Red Star Kunlun – Novosibirsk 5:6 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Novgorod 5:1 (kon.) | Nižnekamsk – Jaroslavľ 3:4 (0:2 po s.n.)
Dinamo Minsk – Helsinki 1:4 (kon.) | D. Moskva – HC Slovan sk 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Streda 28.11.2018, 17:30 • Megasport Arena • KHL

Slovan prehráva aj piaty zápas v rade. Na ľade Dynama Moskva neskóroval a podľahol 0:3. Najbližšie sa zverenci Vladimíra Országha predstavia v piatok o 17:30 na ľade Víťazu Podoľsk. (19:41:31)

59:27
    Kdeže, dnes v podaní Slovana gól neuvidíme.

58:43
    Jánošíkov zrazený puk končí na ochrannej sieti, vhodí sa v útočnej tretine Slovana.

58:00
    Bailey korčuľoval na pravom krídle, zasekol si hráča, no nezakončil, poslal puk Ćervenému, ktorý oň prišiel.

56:48
    Jánošíkov dlhý pas na Řepíka, ale Jerjomenko zasahovať nemusel.

55:40
    Švarný poslal puk za bránu, kde bola dvojica v bielom, no ani jeden puk nezískal.

54:52
    Mozer strieľa na Štěpánka, ten kryje. Emócie pracujú, vylučovať sa ale nebude.

54:18
    Slovan to už akoby vzdal, nevládze sa tlačiť dopredu.

53:24
    Menšikovovi sa zamotal puk medzi korčuľami, inak by zakončoval sám pri pravej tyčke.

53:08
    Sukeľ vystrelil z diaľky, Jerjomenko nemal problém puk chytiť.

52:39
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Adam Jánošík – 2 min., hrubosť).

52:39
    Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubosť).
    52:05 Juuso Hietanen (DMS) - 3:0

52:05
    Dynamo Moskva dalo gól!
    Koniec nádejám Slovana v tomto zápase. Parádna prihrávka Kagarlickijho na úplne voľného JUUSA HIETANENA, ktorý puk umiestnil nad Štěpánkovu lapačku.

Asistencie: Dmitry Kagarlickij, Vadim Šipačov

50:36
    Meszároš strieľal na teč Červenému, ale domáci hráči sa dokázali ubrániť.

49:20
    Sersenova strela sa odrazila od mantinelu k Taffeovi, ktorý ešte hľadal pred bránou Luntera, no ten bol zablokovaný.

48:47
    Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., krosček).

48:40
    Bailey zabojoval a získal puk na hokejky Slovana, ale opäť sa hosťujúci hráči motajú pri mantineli.

47:36
    Menšikov vyslal nebezpečnú strelu tesne nad ľadom, Štěpánkov betón vystreli do strany a zabránil gólu.

47:01
    Nikulin sa ponúkol Alexejevovi a skúsil ohroziť Štěpánka.

46:30
    Hra rýchlo plynie, málo sa prerušuje, Slovanu sa čas kráti, navyše hrá sa pred jeho gólmanom.

45:20
    Liška zaváhal a nestrieľal, na druhej strane Makarov obkrúžil bránu podobne ako Kagarlickij, no spadol a aj preto, nevznikla nebezpečná situácia pred Štěpánkom.

43:43
    Kagarlitskij obkrúžil bránu a zakončil po ľade, Štěpánkov betón zabránil puku preťať bránkovú čiaru, chýbal tak centimeter!

43:20
    Sersenovo nahodenie mimo brány, Jerjomenko nemá príliš veľa práce.

42:35
    Slovan sa dostal len po stredné pásmo a tak to skúša opäť. Nahodený puk za bránu, ale belasí nevybojovali.

41:32
    Lamper puk nezískal po nepresnej prihrávke, na druhej strane Mojsejev prihrával pred bránu, ale adresáta nenašiel. Hra sa rýchlo presunula pred Jerjomenka, ktorý zakročil voči pokusu Lišku.

41:00
    Dynamo už nemusí nič vymýšľať, čaká sa, čo predvedie Slovan. Prvá minúta tretej tretiny už uplynula.

40:01

Najprv sa v 23. minúte presadil Igumnov a keď už sa zdalo, že za stavu 1:0 sa pôjde do kabín, potrestalo Dynamo vylúčenie Taffea a odskakuje Slovanu o dva góly. Belasí to budú mať v tretej tretine ťažké, ale nie neriešiteľné.

Tretia tretina sa začne o 19:09.

40:00
    39:30 Vadim Šipačov (DMS) - 2:0

39:30
    Štěpánek síce pokryl strelu Makarova, no na dorážku VADIMA ŠIPAČOVA, ktorá skončila pod hornou žŕdkou bol už prikrátky..

Asistencie: Dmitry Kagarlickij, Igor Makarov

39:13
    Slovan síce drží puk vpredu, aj kombinuje, ale príliš málo pukov smeruje na Jerjomenka.

38:22
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., hrubosť).

38:02
    Hráči Slovana boli dlho za súperovou bránou, až prišla prihrávka na Taffea, ktorý neprestrelil brániaceho hráča.

