Siniaková – Mladenovicová 1:2 (kon.) | Cibulková – Savilleová sk 0:2 (kon.)
3 66
Daria Savilleová
2
6 7
Pondelok 18.06.2018, 14:46 • Ann Jones Centre Court • WTA Birmingham - Rothesay Classic (tráva) • 1. kolo

Dominika Cibulková nevyhrala v Birminghame ani na tretí pokus. Dnes neodohrala úplne zlý zápas, ale Darii Gavrilovovej podľahla 3:6, 6:7. V druhom sete mala k dispozícii dve setbalové šance, no obidve premárnila. Treba však vyzdvihnúť aj výkon Austrálčanky, ktorá vyhrala 80% výmen po prvom podaní a zaslúžene postupuje do druhého kola. V ňom ju čaká víťazka zápasu medzi domácou Johannou Kontovou a vlaňajšou víťazkou Petrou Kvitovou. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dnešného dňa. (16:39:14)

Koniec zápasu

6:7
    Je dobojované! Dominika Cibulková ukončuje dnešné stretnutie nevynútenou chybou z forhendovej strany. V koncovke druhého dejstva premárnila dve šance na predĺženie zápasu, a tak sa s Birminghamom lúči v prvom kole.

6-7
    Austrálska tenistka získava ďalšiu loptičku a má k dispozícii štvrtý mečbal. Dominika Cibulková síce pomerne dobre skrátila hru, ale Daria Gavrilovová má rýchle nohy a presnú ruku, čo teraz potvrdila.

6-6
    Daria Gavrilovová vyrovnáva skóre tajbrejku po fantastickom víťaznom údere. Dominika Cibulková sa držala vo výmene, ale nedokázala ju ukončiť vo svoj prospech. Opäť sme svedkami zmeny strán.

6-5
    To je chyba! Dominika Cibulková ani jedným svojim podaním netrafila vymedzený priestor. O prvý setbalovú možnosť sa tak pripravila sama. Ďalšiu bude mať pri podaní súperky.

6-4
    Daria Gavrilovová posiela loptičku len do siete, a tak sa blížime k hraniu rozhodujúceho setu. Dominika Cibulková bude mať dve šance na to, aby ukoristila druhý set pre seba.

5-4
    Podarilo sa. Daria Gavrilovová mala síce veľmi dobrú pozíciu na útok, ale jej forhendový úder bol príliš dlhý. Dominika Cibulková je tak dve loptičky od zisku druhého setu.

4-4
    Rodáčka z Moskvy teraz zbytočne chybuje, čo samozrejme teší slovenských fanúšikov. Dominika Cibulková opäť vyrovnáva skóre a bude sa snažiť aj o zisk ďalšieho servisu.

3-4
    Daria Gavrilovová získava ďalší minibrejk na svoju stranu. Tentokrát dokázala zatlačiť svoju súperku forhendovým úderom po čiare. Prešla si na sieť, no Dominika Cibulková pri snahe o obhodenie neuspela.

3-3
    Pred výmenou strán získava cenný bod na svoje konto Dominika Cibulková. Do výmeny síce išla len cez druhé podanie, no pomohla jej nevynútená chyba 24-ročnej Austrálčanky.

2-3
    So šťastím dostala Dominika Cibulková loptičku na druhú stranu kurtu. Daria Gavrilovová bola nútená ísť na sieť, kde nepripravená mohla len ťažko uspieť. Minibrejk je tak minulosťou.

1-3
    Austrálska tenistka opäť vedie o dva body. Veľmi dobre reagovala na kratší úder svojej súperky a víťazným forhendovým úderom nedala Dominike Cibulkovej šancu.

1-2
    Dominika Cibulková pretavila v zisk bodu aspoň svoje druhé podanie. Daria Gavrilovová netrafila return ideálne a nasmerovala loptičku ďaleko za základnú čiaru.

0-2
    Daria Gavrilovová získava v tajbrejku menšiu výhodu. Získava prvú loptičku pri podaní svojej súperky. Aktívne si prešla na sieť a donútila ju chybovať pri snahe o obhodenie.

0-1
    Skrátenú hru lepšie začína Daria Gavrilovová. Austrálska tenistka prekvapila bývalú svetovú štvorku úderom do protipohybu. Teraz však pôjde dvakrát na podanie Dominika Cibulková.

6:6
    Dominika Cibulková sa dostala z najhoršieho. Napokon ukončila dvanásty gem vo svoj prospech. Daria Gavrilovová nevyužila tri mečbaly, a tak bude začínať tajbrejk na podaní.

A-40
    Slovenská tenistka odvrátila trojicu mečbalov a teraz má veľkú šancu na to, aby dianie v druhom sete posunula do tajbrejku. Po priamom bode získava výhodu na svoju stranu.

40-40
    Daria Gavrilovová sa pripravila o možnosť ukončiť zápas sama. Loptička z jej bekhednovej strany bola nepresná a skončila v mieste vymedzenom pre zápasy štvorhry.