Žilina – B. Bystrica 3:7 (kon.) | Košice – Poprad 3:4 (po pr.) | Nitra – Trenčín 4:1 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Detva – Miškovec 2:3 (kon.) | Budapešť – Lipt. Mikuláš 8:2 (kon.)
HK Nitra
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
Utorok 27.11.2018, 18:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:33:11)

Ani gól Bartoviča v záverečnej päťminútovke nedonútil Nitru k panie. Domáci víťazia výsledkom 4:1, základ úspechu položili v prvej tretine Mezei s Pupákom. Po bezgólovej druhej tretine navýšil na 3:0 Bortňák. Spomínaný Bartovič síce znížil, avšak definitívnu podobu výsledku dal až gól Blackwatera šesť sekúnd pred koncom stretnutia.

Nitra vyhrala šiesty duel po sebe, Trenčín sa prepadáva viac do stredu tabuľky.

59:54 Judd BLACKWATER - 4:1

Zdroj: huste.tv

59:54
    Nitra dala gól!
    Ani Rapáč, ani Bortňák, ale až JUDD BLACKWATER uzavrel na konečných 4:1 Zakončenie zo strednej tretiny skončilo v opustenej bráne Trenčína.

Asistencie: Branislav Rapáč, Graeme McCormack.

59:30
    Rapáč už smeroval sám na bránu, mal to však na bekhend a nedokázal cez vracajúceho sa Radivojeviča upratať puk do brány!

59:01
    Minúta do konca, Nitrania stále uzavretí.

58:40
    Dukla vyhrala buly a zostáva v ofenzívnej tretine.

58:33
    Oddychový čas hostí.

58:21
    Trenčania na ľade už šiesti bez brankára Valenta.
    57:53 Rapáč (NIT), Valent (TRE)

57:53
    Branislav Rapáč korčuľoval od ľavého mantinelu na Valenta. Ten sa nenechal rozhádzať, útočník Nitry poslal puk iba do lapačky súperovho gólmana!

57:02
    Majdan za bránou Nitry poslaný k zemi, rozhodcovia vykázali hru do stredného pásma.
    56:39 Milan BARTOVIČ - 3:1

56:39
    Trenčín dal gól!
    Je znížené, máme zarobené na malú drámu. MILAN BARTOVIČ sa vracal od mantinelu smerom k bráne. Všimol si ako ho vyzýva ku skórovaniu Rýgl, Bartovič už len nastavil hokejku a dopravil puk do siete.

Asistencie: Martin Rýgl, Daniel Krejči.

55:51
    Scheidl predviedol peknú fintu, natlačil sa pred bránu, avšak strelou na bližšiu tyčku našiel iba rameno Valenta.

55:23
    Hrušík ešte hľadal spätnou prihrávkou Pätoprstého, toto je už mierna exibícia v útoku od Nitry.

54:57
    Kovářova strela zrazená, Dukla zostáva pred Lawsonom.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 14. Mezei (Slovák, Majdan), 18. Pupák (Buček), 46. Bortňák (Rapáč, Buček), 60. Blackwater (Rapáč, McCormack) – 57. Bartovič (Rýgl, Krejči)

HK Nitra: Lawson (Šimboch) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Šiška, Pätoprstý
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Krejči, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Luža, Jakubec – Švec, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Mikula, Dlouhý, Varga – Špankovič, Pardavý, Hudec

Rozhodca: Jonák, Babic – Šefčík, Pálkövi – Macko