3:2 (1:1)
FC Košice
Sobota 02.03.2019, 15:00 • NTC Poprad • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu druholigového mužstva FK Poprad, ktorý v generálke na jarnú časť 2. ligy privíta v NTC Poprad treťoligový tím FC Košice. Stretnutie sa začína o 15:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

FK Poprad
    Pre Poprad bude toto prípravné stretnutie poslednou previerkou pred začiatkom jarnej časti 2. ligy. Poprad 9. marca pocestuje do Prešova, kde sa stretne s Tatranom. Popradčanom po zimnej prestávke patrí v tabuľke vcelku lichotivé 5. miesto so ziskom 30 bodov a len 6-bodovou stratou na vedúci FK Pohronie. Popradskí futbalisti majú za sebou sústredenie v slnečnom Turecku, kde si zmerali sily s ukrajinskými mužstvami. Tímu Kolos Kovalyovka podľahli 0:1 a stretli sa aj s tímom Obolon Kyjev.

FC Košice
    Futbalový tím FC Košice po zimnej prestávke jednoznačne vedie 3. ligu – východ, v ktorej sa so 45 bodmi nachádza na čele všetkých tímov a na jar zabojuje o miestenku do celonárodnej 2. ligy. FC Košice sa navyše na jar stretnú aj so Spartakom Trnava, s ktorým odohrajú štvrťfinále Slovnaft Cup-u. FC Košice naposledy v prípravnom zápase cestovali na pôdu Trebišova, ktorý porazili 0:1. Počas prípravy si poradili aj s ďalším druholigistom. Partizán Bardejov zdolali 0:3.

Či sa Košiciam podarí získať skalp podtatranského mužstva, to sa dozvieme v nasledujúcich minútach. Prajem vám pekný športový zážitok.

FK Poprad: Malec – Maslo, Hric, Horváth, Zekucia, Gallovič, Zošák, Kukoľ, Jančo, Streňo, Šesták
    Náhradníci: Knurovský, Lungu, Maťaš, Pajer, Holiš, Acosta, Luberda, Gajan

FC Košice: Giertl – Urban, Dobias, Pilipčuk, Pavúk, Gáll, Vancák, Karas, Trebuňák, Vyšnevskij, Radovanovič
    Náhradníci: Kello, Kis, Lesniak, Ristovski, Bavoľár, Grega, Tóth

Rozhodca: Dzivjak – Zemčák, Poracký.

Na trávnik prichádzajú obe mužstvá. Popradčania odohrajú stretnutie v bielych dresoch, hostia z Košíc v žltých farbách.

1

1
    Úvodný výkop mali k dispozícii futbalisti Košíc, ktorým sa podarilo loptu rýchlo dostať na útočnú polovicu.

2
    Po pravej strane rozbehol akciu Kukoľ, ktorý posielal ďaleký center do vápna. V ňom však úradoval brankár Giertl.

3
    Horváth si na ľavej strane nerozumel so Zekuciom, ktorému poslal veľmi nepresnú prihrávku. Rozohrávať tak bude košický brankár.

4
    Faulovaný bol na obrannej polovici Zošák. Rozhodca si ho prišiel skontrolovať. V hre sa bude pokračovať po rozohrávke Popradu.

5
    Gallovičovi nevyšla prihrávka na Janča, ktorý sa mu ukazoval v stredovom kruhu. Loptu prebrali hostia.

6
    Zošákova prihrávka smerovala len na obrancu Pilipčuka, ktorý posunul dozadu na svojho brankára.

7
    Tím FC Košice dal gól!
    Hostia sa ujímajú vedenia v stretnutí. Šikovne to urobil BORIS GÁLL, ktorý vnikol po pravej strane do šestnástk, pripravil si loptu na ľavačku a pohodlne obstrelil brankára Maleca.

