Dornbirn – Znojmo | 0:3 (kon.) |
Litvínov – Sparta Praha | 0:2 (kon.) |
Washington – Florida | 5:6 (2:3 po s.n.) | | | Dallas – Minnesota | 1:3 (kon.) | | | Calgary – Nashville | 3:5 (kon.) |
Philadelphia – NJ Devils | 5:2 (kon.) | | | Carolina – Colorado | 1:3 (kon.) | | | LA Kings – Buffalo | 1:5 (kon.) |
Winnipeg – Arizona | 5:3 (kon.) |
Red Star Kunlun – Nižnekamsk | 2:4 (kon.) | | | Novosibirsk – Dinamo Minsk | 6:0 (kon.) | | | Čeljabinsk – Omsk | 2:1 (po pr.) |
S.Moskva – HC Slovan | 4:1 (kon.) | | | Viťaz – Riga | 1:2 (kon.) |
Hradec Králové – Liberec | 5:6 (kon.) | | | Slavia – Kladno | 4:3 (1:0 po s.n.) | | | Chomutov – K. Vary | 1:2 (kon.) |
Vítkovice – Třinec | 2:3 (po pr.) | | | Havlíčkův Brod – Pardubice | 3:7 (kon.) | | | Plzeň – HC Litvínov | 8:1 (kon.) |
Havířov – Berani Zlín | 5:1 (kon.) | | | Sparta Praha – Mladá Boleslav | 5:2 (kon.) | | | Přerov – Vsetín | 4:2 (kon.) |
Olomouc – Salzburg | 4:1 (kon.) |
Poruba 2011 – Kadaň | 8:2 (kon.) | | | Frýdek-M. – Kladno | 5:6 (po pr.) | | | Litoměřice – Havířov | 3:0 (kon.) |
Jihlava – Přerov | 5:0 (kon.) | | | Vsetín – Prostějov | 6:3 (kon.) | | | Třebíč – Ústí n/L | 4:3 (po pr.) |
koniec
VHK ROBE Vsetín
6:3
(1:2, 3:0, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Tomáš Kopecký
Góly a asistencie:
12. Karafiát (Theoret, Rác), 23. Kuronen (Pitule), 35. Kuronen (Pitule), 37. Rob (Teper, Pechanec), 50. Teper (Pechanec, Slováček), 60. Kopta (Kucharczyk) – 7. Prokeš, 18. Dvořáček (J. Zdráhal), 48. Matýs (Venkrbec)
Rozhodca: Souček, Cabák – Kotlík, Doležal
Diváci:
Nepremenená penalta:
VHK ROBE Vsetín:
Gába (Šelepněv) – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Frolo, Mäkinen, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Pitule, Kuronen.
Náhradníci:
Tréner:
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (Neužil) – Rašner, Krejčí, Foltýn, J. Zdráhal, Kellner, D. Kolář – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Venkrbec, Žálčík – Dvořáček, Prokeš, Krejčiřík – Bažant, Antoníček, Matýs.
Náhradníci:
Tréner:
Náhradníci:
Tréner:
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (Neužil) – Rašner, Krejčí, Foltýn, J. Zdráhal, Kellner, D. Kolář – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Venkrbec, Žálčík – Dvořáček, Prokeš, Krejčiřík – Bažant, Antoníček, Matýs.
Náhradníci:
Tréner:
Rozhodca: Souček, Cabák – Kotlík, Doležal
Diváci:
Dnes je asi ve Vsetíně den premiérových střelců. Po dvou gólových příspěvcích ze strany Kuronena se tentokrát prosazuje ONDŘEJ KOPTA, který dorazil do sítě nabídku Kucharczyka zpoza branky. Je rozhodnuto, Vsetín bere tři body. Asistence: Radim Kucharczyk.
Jenže ani Štůrala není všemocný a nyní už inkasuje. Valaši využívají přesilovku a opět Hanákův odskakují. Přihrávku Pechance do mezikruží už tentokrát JAKUB TEPER zužitkoval a střelou ke vzdálenější tyči skóruje. O branky dnes není nouze a opět se jen potvrzuje, že se střetly dva týmy s ofenzivním pojetím hry. Asistence: Antonín Pechanec, Ondřej Slováček.
Hosté se potřetí v zápase prosazují a snižují na rozdíl jediného gólu. To bude ještě drama. Venkrbcovu ránu z mezikruží ještě Gába vyrazil, na dorážku úplně volného ONDŘEJE MATÝSE už byl však krátký. Asistnce: Matouš Venkrbec.
