Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Ruhpolding | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) | | | Hromadný štart ženy, 12,5 km, Ruhpolding | Víťazka: Franziska Preussová (GER) (kon.) |
Slalom mužů, 1. kolo, Wengen | Vítěz: C. Noël (FRA) (kon.) | | | SuperG žen, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
Slalom mužů, 2. kolo, Wengen | Vítěz: C. Noël (FRA) (kon.) |
Tour Down Under 6. etapa | Víťaz: Richie Porte (Trek–Segafredo) (kon.) |
New Orleans Saints - Los Angeles Rams | 23:26 (kon.) |
Muži HS134, Zakopané | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
Ženy 10 km klasicky, Otepää | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 15 km klasicky, Otepää | Vítěz: I. Niskanen (FIN) (kon.) |
Skoky HS118, Chaux-Neuve | Vítěz: M. Seidl (AUT) (kon.) | | | Běh 15 km, Chaux-Neuve | Vítěz: M. Seidl (AUT) (kon.) |
koniec udalosti
SP - muži 15 km klasicky, Otepää
Vítěz: I. Niskanen (FIN)
Michal Hladký
Konečné pořadí
1. Iivo Niskanen (FIN) 40:07,1
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +15,9
3. Didrik Tønseth (NOR) +46,4
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +48,0
5. Alexander Bessměrtnych (RUS) +50,4
6. Jevgenij Bělov (RUS) +52,6
7. Sjur Røthe (NOR) +54,4
8. Mattis Stenshagen (NOR) +1:00,2
9. Ristomatti Hakola (FIN) +1:00,9
10. Andrej Larkov (RUS) +1:05,9
11. Viktor Thorn (SWE) +1:19,9
12. Pål Golberg (NOR) +1:25,9
13. Ilja Semikov (RUS) +1:29,9
14. Daniel Stock (NOR) +1:31,7
15. Federico Pellegrino (ITA) +1:36,6
16. Francesco De Fabiani (ITA) +1:45,0
17. Daniel Rickardsson (SWE) +1:59,4
18. Karel Tammjärv (EST) +2:06,7
19. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +2:09,7
20. Denis Spicov (RUS) +2:11,0
21. Thomas Wick (GER) +2:14,2
22. Üli Schnider (SUI) +2:16,7
23. Max Hauke (AUT) +2:17,4
24. Alexej Červotkin (RUS) +2:18,6
25. Sebastian Eisenlauer (GER) +2:25,4
26. Perttu Hyvärinen (FIN) +2:28,8
27. Jason Rüesch (SUI) +2:29,3
28. Maicol Rastelli (ITA) +2:31,9
29. Joni Mäki (FIN) +2:33,3
30. Erik Bjornsen (USA) +2:35,7
...
48. Petr Knop (CZE) +4:06,6
49. Jonáš Bešťák (CZE) +4:08,2
50. Miroslav Rypl (CZE) +4:08,9
Startovní listina
1. Nail Bašmakov (KAZ)
2. Antti Ojansivu (FIN)
3. Joni Mäki (FIN)
4. Oleksij Krasovskij (UKR)
5. Miroslav Rypl (CZE)
6. Simon Andersson (SWE)
7. Raido Ränkel (EST)
8. Ari Luusua (FIN)
9. Petr Knop (CZE)
10. Kevin Bolger (USA)
11. Juryj Astapenka (BLR)
12. Cédric Steiner (SUI)
13. Jason Rüesch (SUI)