8
    Zekucia chcel po ľavej strane naštartovať Janča, lenže túto prihrávku dokázali obrancovia Košíc prečítať včas.

9
    Po pravej strane rozbehol akciu strelec gólu Gáll. Jeho center putoval do neznáma, rozohrávky sa ujíma brankár Malec.

10
    Dávid Gallovič to skúsil strelou spoza šestnástky. Jeho pokus letel vysoko ponad bránku.

11
    Šesták aktívne napádal brankára Giertla, ktorý musel rýchlo vybehnúť až k hranici šestnástky a loptu nekompromisne odkopnúť.

12
    Hostia smerovali dopredu. Akciu Karasa podporoval aj Radovanovič, ale nepodarilo sa im prejsť cez domácich zadákov.

13
    Kukoľ férovo loptu podal protihráčom, ktorí budú rozohrávať zo stredu poľa po predchádzajúcom nedovolenom zákroku.

14
    Po inkasovanom góle začali hrať domáci aktívnejšie a hostia sa viac stiahli do defenzívy. Budeme sledovať ďalšiu rozohrávku po faule.

15
    Ďaleký center z kopačky Urbana vletel do šestnástky, lenže nik z jeho spoluhráčov v žltých dresoch ho nevyužil.

16
    Popradčania mali rohový kop. Jeho aktérom bol Kukoľ. Lopta bola odrazená na ďalší roh.

17
    Z nasledujúceho rohu sa snažil vyťažiť maximum Šesták. Hlavička mu však nevyšla a pokojne môže teda pokračovať v rozohrávke Giertl.

18
    Streňo vypomohol Jančovi v súboji s dvomi protihráčmi. Poprad získal autové vhadzovanie.

19
    Jančo prenikal do šestnástky po ľavej strane. Čisto však bol odzbrojený hosťujúcim obrancom. Pokračuje defenzívnejšia hra Košíc.

20
    Vyšnevskij prenikal po pravom krídle. Do súboja proti nemu šiel Horváth, ktorému sa podarilo protihráča zneškodniť.

22
    Hostia zahrávali svoj prvý rohový kop, ktorý hlavičkoval Pilipčuk. Cez protihráča to však mal ťažké a zakončil iba neúspešne.

23
    Po ľavej strane sa do pokutového územia dral hráč Košíc. Následne bol z toho ďalší rohový kop, ktorý však Popradčania upratali do bezpečia.

24
    Šesták naštartoval prihrávkou po ľavej strane Zošáka, ktorý mu poslal do vápna spätný center. Košičania si priestor malého aj veľkého vápna postrážili.

25
    Hric zasiahol prihrávku z ľavej strany v hodine dvanástej. Podarilo sa mu odvrátiť prihrávku, z ktorej by mohol potom ako na podnose zakončovať Radovanovič.

27
    Zekucia si pýtal kartu pre protihráča, no neuspel. Faulovaný bol však napokon hráč Košíc a hostia rozohrávajú.

29
    Zošák neuspel s prihrávkou na Kukoľa po pravej strane. Hostia si priestor postrážili.

30
    Hostia budú zahrávať štandardku na útočnej polovici. Je to však z nie veľmi ohrozujúcej vzdialenosti.

31
    Popradčania si s loptou poradili, nekompromisne ju odhlavičkovali preč z vlastnej šestnástky.

32
    Boris Gáll až príliš vyčkával na pravej strane pred pokutovým územím. Premrhal správny moment. Do protiútoku vyrazili domáci, Šesták počkal na nabehnutého Streňa, ale ten to napálil len do Giertla.

33
    Streňo chcel preniknúť po pravej strane. Priestor mu však vôbec nedaroval Trebuňák.

35
    Kukoľ rozohrával štandardku pre svoj tím. Do hlavičkovej šance sa chcel dostať vysoký Horváth. V spleti tiel však neuspel.

37
    Nedovoleným zákrokom na Vyšnevskeho sa previnil Lukáš Horváth a dostal aj žltú kartu. Košičania budú rozohrávať z okolia stredovej čiary.

