Heracles – Utrecht 1:5 (kon.) | Excelsior – Eindhoven 0:2 (kon.) | Arnhem – Breda 4:1 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
4:1 (0:1)
NAC Breda
cz Sobota 02.03.2019, 20:45 • Stadion Gelredome • Holandská Eredivisie • 24. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:42:07)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.

Zápas končí jasným vítězstvím Arnhemu, který výhral druhý poločas 4:0 a zajistil si tak tři body. Breda sice zápas velmi dobře rozehrála, ale posledních patnáct minut vůbec nezvládla. Dostala tři góly, k tomu jednu červenou kartu a zůstává tak bez bodu.

90+4

90+3
    Arnhem dohraje utká s míčem na kopačkách.

90+2
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Alexander Büttner, přichází Hilary Gong.
    90+1. Matúš BERO - 4:1

90+1
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Vitesse přidává čtvrtý gól! Míč se celkem šťastně odrazil ke slovenskému forvardovi MATÚŠOVI BEROVI, který překonal van Leera střelou k bližší tyči..

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

89
    Vitesse ještě rozehraje jeden přímý kop. Hosté ho úspěšně pokryli a následně se osvobozují.
    88. Červená karta po 2. žluté pro Daana Klompa

88
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Daan Klomp (NAC Breda).

87
    Zápas už se bude v klidu dohrávat. Breda se sice ještě snaží útočit, ale směrem dopředu je beznadějná.
    86. Alexander BÜTTNER - 3:1

86
    Domácí si pojišťují výhru třetí brankou! Přihrávku do malého vápna vyrazil van Leer jen před sebe, kde byl připravný ALEXANDER BÜTTNER, který jistě poslal míč do hostující sítě.

85
    Arnhem úspěšně získává čas napadáním a kráčí si pro tři body.

84
    Arnhem soupeři nic nedovoluje, sotva ho pustí k míči. Breda se sice snaží cokoliv vymyslet, ale na Vitesse prostě nemá.

83
    Vitesse si pomáhá faulem a hosté tak dostanou nějaký čas na vymyšlění úspěšné ofenzivy.

82
    Breda se určitě ještě o vyrovnání pokusí, ale domácí hrajou bezchybně a soupeře nepouštějí ani z jeho poloviny.

81
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Mounir El Allouchi, přichází Paolo Fernandes.

81
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Dorian Dervite, přichází Robert Mühren.

80
    Arnhem drží míč na své polovině a pomalu se chce prokombinovat až k vápnu soupeře. Výhru by si chtěl pojistit ještě třetí brankou.
    77. Maikel van der Werff - 2:1

77
    Obrat je dokonán, Vitesse jde do vedení! Centr z přímého kopu spadl přesně na nohu MAIKELA VAN DER WERFFA, který míč bez problémů poslal do sítě Bredy.

75
    Arnhem stále pokračuje v tlaku a chtěl by dokonat obrat, ale Breda se skvěle brání a nehodlá to připustit.

74
    Ani po dvou centrech se Arnhem neprosadil a hosté tak stále drží remízu.

73
    Vitesse to tentokrát zkouší dopředu přes pravou stranu. To je dobrá volba, protože domácí získávají roh.

72
    Arnhem pokračuje v tlaku a soupeře k ničemu nepouští. Vitesse se však zatím nemůže dostat do zakončení.

71
    Domácí měli další rohový kop, který tentokrát Breda bez problémů ubránila.

70
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Giovanni Korte, přichází Mikhail Rosheuvel.

69
    Nakonec se branka neuznává a pokračovat se bude za vyrovnaného stavu.
    68. Neuznaná branka Arnhemu

68
    Vitesse sice dává branku, ale ta ještě bude zkontrolována na videu.

67
    Vitesse je stále aktivnější, ale k druhý brance to nevede. Breda se totiž dobře brání a rozhodně chce udržet alespoň remízu.

66
    Po nepřesném autovém vhazování hostů jdou dopředu domácí, kteří vymysleli velmi nebezpečnou střelu. Tu neuvěřitelně vyrazil van Leer.

65
    Žlutou kartu dostává Daan Klomp (NAC Breda).

64
    Arnhem se po dlouhé chvíli přesunul dopředu, kde vybojoval rohový kop.

63
    Breda sice aktivně napadá, ale míč nezískává a bude se tak muset bránit.

62
    Hra se poměrně uklidnila. Vitesse drží míč na své polovině a odpočívá.

60
    Ten nakonec nepřišel, takže nákop dopředu zachytili hostující hráči, kteří nyní kombinují na vlastní polovině.

59
    Vitesse nyní uklidňuje hru kombinací na své polovině. Mezitím čeká na ideální náběh útočníků.

58
    Breda začíná být po inkasované brance zase aktivní, ale Arnhem nechce o vyrovnání přijít a proto se dobře brání.

55
    Žlutou kartu dostává Max Clark (SBV Vitesse Arnhem).
    54. Thomas BUITINK - 1:1

54
    Vitesse vyrovnává! Buttner přihrával do malého vápna. Tam byl u míče jako první THOMAS BUITINK, který předběhl van Leera a zakončoval tak do prázdné branky.