37:36
    Sersenova strela bola zblokovaná, Dynamo vyváža puk až k Štěpánkovi.

36:58
    Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (Arťem Volkov – 2 min., držanie).

36:53
    Meszároš vystihol prihrávku domácich, prihral ešte Chipchurovi, ktorý z dobrej pozície ohrozil Jerjomenka.

36:13
    Liška so Sukeľom za bránou, ale chcelo by to vytiahnuť hru do predbránkového priestoru, čo sa Slovanu zatiaľ nedarí.

35:22
    Tečovaný pokus od modrej končí u Jerjomenka.

34:41
    Kagarlitskij dobre vystrelil z pravého kruhu, Štěpánkova lapačka vystrelila hore a puk zachytila.

33:28
    Ruský tím mal po strele možnosť až troch dorážok, Slovan môže ďakovať Štěpánkovi, že prehráva len o gól.

32:44
    Lunter na Sukeľa, ktorý ešte hľadal Lampera, ale Slovan je vytlačený z útočného pásma.

32:09
    Taffe rozohrával útok, ale prihrávka na Lišku bola ťažká. Dynamo kombinuje pred Štěpánkom.

31:02
    Po prihrávke Grmana korčuľoval Jeglič na ľavom krídle, z veľkého uhla nahadzoval puk pred bránu, alebo možno strieľal na náhodný teč, no Dynamo neinkasovalo.

30:11
    Hrnka bojoval za bránou, čo mu sily stačili, ale nedokázal prihrať do predbránkového priestoru, kde už číhal Sloboda.

29:07
    Chyba v obrane Slovana, tím opäť podržal Štěpánek. Makarov ho neprekonal.

28:41
    Strela Hietanena cieľ minula, dopredu išiel Červený, zadovkou prenechával puk Meszárošovi, ale túto akciu zastavuje postavenie mimo hry.

27:47
    Kagarlitskij našiel Mironova, ktorý spálil veľkú šancu! Osamotený pred bránkou zakončil len do Štěpánka.

27:18
    Prihrávka na nakorčuľovaného Baileyho, ktorý to mal ale na bekhend a puk medzi kruhmi nespracoval.

26:44
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., podrazenie).

26:43
    Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

26:14
    Chipchura získal puk v rohu klziska, na pomoc prichádzajú spoluhráči, napokon strieľa Hrnka z medzikružia, Jerjomenko musel predviesť vážnejší zákrok.

25:05
    Dvaja hráči Slovana sa zrazili v útočnom pásme, dopredu išiel Igumnov, ktorého ale Švarný odzbrojil.

24:43
    Ani dvaja hráči v bielom Kuľjomina od puku neodstavili. Strela Dynama zrazená na ochrannú sieť, nasleduje buly pred Štěpánkom.

24:00
    Slovan sa neustále bráni, sila Dynama sa začína prejavovať.
    22:27 Ivan Igumnov (DMS) - 1:0

22:27
    Treba povedať, že sme videli peknú gólovú akciu Dynama. Dlhá prihrávka Brjukvina do útočného pásma na Mironova, ktorý puk prenechal do jazdy IVANOVI IGUMNOVOVI a ten prestrelil Štěpánka tvrdou strelou k bližšej tyčke.

Asistencie: Andrei Mironov, Vladimir Brjukvin

21:25
    Řepík za bránou súpera puk nevybojoval, na druhej strane zakončoval zblízka voľný Kuľjomin.

20:47
    Jánošík zachytil prihrávku súpera, no nepodarilo sa mu posunúť puk do stredného pásma, až sa do zakončenia dostal Kagarlickij.

20:01

Po prvej tretine platí bezgólový stav, hrá sa svižný útočný hokej, oba tímy si vypracovali niekoľko šancí, brankári však neinkasovali.

Druhá tretina sa začne o 18:19.

20:00

19:25
    V závere tretiny sa hrá pred hosťujúcim gólmanom, ktorý však chytá s veľkým kľudom.

18:42
    Makarov mal na strane Brjukvina, ale zakončoval sám,Štěpánek nemal s jeho pokusom žiadne problémy.

18:07
    Grman rozohral na Luntera, ten bol za bránou, no nepodarilo sa mu nájsť nikoho zo spoluhráčov.

17:04
    Jeglič našiel Baileyho, ten nahadzoval z veľkého uhla puk na bránu, Jerjomenko si bližšiu tyčku pokryl a hru prerušil.

16:17
    Na pravom krídle ušiel domáci hráč, prihral voľnému Kuľjominovi, ktorý chybu belasých nepotrestal.

16:01
    Dynamo sa rozostavilo v útočnom pásme, ale nič nebezpečné nevymyslelo.

15:21
    Lunter síce buly prehral, Sukeľ ale udržal útočné pásmo a nastreľoval puk pred bránu, kde sa do zakončenia dostal Lunter, Jerjomenko zostáva neprekonaný.

14:44
    Belasým sa nepodarilo vybojovať puk za bránou domáceho tímu, dopredu tak ide Dynamo, hrá sa svižne, málo sa prerušuje.

13:24
    Taffe dobre v obrane, rozohral na Řepíka, ktorý puk stráca a strieda.

