Marseille – Amiens 2:0 (kon.) | Angers – Nice 3:0 (kon.) | Monaco – Nantes 1:0 (kon.)
Olympique Marseille
2:0 (2:0)
Amiens SC
cz Sobota 16.02.2019, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats • 25. kolo

Domácí celek díky prvnímu poločasu vyhrává tento zápas 2:0. Florian Thauvin se prosadil jako první, a pak Mario Balotelli. Ten se ke gólu dostal také ve druhém poločase, ale pro ofsajd neplatil. Hosté nepředvedli směrem do útoku vůbec nic. (18:55:59)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:15.

90+5

90+4
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

90+2
    Steve Mandanda má míč pod kontrolou a rychle jeje rozehrává na spoluhráče.

90+2
    Morgan Sanson si balon příliš předkopl, a tak nedokázal zakončit.

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

90
    Dimitri Payet centroval před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

89
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Dimitri Payet.

88
    Cheick Timite byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce Amiens tak končí.

87
    Luiz Gustavo zakončoval z velké dálky, jeho tvrdou ránu dokázal hostující brankář poměrně snadno zastavit.

85
    Rozehrávat budou nyní hosté na útočné polovině, marně se snaží vymyslet něco překvapivého.

84
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Bouna Sarr.

82
    Bakaye Dibassy se dostal na útočnou polovinu, ale šanci si vypracovat nedokázal.

82
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, mnoho šancí momentálně k vidění není.

80
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází John Stiven Mendoza, přichází Juan Ferney Otero.

79
    Olympique Marseille kombinuje na útočné polovině, ale do výraznější šance se nemůže dostat.

78
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase.

76
    Morgan Sanson zakončoval z dobré pozice, jeho rán vyrazil hostující brankář. K dorážce domácí nepustila obrana.

75
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Cheick Timite.

74
    Jordan Amavi výborně vypálil. Jeho dalekonosná rána se od břevna odrazila mimo branku.

72
    Vykopávat bude Régis Gurtner.

72
    Rohový kop pro domácí.

71
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Luiz Gustavo.

70
    Videorozhodčí vyhodnotil, že zakončující Mario Balotelli byl v postavení mimo hru.

67
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, Maxime López centroval před branku, na dvakrát se balon odrazil do míst, kde byl MARIO BALOTELLI. Jeho hlavička byla přesná, ale ofsajdová, branka neplatí.
    67. Mario BALOTELLI

65
    Domácí se dostali do zakončení, Duje Ćaleta-Car pálil nad branku.

65
    Domácí brankář kryje míč, takže rozehrává od své branky. Jeho spoluhráči pokračují v akci.

64
    Mario Balotelli málem běžel sám na branku, přihrávku spoluhráče nezpracoval. Chyběl mu k tomu jeden krok.

63
    Florian Thauvin centroval před branku z rohového kopu, obrana si dokázala poradit.

61
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Jordan Lefort, přichází Sámán Ghoddos.

60
    Moussa Konaté to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal prostřelit brankáře domácího celku. Ten drží čisté konto.

60
    Po poslední chvíli dokázala obrana hostujícího celku zblokovat velkou šanci domácích. Lucas Ocampos nevypálil.

58
    Marseille se pomalu ale jistě vrací ke stylu hry, kterým se prezentovalo v první části zápasu.

57
    Akci Olympique zastavila hostující obrana, míč ale mají domácí.

55
    Lucas Ocampos výborně přihrával před branku a jeho akci málem přesně zakončoval spoluhráč.

55
    Hiroki Sakaj centroval před branku, jeho pokus byl nepovedený.

55
    Marseille rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru hostů. Domácí mají problémy s rozehrávkou.

54
    Steve Mandanda bude rozehrávat od své branky, domácí celek se marně snaží ve druhém poločase vrátit k aktivní hře z první části zápasu.

53
    Nepřesná kombinace SC znamená, že budou na své polovině rozehrávat domácí fotbalisté.

52
    Steve Mandanda rozehrává od své branky, následně přenechal míč spoluhráčům.

51
    Centr byl hodně nepřesný.

50
    Hostující celek bude rozehrávat rohový kop poté, co jeden z domácích beků prakticky na brankové čáře dokázal zblokovat střelu soupeře.

49
    Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille).

47
    Domácí fotbalisté mají balon pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet. Do rozehrávky se zapojil také brankář.

46
    Zápas, ve kterém vede domácí celek o dvě branky, pokračuje druhým poločasem.

46

Florian Thauvin a Mario Balotelli se dokázali v prvním poločase prosadit, a tak platí stav 2:0 pro domácí po prvních pětačtyřiceti minutách. Marseille je opticky aktivnější, a tak má zápas zcela pod kontrolou.

45+0

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, domácí fotbalisté se nastěhovali na útočnou polovinu. Mario Balotelli hlavičkoval nad.