53
    Breda se pak osvobodila a může si tak oddechnout od obrany.

52
    Arnhem se úspěšně ubránil a poté se rychle přesunul do vápna, kde dvakrát střílel Ödegaard. Hostující obránci dokázali obě střely skvěle zblokovat.

51
    Hosté tak mohli podniknout protiakci, při které chtějí získávat hlavně nějaký čas.

50
    Vitesse se následně přesunul na útočnou polovinu, kde se mu ale ofenziva vůbec nepovedla.

49
    Breda podnikla svůj první útok druhého poločasu, který skončil pouze zblokovanou přihrávkou do vápna.

48
    Hosté se následně chtěli přesunout dopředu, ale zastavil je vlastní faul na polovině hrací plochy.

47
    Domácí nakonec vymysleli centr do vápna, ze kterého ale nepřišla střela. Skvěle totiž zakročila hostující obrana.

46
    Arnhem začíná druhý poločas aktivně a žene se za vyrovnáním. Breda se však zatím zvládá bránit.

46
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Jake Clarke-Salter, přichází Maikel van der Werff.

46

První poločas nám přinesl překvapivý výsledek. Poslední Breda vede nad pátým Arnhemem, který je ale mnohem aktivnější. Vitesse má navíc na vyrovnání stále jeden poločas a tak se můžeme těšit na atraktivní druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:49.

45+3

45+3
    Breda po odkopu svého gólmana ještě hraje vepředu, ale k vápnu se moc nepřiblížila.

45+2
    Domácí sice závěr poločasu hrají na útočné polovině, ale stále nic nebezpečného nevymysleli. Poslední útočné snažení skončilo útočným faulem.

45+1

45
    Vitesse stále drží míč, ale první poločas se už pomalu chýlí ke konci a čas na vyrovnání v první půli začíná docházet.

44
    Arnhem dvakrát velmi nebezpečně přihrával do vápna, ale v obou případech proti míči zasáhli hostující obránci.

43
    Breda nakonec soupeře vytlačila až na jeho polovinu a má dobře nakročeno k tomu, aby vyhrála první poločas.

42
    Domácí se nakonec usadili poblíž vápna a pomocí kombinace chtějí vymyslet zakončení, které však hosté stále nedovolují.

41
    Vitesse drží míč na své polovině a jde vidět, že v tomto poločase se o vyrovnání asi úplně nepokusí.

40
    Další domácí hráč musí být ošetřován a jestli by to bylo ještě na jedno střídání, tak by to bylo pro Arnhem opravdu špatné.

39
    Hosté sice velmi aktivně napadají, ale zisk míče to nakonec nepřináší a domácí tak mohou jít do rychlého útoku.

38
    Breda tak může v klidu rozehrát a na chvíli si tak oddechnout od obrany.

37
    Domácí nakonec v útoku nic nevymysleli, protože při útočném snažení faulovali.

36
    Arnhem se stále pokouší o vyrovnání, ale Breda se skvěle brání a alespoň v tomto poločase už rozhodně nechce inkasovat.

35
    Domácí se nakonec dostali k vápnu soupeře, ale tam míč pouze ztratili, což znamená odkop pro van Leera.

34
    Vitesse má míč ve svém držení a chtěl by vyrovnat. Zatím však drží balón pouze na své polovině.

33
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Mohammed Dauda, přichází Thomas Buitink.

31
    Hra je přerušena, protože jeden z domácích hráčů se vyžádal ošetření.
    29. Giovanni KORTE - 0:1

29
    Breda právě vstřelila branku!
    Hosté jdou překvapivě do vedení! Po nádherné přihrávce te Vreda se do úniku dostal GIOVANNI KORTE, který šikovně Eduarda přeloboval.

28
    Arnhem se po centru dostal k další hlavičce, která opět skončila mimo branku.

27
    Hosté se následně dostali do velké šance, kterou musel zázračně zastavovat Eduardo.

26
    Domácí vzápětí vybojovali rohový kop, který ale nedokázali využít. Breda ho naopak skvěle ubránila, získala odkop pro svého gólmana.

25
    Jeden z domácích hráčů zůstává po nepříjemném střetu ležet na trávníků a hra tak musí být přerušena.

24
    Žlutou kartu dostává Arno Verschueren (NAC Breda).

24
    Vitesse se následně dostal k centru do vápna, který sice skončil nebezpečnou hlavičkou, ale míč skončil mimo tři tyče.

23
    Hosté zatím hrají velmi dobře, nyní se bez problémů ubránili a chtěli jít dopředu nákopem. Ten však domácí pokryli.