Valaši okamžitě odskakují na rozdíl dvou branek a domácí fanoušci jsou u vytržení. Jen 13 vteřin trvala přesilová hra domácích, poté ji dokázal využít LUBOŠ ROB. Pechanec našel Tepera v mezikruží, domácí obránce vystřelil a Robovi se podařilo kotouč dorazit za záda bezmocného gólmana. Asistence: Jakub Teper, Antonín Pechanec.
A finský útočník MIKAEL KURONEN má dnes svůj den. Přestože v dosavadním průběhu sezony neskóroval, dnes má na kontě už dvě branky. Obkroužil hostující branku, poté předložil puk Pitulemu, kterému rána nesedla, ale Kuronen se opět objevil před Štůralou a možná i s přispěním obránce za něj dostal kotouč. Asistence: Tomáš Pitule.
A čtvrtá formace přetavila svůj tlak ve vyrovnávací gól. Je to vůbec první branka v Chance lize pro MIKAELA KURONENA, který zužitkoval dobrou práci Pituleho. Nová posila Valachů obkroužila branku a tlačila puk bekhendem do změti těl, kde si dobře poradil finský útočník a dorazil kotouč do sítě za bezmocného Štůralu. Asistence: Tomáš Pitule.
Domácí vyrovnali v přesilové hře po pěkné kombinaci, na jejíž konci byl Jiří Karafiát. Valaši mohli přidat i druhou branku, vytvořili si slušný tlak, ale v té chvíli to paradoxně byli oni, kdo inkasoval. Dvořáček totiž využil volného prostoru, počkal si na přihrávku od Zdráhala, a poté pokořil Gábu podruhé, čímž vrátil svému týmu vedení.
Druhá třetina začíná v 18:24. Uvidíme, kolik branek nám přinese.
A Hanákům se dokonce podařilo v oslabení skórovat. To je pro domácí na konci první třetiny velká rána. Zdráhal se vydal dopředu, vyhrál souboj a našel v mezikruží úplně volného DAVIDA DVOŘÁČKA, který přesnou dělovkou k pravé tyčce překonal Gábu. Asistence: Jan Zdráhal.
Domácí záhy reagují na první vstřelený gól tohoto zápasu a ve 12. minutě vyrovnávají! Nutno dodat, že to byla nádherná přesilovková kombinace v útočném pásmu. Rác našel u levé tyčky Theoreta, který okamžitě adresoval puk na druhou stranu na hůl JIŘÍHO KARAFIÁTA, který poslal kotouč pod břevno. Asistence: Mitchell Theoret, Roman Rác.
Hostující branka přichází jako blesk z čistého nebe! RADEK PROKEŠ vyhrál buly nad Pechancem, sám se šikovně zmocnil kotouče a okamžitě vypálil, čímž možná i trochu překvapil nepřipraveného Gábu, kterého puk proletěl nad lapačkou. Bez asistence.
Největší zbraň Hanáků? Určitě duo Tomáš Divíšek – Tomáš Nouza, které se v první formaci postaralo o polovinu vstřelených branek celého týmu. Tato nerozlučná dvojice vládne Chance lize a každá obrana se proti nim musí mít na pozoru. Útok je silnou stránkou hostujícího celku, který ve 14 zápasech nastřádal 59 branek. O něco horší je to v obranných řadách, z čehož nakonec vyplývá i aktuální postavení v tabulce. Letka Jestřábů je na 5. místě, ale jen o bod za Vsetínem. Čeká nás tedy souboj dvou tabulkových sousedů.
Prostějov v posledních kolech disponuje velmi dobrou formou, vyhrál 5 z posledních šesti zápasů a padl jen v domácím utkání s Frýdkem-Místkem (o to překvapivější to však bylo). Poslední utkání sehráli Hanáci ve středu a připsali si vítězství – Porubu zdolali 6:2. Hattrickem se v tomto utkání blýskl Tomáš Divíšek.
Osm zápasů. Tak dlouhá byla vítězná série Valachů, která se táhla od 22. září až do této středy. Zelenožlutí se během ní na chvíli probojovali na 3. příčku, nyní však figurují o jedno místo níže.
Po těsných výhrách nad Jihlavou, Slavií, či Přerovem, přišla naposledy porážka 2:3 s českobudějovickým Motorem, ovšem Vsetínští rozhodně nedali svou kůži proti největšímu favoritovi soutěže lacino. V první čtvrtině soutěže ukázali, že mají na to, aby hráli na absolutní špičce.
K dobru jim hraje také fakt, že početná marodka už se pomalu vyprazdňuje, a především obranné řady už jsou v plném složení. Návrat do sestavy v sobotu prožije William Mäkinen, který se naposled představil právě v prvním kole proti Prostějovu.