14. Jevgenij Veličko (KAZ)
15. Björn Sandström (SWE)
16. Livio Bieler (SUI)
17. Sebastian Eisenlauer (GER)
18. Max Hauke (AUT)
19. Vitalij Puchkalo (KAZ)
20. Thomas Wick (GER)
21. Dietmar Nöckler (ITA)
22. Pål Golberg (NOR)
23. Benjamin Lustgarten (USA)
24. Üli Schnider (SUI)
25. Perttu Hyvärinen (FIN)
26. Maicol Rastelli (ITA)
27. Andreas Katz (GER)
28. Ilja Semikov (RUS)
29. Karel Tammjärv (EST)
30. Federico Pellegrino (ITA)
31. Daniel Stock (NOR)
32. Mattis Stenshagen (NOR)
33. Scott Patterson (USA)
34. Alexander Bessměrtnych (RUS)
35. Daniel Rickardsson (SWE)
36. Risto Vaher (EST)
37. Sjur Røthe (NOR)
38. Čchiang Wang (CHN)
39. Denis Spicov (RUS)
40. Luis Stadlober (AUT)
41. Francesco De Fabiani (ITA)
42. Kevin Mart Polluste (EST)
43. Didrik Tønseth (NOR)
44. Miha Šimenč (SLO)
45. Jevgenij Bělov (RUS)
46. Nikolaj Čebotko (KAZ)
47. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
48. Andrew Newell (USA)
49. Erik Bjornsen (USA)
50. Len Valjas (CAN)
51. Ristomatti Hakola (FIN)
52. Johan Häggström (SWE)
53. Iivo Niskanen (FIN)
54. Daulet Rachimbajev (KAZ)
55. Jens Burman (SWE)
56. Benjamin Črv (SLO)
57. Alexej Červotkin (RUS)
58. Jonáš Bešťák (CZE)
59. Viktor Thorn (SWE)
60. Ťin-cchaj Šang (CHN)
61. Andrej Larkov (RUS)
62. Bob Thompson (CAN)
63. Aleksander Bolšunov (RUS)
64. Aljaksandr Voranau (BLR)
65. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
1. Iivo Niskanen (FIN) 40:07,1
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +15,9
3. Didrik Tønseth (NOR) +46,4
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +48,0
5. Alexander Bessměrtnych (RUS) +50,4
6. Jevgenij Bělov (RUS) +52,6
7. Sjur Røthe (NOR) +54,4
8. Mattis Stenshagen (NOR) +1:00,2
9. Ristomatti Hakola (FIN) +1:00,9
10. Andrej Larkov (RUS) +1:05,9
11. Viktor Thorn (SWE) +1:19,9
12. Pål Golberg (NOR) +1:25,9
13. Ilja Semikov (RUS) +1:29,9
14. Daniel Stock (NOR) +1:31,7
15. Federico Pellegrino (ITA) +1:36,6
16. Francesco De Fabiani (ITA) +1:45,0
17. Daniel Rickardsson (SWE) +1:59,4
18. Karel Tammjärv (EST) +2:06,7
19. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +2:09,7
20. Denis Spicov (RUS) +2:11,0
21. Thomas Wick (GER) +2:14,2
22. Üli Schnider (SUI) +2:16,7
23. Max Hauke (AUT) +2:17,4
24. Alexej Červotkin (RUS) +2:18,6
25. Sebastian Eisenlauer (GER) +2:25,4
26. Perttu Hyvärinen (FIN) +2:28,8
27. Jason Rüesch (SUI) +2:29,3
28. Maicol Rastelli (ITA) +2:31,9
29. Joni Mäki (FIN) +2:33,3
30. Erik Bjornsen (USA) +2:35,7
...