12:49
    Mironov ohrozil Štěpánka z veľkého uhla, gólman Slovana zasiahol lapačkou. Nasleduje reklamná prestávka.

12:20
    Sukeľovu strelu zrazil Nikulin, zápas má dobré tempo z oboch strán.

11:20
    Muranov prihrával pred bránu, dobre sa vrátil Sukeľ a pokryl si svojho hráča, takže žiadne nebezpečenstvo pre Štěpánka.

10:31
    Nie úplne istý zákrok Jerjomenka, ale Taffe toto zaváhanie nevyužil. Slovan zostáva v útočnom pásme.

09:06
    Veľká šanca pre Lampera! Rútil sa na Jerjomenka, zvolil blafák do bekhendu, no trafil len betón ruského gólmana!

08:52
    Moisejev preveril Štěpánka, ten mal odkrytý výhľad a pohodlne zasiahol betónom.

08:15
    Štěpánek pomáha s rozohrávkou a Slovan ide dopredu, kde však za bránou súpera o puk prišiel.

07:02
    Kuľjomin vyzvŕtal dvojicu hráčov, no potom nepresne prihral, iba na hokejku Taffea, ktorý o malú chvíľu ohrozil Jerjomenka.

05:50
    Kagarlickij nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov, Štěpánek si povyšiel z brány a jeho nepríjemnú strelu vyráža!

05:32
    Muranov sa vydal dopredu, od mantinelu skúsil strelu, no Štěpánek puk vytesnil pravým betónom.

04:44
    Liška zachytil puk pri mantineli a pohotovo vystrelil, Jerjomenko puk zachytil a rýchlo rozohráva.

04:13
    Igumnov pálil z pravej strany, hráči Dynama sa vyrojili v trojici, Štěpánek pozorný.

03:20
    Po vyhratom vhadzovaní pálil Jánošík tesne nad, Jerjomenko zasahovať nemusel. Pozitívne je, že Slovan nepôsobí zakríknuto.

02:46
    Jerjomenko radšej puk prikryl a prerušil hru, nakoľko za pukom korčuľoval Hrnka.

01:34
    Jeglič mohol otvoriť skóre! Po prihrávke Baileyho sa ocitol zoči-voči Jerjomenkovi, no ruský brankár vytiahol pohotový zákrok a podržal svoj tím!

00:59
    Slovan vyhadzuje puk cez všetky čiary, hra sa sťahuje do jeho obrannej tretiny.

00:25
    Prvý útok Dynama hneď zamestnal celú defenzívu Slovana, Štěpánek musel poprvýkrát zasahovať.

00:01

Slovan včera odcestoval na trojzápasový trip, na ktorom sa postupne stretne s Dynamom Moskva, Víťazom Podoľsk a Jokeritom Helsinki. Buly úvodného zápasu je na programe dnes o 17:30 v Megasport Aréne.

Na trip cestuje kompletný káder, 26 hráčov, medzi nimi 3 brankári, 8 obrancov a 15 útočníkov.
    Káder HC SLOVAN na výjazde: Čiliak, Štěpánek, Vojvoda – Sersen, Jánošík, Grman, Klok, Meszároš, Švarný, Bačik, Gélinas – Červený, Taffe, Řepík, Sukeľ, Jeglič, Liška, Rau, Bailey, Chipchura, Lamper, Lunter, Sloboda, Hrnka, Baranov, Buc.

DYNAMO MOSKVA je dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára, avšak v minulej sezóne sa mu nepodarilo postúpiť medzi osmičku najlepších v Západnej konferencii. Ani táto sezóna Dynamu nevychádza podľa predstáv. Figuruje až na ôsmej priečke s 29 bodmi. Po troch prehrách v rade sa mu podarilo doma zdolať silný Jokerit 2:0.

SLOVAN BRATISLAVA naposledy vyhral v Nižnekamsku 3:2, odvtedy prehral štyri zápasy po sebe – s Torpedom N. Novgorod, CSKA Moskva, Víťazom Podoľsk a naposledy v Omsku 1:4. S desiatou priečkou a 22 bodmi určite v tábore belasých nevládne spokojnosť. Slovan s Dynamom Moskva túto sezónu už hral, pred vlastnými fanúšikmi zvíťazil 3:2, víťazný gól strieľal v 57. minúte Éric Gélinas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 23. Igumnov (Mironov, Brjukvin), 40. Šipačov (Kagarlickij, I. Makarov), 53. Hietanen (Kagarlickij, Šipačov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin (C), Mironov, Hietanen, Koivisto, Menšikov, Pepeljajev, J. Zajcev – Kagarlickij, Šipačov (A), Alexejev – Brjukvin, Igumnov, I. Makarov – Moisejev, Mozer, V. Kuljomin (A) – Muranov, Jefremov, Babenko.
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Jánošík, Klok, Grman, Meszároš (A), Švarný, Bačik, Baranov – Červený, Taffe, Řepík (A) – Lunter, Sukel', Lamper – Liška, C. Bailey, Jeglič – M. Sloboda, Chipchura, Hrnka.

Rozhodca: Kuljov, Ščenjov – Antonov, Galimov