Vladivostok – Riga 1:3 (kon.) | Red Star Kunlun – Novgorod 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Jugra Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.)
Nižnekamsk – Kazaň 3:0 (kon.) | D. Moskva – Barys 5:3 (kon.) | Soči – Ufa 2:1 (kon.)
HC Slovan – Togliatti sk 2:4 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Lada Togliatti
Streda 20.12.2017, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Koniec zápasu, koniec trápenia. Slovan dnes nestačil na svojho súpera a aj papierovo slabšiemu tímu zložil poklonu. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Charles Genoway, v tíme domácich jeho brat Colby Genoway. Po štvrtom góle hostí začali tribúny húfne opúšťať diváci a hokej sme hrali v pravej hokejovej atmosfére len päť minút. Bez soli nebude dobré jedlo, bez iskry nebude motor menom Slovan fungovať a bez dobrej hry nebudú diváci na tribúnach. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:9, celkom 28:24. V sobotu hostí Slovan Jekaterinburg. Dobrú noc priaznivcom športu želá z Bratislavy Vladimír Korduliak. (21:29:39)
    Charles Genoway a Colby Genoway s cenami pre najlepších hráčov zápasu

59:55
    Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa vráti späť pred Štepánka.

59:45
    Osobný trest za nešportové správanie dostal Nesterov.
    59:18 Kirill Kapustin - 2:4

59:18
    Togliatti dáva gól!
    Zo stredného pásma z ľavej strany puk do prázdnej bránky belasých poslal KIRILL KAPUSTIN. Asistencia: Jiří Novotný.

59:08
    Štepánek na striedačke, Slovan hrá opäť power play bez brankára.

58:57
    Oddychový čas hostí, ktorí na záver tretej tretiny volia taktiku s cieľom zisku troch bodov.

58:57
    Štepánek späť vo svojej klietke, úmyselný ofsajd belasých a vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.

58:42
    Štepánek na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

57:42
    Lada mohla pridať gólovú poistku, puk z pravej strany Kapustin nedokázal poslať do odkrytej časti Štepánkovej bránky a puk skončil za bránkou Slovana.

57:25
    Sersen vystrelil príklepom a trafil len hráča pred bránkoviskom súpera.

56:33
    Slovan chyboval na modrej ofsajdom a tak belasí súpera pod súvislý tlak zatiaľ nedostali.

55:33
    Šerbatov nahodil puk na bránku hostí a Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie, Krasotkin puk schoval pod rukavicou.

54:57
    Morenec nahadzoval puk od modrej na bránku domácich, Štepánek puk zlikvidoval a hráči pred bránkoviskom v bielych dresoch utreli nos.

54:16
    Švarný nahodil puk z ľavej strany, Krasotkin ho vyrazil späť do hry a na ľade belasých vo formácií traja obrancovia, Després však plní úlohy útočníka.

53:46
    Oddychový čas domácich, tréner Zankovec verí v obrat v dnešnom zápase a ordinuje taktiku svojim zverencom.

53:46
    Morenec vystrelil z ľavej strany od modrej od mantinelu, puk letiaci tesne nad ľadom Štepánek schoval vo svojej rukavici.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 32. Després (Štěpánek), 52. Kašpar (Řepík) – 30. Soin (Belousov, Bočarov), 37. Žuravljov (Strelcov), 51. Nesterov (Soin, Mastriukov), 60. Kapustin (Novotný)

HC SLOVAN Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Voráček, Švarný, Ebert, Bačík, Després – Kašpar (A), Co. Genoway, Boychuk – Mikúš, Réway, Buchtele – Řepík, Šerbatov, Skalický – Hecl, Sádecký, Sloboda
    Lada Togliatti: Krasotkin (Ivannikov) – Cha. Genoway, Ježov (A), Vorobiov, Ďakov, Kirillov, Kostromitin, Morenec – Harper, Novotný (A), Kapustin – Bočarov, Zernov, Belousov – Mastriukov, Soin (C), Nesterov – A. Strelcov, V. Strelcov, Žuravľov

Rozhodca: Gamalej, Odinš (LAT) – Golovľov, Černyšov

Diváci: 6.462