43
    Volný kop pro hosty. Jordan Lefort centroval branku, ale obrana si poradila.

42
    Erik Pieters byl v dobré střelecké pozici, ale trefil jen prvního hráče, který stál před nim.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí celek hraje aktivněji, ale také si častěji v souboji o míč pomáhá fauly.

39
    Hiroki Sakaj si pomohl nedovoleně, a tak budou rozehrávat hosté.

38
    Hráči ve světlých dresech hrají aktivněji, nyní si ovšem pomohl Lucas Ocampos nedovoleně, a tak budou hrát hosté. John Stiven Mendoza bude rozehrávat.

37
    Domácí Maxime López se svými spoluhráči kombinoval na útočné polovině, kde také vybojoval autové vhazování.

34
    Olympique Marseille hraje aktivněji a pokouší se prosadit.

33
    Jordan Amavi centroval před branku, jeho spoluhráč kolenem tečoval míč, jen končí těsně vedle branky.

32
    Hosté měli k dispozici rohový kop, ale centr do předbrankového prostoru nebyl pro obranu výrazněji nebezpečný.

30
    Půlhodina hry je pryč a výborně vyšla domácímu celku, který vede o dvě branky a pokračuje v aktivní hře.

29
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější šance.
    25. Mario BALOTELLI - 2:0

25
    Steve Mandanda výborně vykopl míč, Lucas Ocampos prodloužil na MARIA BALOTELLIHO, který ránou technicky velmi dobře zvládnutou navyšuje vedení svého celku. Asistence: Lucas Ocampos.

24
    Jordan Lefort přenechal míč Emilu Krafthovi, který dál vede akci svého celku.

22
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, sledujeme jejich snahu o navýšení vedení.
    20. Florian THAUVIN - 1:0

20
    Domácí celek se dostává do vedení. FLORIAN THAUVIN získal míč a rychlou střelou na vzdálenější tyč prostřelil brankáře soupeře.

18
    Mario Balotelli pokračuje v akci domácích. Vybojoval si faul, a tak uvidíme volný kop.

16
    Centr se snesl před branku a nejvýše vyskočil Steve Mandanda.

15
    Rohový kop pro hosty. John Stiven Mendoza vedl akci svého celku, ale obrana byla pozorná.

14
    Maxime López to nemyslel vůbec špatně, ale na poslední chvíli mu míč sebral obránce.

13
    Régis Gurtner se dostal do problémů, ale situaci zvládl, takže jeho výkop byl úspěšný.

11
    Emil Krafth si dokázal poradit, a tak se směr hry otáčí.

10
    Domácí Marseille kombinuje na útočné polovině, ale na další zajímavou příležitost zatím čeká.

8
    Steve Mandanda vykopává od své branky, jeho spoluhráči vybojovali míč na útočné polovině.

7
    Aktivněji hraje v úvodu zápasu domácí tým,. který drží míč na útočné polovině.

6
    Olympique vstoupil do zápasu jako favorit a nyní se dostává na útočnou polovinu hrací plochy.

5
    Domácí celek se dostal do velké šance, Lucas Ocampos zakončoval z první . Jeho projektil o malý kousek minul branku.

2
    Steve Mandanda nerozehrál podle představ, tak mohou hrát hosté na polovině hrací plochy.

2
    Z kraje druhé minuty byla akce hostujícího celku zastavená pro postavení mimo hru.

1
    Hiroki Sakaj vybojoval vhazování. Domácí hrají ve světlém, hosté ve tmavém.

1

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Ćaleta-Car, Kamara, Amavi – Thauvin, M. Sanson, Maxime López, Ocampos – Germain, Balotelli.
    Náhradníci: Pelé – Gustavo, N'Jie, Payet, B. Sarr, Rolando, Sari.

Amiens SC: Gurtner – Krafth, Lefort, P-D. Gouano, Dibassy – Mendoza, Gnahoré, Monconduit, Pieters – Guirassy, Mou. Konaté.
    Náhradníci: Dreyer – Blin, Bodmer, Ghoddos, Otero, El Hajjam, Timite..

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Olympique Marseille a Amiens SC.

Olympique Marseille odehrál 24 zápasů s bilancí 11-4-9 a získal 37 bodů. V tabulce má skóre 38:34 a je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů se týmu daří, vyhrál tři. Poradil si s Caen 1:0, Bordeaux 1:0 a Dijonem 2:1. Nestačil na Lille 1:2 a Reims 1:2.

Amiens SC je na tom o poznání hůře. Odehrálo 24 zápasů s bilancí 6-3-15 a 21 bodů. V tabulce až 16. místo. Týmu se nedaří, z posledních pěti zápasů vyhrál až ten poslední. Poradil si s Caen 1:0. Nestačil na PSG 0:3, Lille 1:2, Lyon 0:1, Rennes 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.