38
    Šesták posunul na pravú stranu Streňovi, ktorý odcentroval. Hostia loptu zblokovali a poslali na rohový kop pre domáci tím.

39
    Poprad dal gól!
    Domáci vyrovnávajú po góle z rohového kopu. Horváth sa síce k hlavičke nedostal, lopta však ostala v priestore pred malým vápnom. Najlepšie sa zorientoval STANISLAV ŠESTÁK, ktorý poslal loptu k pravej žrdi.

40
    Stano Šesták si výborne teraz porozumel so spoluhráčmi a vypracoval pre seba streleckú pozíciu. Mal to na slabšiu ľavačku a Giertl dokázal úspešne zasiahnuť.

42
    Po popradskej akcii sa pískal ofsajd. Rozohrávať z priestoru šestnástky teda bude Giertl.

43
    Po pravej strane prenikol do vápna Oleg Vyšnevskij, ktorý aj z ostrého uhla ohrozil brankára Maleca. Musel siahnuť po zákroku.

45
    Kukoľ bežal po pravej strane. Išli však na neho dvaja protihráči a proti ním už neobstál.

45

V úvodných minútach polčasu sa do vedenia dostali hostia po zásahu Gálla. Následne sa Košice viac stiahli do defenzívy a taktovku nad zápasom prebral Poprad. V 39. minúte vyrovnal stav Šesták.
    Druhý polčas sa začne približne o 16:03.

46

46
    Cez polčasovú prestávku sa na oboch stranách udialo niekoľko zmien v zostavách, výkop mali Popradčania.

47
    Sledovali sme viacero hlavičkových súbojov, tímy si loptu pohadzovali ako horúci zemiak.

48
    Popradčania sa s rozohrávkou z vlastnej polovice nikam neponáhľajú. Nevyšlo to Gallovičovi, ktorého prihrávka skončila len na Karasovi.

49
    Košičania pozorne strážia stred poľa a domácim neponúkajú veľa voľného priestoru.

51
    Šesták si na útočnej polovici nerozumel s Jančom, v obrane sa vyznamenal Pavúk, ktorý poslal loptu preč z nebezpečnej oblasti.

52
    Acosta bol úspešnejší v súboji s Trebuňákom a získal pre Poprad autové vhadzovanie.

53
    Domáci idú do vedenia. Veľkú individuálnu chybu predviedol Pavúk, ktorý ponúkol pomalú prihrávku brankárovi. Ihneď loptu dobehol STANISLAV ŠESTÁK, obhodil si brankára a pohodlne zakončil do odkrytej bránky.

54
    Center Kamila Karasa zachytil striedajúci brankár Knurovský a poslal ho spoluhráčom dopredu.

55
    Acosta šiel rázne do súboja proti Pavúkovi. Hostia získavajú štandardku na útočnej polovici.

56
    Karasov center zo štandardky skončil na Knurovského rukaviciach. Lopta sa potom odrazila za šestnástku k FRANTIŠKOVI VANCÁKOVI, ktorý parádnou delovkou prestrelil všetkých, čo mu stáli v ceste.

58
    Zápas sa nám poriadne rozbehol v úvodných minútach druhého polčasu. Videli sme dva pekné góly. Snáď neboli posledné.

59
    V súboji Radovanoviča s Hricom fauloval protihráča popradský futbalista, a tak Košice získavajú priamy kop.

60
    Centroval znovu Karas a brankár Knurovský vyboxoval loptu na rohový kop.

61
    Hosťom rozohrávka z rohu veľmi nevyšla. Odrazenú a zblokovanú loptu si brankár Knurovský pokryl.

61
    Domáci sa znovu dostávajú do vedenia. Po centri z ľavej strany loptu zachytil v šestnástke VLADIMÍR KUKOĽ, ktorý sa pretlačil a zblízka prekonal brankára.