22
    Míč je tak v držení domácího týmu, který zatím nikam nespěchá a klidně kombinuje směrem dopředu.

21
    Breda opět vhazuje na útočné polovině, ale ani tentokrát se přes obranu soupeře nedostala do zakončení.

20
    Vitesse už pak zasáhl a soupeře zahnal zpět k jeho brankáři. Breda tak kombinuje na své polovině.

19
    Hosté ihned poté podnikají rychlý protiútok, který je pozastaven autovým vhazováním Bredy.

18
    Arnhem ještě chvíli poté pokračoval v útoku, ale Breda si nakonec s obranou úspěšně poradila.

17
    Vitesse se následně dostal k centru, který celé pokutové území pouze přeletěl.

16
    Hosté šli nakonec dopředu pomocí nákopu, který ale končí jen na domácích kopačkách.

15
    Breda poté pokračuje v aktivitě a opět se pomalu posouvá až k vápnu soupeře.

14
    Nyní už však Vitesse získává míč čistým způsobem a chtělo jít dopředu pomocí nákopu. Ten však končí jen v rukavicích van Leera.

13
    Domácí faulují na polovině hřiště a hosté tak budou moct pokračovat v držení míče.

12
    Arnhem se stále nemůže dostat k míči a nyní je překvapivě aktivnější Breda.

11
    Breda se nakonec do zakončení dostala. Z dálky střílel Lundqvist, ale brankáře Eduarda nedokázal překonat.

10
    Hosté to nakonec zvládli a míč udrželi. Breda nikam nespěchá a proto klidně kombinuje na vlastní polovině.

9
    Breda sice stále drží míč, ale už na své polovině, kde má celkem problémy s rozehrou, protože Vitesse aktivně napadá.

8
    Až teď se hosté dostávají k míči. Breda na nic nečeká a okamžitě směřuje dopředu přes pravou stranu hřiště.

7
    Ani ten domácí neproměnili v branku. Breda se následně osvobozuje, ale míč stále nezískává pod svou kontrolu.

6
    Domácí centrovali, z čehož přišla velmi nebezpečná hlavička, kterou van Leer sotva vyrazil na rohový kop.

5
    Vitesse bude mít první větší šance. Hosté totiž faulují před vápnem, takže domácí dostanou přímý kop.

4
    Arnhem se nakonec bez problémů ubránil a získal odkop pro svého gólmana.

3
    Breda sice ztratila míč, ale domácí vzápětí faulovali, takže hosté budou moct pokračovat v útočném snažení.

2
    Hosté se také pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale s míčem se nedostávají ani k vápnu.

1
    Vitesse začíná utkání velmi aktivně, protože ihned získává rohový kop, který dal Bredě pořádně zabrat.

1

SBV Vitesse Arnhem: Eduardo – V. Karavajev, Doekhi, Clarke-Salter, Clark – Ödegaard, Bero, Serero, Büttner – Dauda, Linssen (C).
    Náhradníci: Pasveer – Foor, Ali, Margaret, Gong, Thelander, Beerens, Buitink, van der Werff.

NAC Breda: van Leer – Klomp, Dervite, Palmer-Brown – van Anholt, El Allouchi, Verschueren, Leigh – Korte, te Vrede (C), Lundqvist.
    Náhradníci: Niemczycki, Zwarthoed – Reuvers, Kastaneer, M. Rosheuvel, Mashart, Mühren, Fernandes, Nijholt.

Rozhodčí: Joey Kooij.

SBV Vitesse
    Vitesse je dnes jasným favoritem. Drží se totiž na páté pozici Eredivisie, což znamená, že by momentálně šlo do play off o Evropskou ligu. Dnešní domácí se však jistě pokusí zabojovat i o přímý postupu do Evropské ligy, protože na třetí Feyenoord ztrácí sedm bodů, což se dá stále dohnat. Arnhemu se navíc v poslední době celkem daří. Nyní totiž drží dvě výhry v řadě, takže se dnes jistě pokusí vítěznou šňůru prodloužit. Proti dnešním domácím navíc stojí poslední tým ligy, takže by Vitesse měl zvítězit.

Poslední tři utkání
    Emmen vs. Vitesse – 0:3
    Vitesse vs. Willem – 3:2
    Groningen vs. Vitesse – 2:1

NAC Breda
    Breda je outsiderem dnešního zápasu, protože je na posledním místě Eredivisie. Dnešní hosté navíc stále nestahují ztrátu na předposlední Graafschap, na který nyní ztrácí čtyři body. Breda by tak při momentálním umístěním sestupovala rovnou do Eerste Divisie. Dnešní hosté to sice rozhodně nechtějí, ale stejně se jim v poslední době vůbec nedaří. V letošním roce totiž jen dvakrát remizovali, zbytek ligových zápasů prohráli a naposledy vyhráli až v prosinci. Dnes by Breda také měla prohrát, protože proti ní stojí jeden z lepších týmů, ale stát se může samozřejmě cokoliv.

Breda vs. Groningen – 0:0
    Ajax vs. Breda – 5:0
    Breda vs. Alkmaar – 0:3

Zdravím všechny fanoušky nizozemského fotbalu. Tento víkend se odehrává 24. kolo, dnes se odehrají tři zápasy. Já Vás provedu nejpozdějším duelem, ve kterém se utká Vitesse s Bredou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.