Lipt. Mikuláš – Budapešť 4:1 (kon.) | Poprad – Košice 2:5 (kon.) | B. Bystrica – Žilina 2:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 2:4 (kon.) | Miškovec – Detva 5:4 (po pr.)
HK Poprad
2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
HC Košice
Piatok 26.10.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Tretiu tretinu absolútne ovládli hosťujúci Košičania. V 46. minúte poslal hostí do vedenia Hričina, v 50. minúte navýšil Kafka a na konečných 2:5 stanovil výsledok Haščák, ktorý je vyhlásený aj za najlepšieho hráča Košíc. Najlepším hráčom Popradu je Samuel Takáč.

Ďakujeme za pozornosť. (19:34:13)

59:33
    Žitný strieľal z ľavého kruhu z otočky, ale napokon sa cez protihráča nepresadil.

59:01
    Netík vykorčuľoval dopredu po pravom krídle a skúsil to z kruhu. Gračnarovi strela vypadla, no potom ju hokejkou pritiahol späť k sebe.

58:02
    Košice už hrajú s piatimi hráčmi a zrejme už bezpečne dokráčajú za dnešným víťazstvom.

57:41
    Kozákova strela švihom od modrej čiary mierila priamo do Habalovej lapačky. Hra je prerušená.

56:37
    Svitanovu prihrávku usmernil preč z pásma Nagy a Poprad musí opäť začať z obranného pásma.

56:00
    Poprad získava presilovku. Dve minúty za krosček dostáva Martin Dudáš.

55:12
    Radoslav Macík vyštartoval dopredu, zabrzdil za modrou čiarou a nahadzoval na bránu. Takáč sa už k dorážke nedostal, Habal si pripísal úspešný zákrok.

54:17
    Fabianov nahodený puk pred bránku Takáč nedokázal zachytiť ani spracovať. Košičania potom puk bezpečne dostali do stredného pásma.

53:34
    Ťavodova delovka od modrej bola zblokovaná a puk len pomaly prešiel popri Habalovej bráne.

52:48
    Košice dali gól!
    Oceliari pridávajú ďalší presný zásah. MARCEL HAŠČÁK ostal zabudnutý popradskou obranou v strednom pásme, vykorčuľoval sám na bránu a prudkou strelou švihom pod hornú žrď nedal šancu Gračnarovi.
    Asistencie: Jere Pulli, Roman Žitný.

52:28
    Brejčákovu strelu od modrej spomedzi kruhov tečoval Heizer, ale usmernil puk vedľa. Puk potom získal Koch a poslal ho preč.

51:34
    Dudáš vybojoval puk v súboji s Koyšom a ihneď ho poslal preč cez celé klzisko.

51:09
    Je tu šanca na strelenie kontaktného gólu domácich. Za seknutie dostáva dve minúty Evan Brophey.

50:41
    Dopredu vykorčuľoval Galamboš, ktorý to skúsil zakončením spomedzi kruhov. Gračnar bol pozorný a do výstroje zachytil túto strelu.

49:52
    Oceliari odskakujú domácim už na rozdiel dvoch gólov. Brejčák stratil puk pri mantineli v útočnom pásme, Klíma vyštartoval s pukom do prečíslenia, nabil ho na opačnú stranu PETROVI KAFKOVI, ktorý tvrdou strelou nedal šancu Gračnarovi.
    Asistencia: Tomáš Klíma.

48:44
    Klemen Pretnar sa vydal na menší výlet, spracoval si puk za pravým kruhom a zakončoval. Gračnar použil svoju vyrážačku.

Dnešné stretnutie sleduje 1 906 divákov.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 4. Koyš (Salija, Abdul), 7. Takáč (Brejčák) – 22. Klíma, 38. Brophey (Šoltés, Haščák), 46. Hričina (Netík, Pulli), 50. Kafka (Klíma), 53. Haščák (Pulli, Žitný)

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Petran, Brejčák (A), Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian (C) – Takáč, Mlynarovič, Václav – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana (A), Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík
    HC Košice: Škorvánek (32. Habal) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš (A), Lenďák, Krajňák – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Žitný, Klíma, Hričina

Rozhodca: Kókai, Novák – Gegáň, Pálkövi

Diváci: 1 906