34. Mirco Bertolina (ITA)
35. Lari Lehtonen (FIN)
36. Vitalij Puchkalo (KAZ)
37. Roman Furger (SUI)
38. Björn Sandström (SWE)
39. Andreas Katz (GER)
40. Michal Novák (CZE)
41. Simeon Hamilton (USA)
42. Kaiči Naruse (JPN)
43. Evan Palmer-Charrette (CAN)
44. Juryj Astapenka (BLR)
45. Bernhard Tritscher (AUT)
46. Petr Knop (CZE)
47. Andrew Young (GBR)
48. Jevgenij Veličko (KAZ)
49. Russell Kennedy (CAN)
50. Antti Ojansivu (FIN)
51. Raido Ränkel (EST)
52. Snorri Einarsson (ISL)
53. Scott James Hill (CAN)
54. Miroslav Rypl (CZE)
55. Imanol Rojo (ESP)
56. Ruslan Pěrěchoda (UKR)
57. Mikael Vermeulen (AUT)
58. Daulet Rachimbajev (KAZ)
59. Kaarel Kasper Korge (EST)
60. Indulis Bikse (LAT)
61. Martin Vögeli (LIE)
62. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
63. Lin Pao (CHN)
64. Ťin-cchaj Šang (CHN)
65. Alex Vanias (GRE)
Průběžné pořadí SP
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 1134
2. Aleksander Bolšunov (RUS) 1058
3. Sjur Røthe (NOR) 755
4. Didrik Tønseth (NOR) 670
5. Simen Hegstad Krüger (NOR) 657
6. Sergej Ustjugov (RUS) 633
7. Francesco De Fabiani (ITA) 567
8. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 544
9. Emil Iversen (NOR) 511
10. Calle Halfvarsson (SWE) 498
109. Michal Novák (CZE) 14
121. Jan Pechoušek (CZE) 6
1. Hans Christer Holund (NOR) 1:49:59,3
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +27,8
3. Sjur Røthe (NOR) +57,8
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +57,9
5. Simen Hegstad Krüger (NOR) +1:01,1
6. Calle Halfvarsson (SWE) +1:02,6
7. Dario Cologna (SUI) +1:04,0
8. Andrew Musgrave (GBR) +1:04,5
9. Adrien Backscheider (FRA) +1:06,4
10. Jens Burman (SWE) +1:07,8
11. Matti Heikkinen (FIN) +1:08,7
12. Alex Harvey (CAN) +1:10,5
13. Andrej Melničenko (RUS) +1:10,8
14. Francesco De Fabiani (ITA) +1:12,1
15. Daniel Rickardsson (SWE) +1:13,4
16. Keišin Jošida (JPN) +1:14,3
17. Jonas Dobler (GER) +1:14,6
18. Snorri Einarsson (ISL) +1:15,6
19. Clement Parisse (FRA) +1:21,1
20. David Norris (USA) +1:22,6
21. Naoto Baba (JPN) +1:49,5
22. Florian Notz (GER) +1:59,5
23. Scott Patterson (USA) +2:05,5
24. Toni Livers (SUI) +2:07,3
25. Jevgenij Bělov (RUS) +2:07,7
26. Giandomenico Salvadori (ITA) +2:08,1
27. Robin Duvillard (FRA) +2:17,8
28. Denis Spicov (RUS) +2:18,8
29. Irineu Esteve Altmiras (AND) +2:45,2
30. Bernhard Tritscher (AUT) +2:55,4
36. Michal Novák (CZE) +4:35,4
48. Petr Knop (CZE) +11:26,9
Startovní listina
1. Sjur Røthe (NOR)
2. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
3. Simen Hegstad Krüger (NOR)
4. Andrej Melničenko (RUS)
5. Jevgenij Bělov (RUS)
6. Denis Spicov (RUS)
7. Francesco De Fabiani (ITA)
8. Hans Christer Holund (NOR)
9. Maurice Manificat (FRA)
10. Calle Halfvarsson (SWE)
11. Andrew Musgrave (GBR)
12. Clement Parisse (FRA)
13. Dario Cologna (SUI)
14. Alex Harvey (CAN)
15. Florian Notz (GER)
16. Adrien Backscheider (FRA)
17. Daniel Rickardsson (SWE)
18. Keišin Jošida (JPN)
19. Giandomenico Salvadori (ITA)
20. Jens Burman (SWE)
21. Robin Duvillard (FRA)
22. Aleksander Bolšunov (RUS)
