Žilina – Trenčín 1:2 (po pr.) | B. Bystrica – Orange 20 7:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
HK Orange 20
Štvrtok 29.11.2018, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (19:56:49)

Jednoznačné víťazstvo domácej Banskej Bystrice pomerom 7:0 nad HK Orange 20. Celé sa to zlomilo v druhej tretine, keď domáci strelili štyri góly za sedem minút. Boli sme aj svedkami hattricku, v 45. minúte ho zaknihoval Šťastný.

59:01
    Minúta do konca duelu.
    58:42 Róbert VARGA - 7:0

Zdroj: huste.tv

58:42
    Banská Bystrica dala gól!
    Ešte jeden kúsok do rakvy mladíkov. RÓBERT VARGA tečoval nahodenie Jána Sýkoru od modrej, Hlavaj bol bezmocný.

Asistencia: Ján Sýkora.

58:16
    Strela Sýkoru z pravého kruhu zrazená.

57:31
    Domáci v plnom počte. Začína sa tak neúplná presilovka Banskej Bystrice.

56:55
    Stretnutie sa v posledných desiatich minútach zbytočne natiahlo, pred nami už len tri minúty.

56:52
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Marcel Dlugoš – 2+2 min, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brock Higgs – 2 min., hrubosť).

56:52
    Do seba sa pustili Higgs s Dlugošom. Legionár v službách Banskej Bystrice nasadil protihráčovi zozadu "kravatu". Pravdepodobne to bola dohra už prechádzajúceho súboja.

56:34
    Chaos pred Barošom, ktorý atleticky vyráža puk mimo svoje bránkovisko.

55:31
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Róbert Varga – 2 min., sekanie).

55:22
    Fafrák zakončoval z pravého kruhu po rýchlom útoku. Baroš si pripisuje úspešný zákrok a živí nádej na čisté konto.

54:25
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Dávid Boldižár – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gilbert Gabor – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).

54:25
    Pästná výmena Gabora s Boldižárom po strete viacerých hráčov pred Hlavajom. Krátka potýčka sa končí víťazstvom domáceho borca.

53:50
    Dvadsiatka to skúša už iba individuálne, čo je v mnohých prípadoch odsúdené na zlyhanie.

52:42
    Baroš puk pre istotu prikrýva, tempo hry mierne upadlo.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 6. Šťastný (Higgs, Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. Šťastný (Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (Šťastný, Surový), 37. Mihálik (Zigo, Faille), 45. Šťastný, 59. Varga (Sýkora)

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec, Török – Asselin, Higgs, Selleck – Sýkora, Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – Varga, Surový, Šťastný
    HK Orange 20: Hlavaj (Sklenár) – Kupec, Švec, Boldižár, Dlugoš, Brincko, Nahálka, Golian – Fafrák, Kollár, Giertl – Urbánek, Sojka, Köver – Džugan, Čenka, Havrila – Lavička, Minárik

Rozhodca: Valach, Korba – Durmis, Bogdaň – Lauff

Diváci: 2 171