48. Petr Knop (CZE) +4:06,6
49. Jonáš Bešťák (CZE) +4:08,2
50. Miroslav Rypl (CZE) +4:08,9
Startovní listina
1. Nail Bašmakov (KAZ)
2. Antti Ojansivu (FIN)
3. Joni Mäki (FIN)
4. Oleksij Krasovskij (UKR)
5. Miroslav Rypl (CZE)
6. Simon Andersson (SWE)
7. Raido Ränkel (EST)
8. Ari Luusua (FIN)
9. Petr Knop (CZE)
10. Kevin Bolger (USA)
11. Juryj Astapenka (BLR)
12. Cédric Steiner (SUI)
13. Jason Rüesch (SUI)
14. Jevgenij Veličko (KAZ)
15. Björn Sandström (SWE)
16. Livio Bieler (SUI)
17. Sebastian Eisenlauer (GER)
18. Max Hauke (AUT)
19. Vitalij Puchkalo (KAZ)
20. Thomas Wick (GER)
21. Dietmar Nöckler (ITA)
22. Pål Golberg (NOR)
23. Benjamin Lustgarten (USA)
24. Üli Schnider (SUI)
25. Perttu Hyvärinen (FIN)
26. Maicol Rastelli (ITA)
27. Andreas Katz (GER)
28. Ilja Semikov (RUS)
29. Karel Tammjärv (EST)
30. Federico Pellegrino (ITA)
31. Daniel Stock (NOR)
32. Mattis Stenshagen (NOR)
33. Scott Patterson (USA)
34. Alexander Bessměrtnych (RUS)
35. Daniel Rickardsson (SWE)
36. Risto Vaher (EST)
37. Sjur Røthe (NOR)
38. Čchiang Wang (CHN)
39. Denis Spicov (RUS)
40. Luis Stadlober (AUT)
41. Francesco De Fabiani (ITA)
42. Kevin Mart Polluste (EST)
43. Didrik Tønseth (NOR)
44. Miha Šimenč (SLO)
45. Jevgenij Bělov (RUS)
46. Nikolaj Čebotko (KAZ)
47. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
48. Andrew Newell (USA)
49. Erik Bjornsen (USA)
50. Len Valjas (CAN)
51. Ristomatti Hakola (FIN)
52. Johan Häggström (SWE)
53. Iivo Niskanen (FIN)
54. Daulet Rachimbajev (KAZ)
55. Jens Burman (SWE)
56. Benjamin Črv (SLO)
57. Alexej Červotkin (RUS)
58. Jonáš Bešťák (CZE)
59. Viktor Thorn (SWE)
60. Ťin-cchaj Šang (CHN)
61. Andrej Larkov (RUS)
62. Bob Thompson (CAN)
63. Aleksander Bolšunov (RUS)
64. Aljaksandr Voranau (BLR)
65. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
Pokud jde o české reprezentanty, tak těm se moc nedařilo. Umístili se až v páté desítce, kterou se svými výkony uzavírali.
1. Iivo Niskanen (FIN) 40:07,1
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +15,9
3. Didrik Tønseth (NOR) +46,4
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +48,0
5. Alexander Bessměrtnych (RUS) +50,4
6. Jevgenij Bělov (RUS) +52,6
7. Sjur Røthe (NOR) +54,4
8. Mattis Stenshagen (NOR) +1:00,2
9. Ristomatti Hakola (FIN) +1:00,9
10. Andrej Larkov (RUS) +1:05,9
11. Viktor Thorn (SWE) +1:19,9
12. Pål Golberg (NOR) +1:25,9
13. Ilja Semikov (RUS) +1:29,9
14. Daniel Stock (NOR) +1:31,7
15. Federico Pellegrino (ITA) +1:36,6
16. Francesco De Fabiani (ITA) +1:45,0
17. Daniel Rickardsson (SWE) +1:59,4
18. Karel Tammjärv (EST) +2:06,7
19. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +2:09,7
20. Denis Spicov (RUS) +2:11,0
21. Thomas Wick (GER) +2:14,2
22. Üli Schnider (SUI) +2:16,7
23. Max Hauke (AUT) +2:17,4
24. Alexej Červotkin (RUS) +2:18,6
25. Sebastian Eisenlauer (GER) +2:25,4
26. Perttu Hyvärinen (FIN) +2:28,8
27. Jason Rüesch (SUI) +2:29,3
28. Maicol Rastelli (ITA) +2:31,9
29. Joni Mäki (FIN) +2:33,3
30. Erik Bjornsen (USA) +2:35,7
...
48. Petr Knop (CZE) +4:06,6
49. Jonáš Bešťák (CZE) +4:08,2
50. Miroslav Rypl (CZE) +4:08,9
1. Iivo Niskanen (FIN) 26:11,2
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +13,9
3. Didrik Tønseth (NOR) +36,0
4. Jevgenij Bělov (RUS) +37,1
5. Alexander Bessměrtnych (RUS) +37,2
1. Iivo Niskanen (FIN) 12:52,4
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +7,7
3. Jevgenij Bělov (RUS) +18,7
4. Didrik Tønseth (NOR) +19,5
5. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +20,0