23. Jonas Dobler (GER)
24. Toni Livers (SUI)
25. Lucas Bögl (GER)
26. Scott Patterson (USA)
27. Stefano Gardener (ITA)
28. Irineu Esteve Altmiras (AND)
29. Matti Heikkinen (FIN)
30. David Norris (USA)
31. Naoto Baba (JPN)
32. Perttu Hyvärinen (FIN)
33. Adam Martin (USA)
34. Mirco Bertolina (ITA)
35. Lari Lehtonen (FIN)
36. Vitalij Puchkalo (KAZ)
37. Roman Furger (SUI)
38. Björn Sandström (SWE)
39. Andreas Katz (GER)
40. Michal Novák (CZE)
41. Simeon Hamilton (USA)
42. Kaiči Naruse (JPN)
43. Evan Palmer-Charrette (CAN)
44. Juryj Astapenka (BLR)
45. Bernhard Tritscher (AUT)
46. Petr Knop (CZE)
47. Andrew Young (GBR)
48. Jevgenij Veličko (KAZ)
49. Russell Kennedy (CAN)
50. Antti Ojansivu (FIN)
51. Raido Ränkel (EST)
52. Snorri Einarsson (ISL)
53. Scott James Hill (CAN)
54. Miroslav Rypl (CZE)
55. Imanol Rojo (ESP)
56. Ruslan Pěrěchoda (UKR)
57. Mikael Vermeulen (AUT)
58. Daulet Rachimbajev (KAZ)
59. Kaarel Kasper Korge (EST)
60. Indulis Bikse (LAT)
61. Martin Vögeli (LIE)
62. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
63. Lin Pao (CHN)
64. Ťin-cchaj Šang (CHN)
65. Alex Vanias (GRE)
Průběžné pořadí SP
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 1134
2. Aleksander Bolšunov (RUS) 1058
3. Sjur Røthe (NOR) 755
4. Didrik Tønseth (NOR) 670
5. Simen Hegstad Krüger (NOR) 657
6. Sergej Ustjugov (RUS) 633
7. Francesco De Fabiani (ITA) 567
8. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 544
9. Emil Iversen (NOR) 511
10. Calle Halfvarsson (SWE) 498
109. Michal Novák (CZE) 14
121. Jan Pechoušek (CZE) 6
1. Hans Christer Holund (NOR) 1:49:59,3
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +27,8
3. Sjur Røthe (NOR) +57,8
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +57,9
5. Simen Hegstad Krüger (NOR) +1:01,1
6. Calle Halfvarsson (SWE) +1:02,6
7. Dario Cologna (SUI) +1:04,0
8. Andrew Musgrave (GBR) +1:04,5
9. Adrien Backscheider (FRA) +1:06,4
10. Jens Burman (SWE) +1:07,8
11. Matti Heikkinen (FIN) +1:08,7
12. Alex Harvey (CAN) +1:10,5
13. Andrej Melničenko (RUS) +1:10,8
14. Francesco De Fabiani (ITA) +1:12,1
15. Daniel Rickardsson (SWE) +1:13,4
16. Keišin Jošida (JPN) +1:14,3
17. Jonas Dobler (GER) +1:14,6
18. Snorri Einarsson (ISL) +1:15,6
19. Clement Parisse (FRA) +1:21,1
20. David Norris (USA) +1:22,6
21. Naoto Baba (JPN) +1:49,5
22. Florian Notz (GER) +1:59,5
23. Scott Patterson (USA) +2:05,5
24. Toni Livers (SUI) +2:07,3
25. Jevgenij Bělov (RUS) +2:07,7
26. Giandomenico Salvadori (ITA) +2:08,1
27. Robin Duvillard (FRA) +2:17,8
28. Denis Spicov (RUS) +2:18,8
29. Irineu Esteve Altmiras (AND) +2:45,2
30. Bernhard Tritscher (AUT) +2:55,4
36. Michal Novák (CZE) +4:35,4
48. Petr Knop (CZE) +11:26,9
Stříbrnou pozici obsadil už počtvrté v Seefeldu Rus Alexander Bolšunov. Spolu s loňskými olympijskými hrami to je už sedmé velké stříbro pro mladého Rusa, který zatím na nejcennější medaili stále čeká. A bude čekat minimálně dva roky do dalšího šampionátu v Oberstdorfu.
Bronz vybojoval Nor Sjur Roethe po sprintu v cílové rovince proti krajanovi Martinu Johnsrudu Sundbymu.