63
    Trebuňák vysunul do šestnástky Pavúka. Proti nemu sa postavila dvojica domácich, ktorá ho sklzom odzbrojila.

64
    Nedovolený zákrok sa pískal na strane Košíc, rozohrávať z oblasti stredovej čiary môžu popradskí futbalisti.

65
    Enzo Acosta veľmi rýchlo vybehol za nakopnutou loptou z kopačky Hrica. Giertl si však svoju šestnástku zodpovedne postrážil.

66
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Maslo, prichádza Holiš.
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Šesták, prichádza Pajer.
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Gallovič, prichádza Maťaš.
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Trebuňák, prichádza Kis.
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza ?, prichádza Ristovski.

68
    Pred chvíľou sme videli viacnásobné striedanie ako na strane hostí, tak aj na strane domáceho mužstva. Uvidíme, či hráči prinesú na ihrisko nový vietor do plachiet.

69
    Kukoľovi sa pred pokutovým územím ukazoval Zošák, lenže už mu presnú prihrávku poslať nedokázal.

70
    Domáci boli v útočnom ťažení, lenže zlyhalo to na Zošákovej prihrávke, ktorú protihráči prečítali.

71
    Po pravej strane skúšal dopredu preniknúť Boris Gáll, no nepodarilo sa mu prejsť cez Horvátha.

73
    V obrovskej príležitosti bol Enzo Acosta, ktorý si spracoval loptu a vypálil. Jeho strela smerovala do Giertlových rúk.

74
    Košičania smerovali v štvorici do útoku. Zodpovednosť na seba prevzal Oleg Vyšnevskij, ktorý vystrelil spoza šestnástky, no jeho nerazantné zakončenie bezpečne zachytil Knurovský

76
    Po rohovom kope sa do palebnej pozície dostal Kamil Zekucia, ale spoza vápna svojou delovkou bránu prestrelil.

77
    Z pravej strany centroval šikovne Lukáš Urban. Pripravený však bol aj brankár Knurovský, ktorý zakročil v pravej chvíli.

78
    Maťaš už neudržal loptu na útočnej polovici, poslal ju dozadu brankárovi Knurovskému.

79
    Košičania si vypracovali dobrú možnosť. Lopta sa dostala do šestnástkového poloblúka k Olegovi Višnevskému. Jeho prudká delovka minula bránku.

80
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza ?, prichádza Bavoľár.

81
    Pavúk sa nevyhol súboju s Kukoľom a o loptu prišiel. Košice získavajú rozohrávku.

82
    Acosta mal proti sebe dvojicu protihráčov. Vancák ho dokázal odzbrojiť čisto a získať loptu pre svoj tím. Košice ešte chcú určite gólovo udrieť v závere, jednoznačne sú snaživejšie v týchto chvíľach.

84
    Kis sa po ľavej strane dopredu nehrnul, zvolil radšej bezpečnejšiu možnosť, a to prihrávku na obrancu.

85
    Jančovi sa v pokutovom území ukazoval Hric. Nedokázal mu však už posunúť presnú loptu.

86
    Kukoľ šikovne vysunul Kukoľa na pravú stranu. Odtiaľ jeho center bezpečne do rúk zachytil Giertl.

87
    Vancák presunul hru ku Gállovi, ktorému sa pri bližšej žrdi ukazoval Bavoľár. Brankár Knurovský však loptu prvý zasiahol.

89
    Na Acostov center skákal v pokutovom území Holiš, lenže hlavičkou sa nepresadil. Loptu odvrátil Giertl.

90
    Hostia sa v poslednej minúte ešte o niečo snažia, no Poprad nedáva veľa priestoru svojmu súperovi.

90+1

Druhý polčas bol bohatší na góly. Najprv poslal domácich do vedenia v 53. minúte Šesták, no už o päť minút nato vyrovnával Vancák. Posledný gól sme videli v 61. minúte, kedy skóroval Kukoľ a zariadil víťazstvo 3:2 pre FK Poprad.

Ďakujeme za pozornosť. (16:50:14)