Real Madrid – Tottenham 1:1 (kon.) | APOEL – Dortmund 1:1 (kon.) | Lipsko – Porto 3:2 (kon.)
Monaco – Besiktas 1:2 (kon.) | Feyenoord – Doneck 1:2 (kon.) | Manchester City – Neapol 2:1 (kon.)
Maribor – Liverpool 0:7 (kon.) | S. Moskva – Sevilla 5:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
1:2 (1:1)
Šachtar Doneck
Utorok 17.10.2017, 20:45 • Feijenoord Stadion • Liga majstrov • Skupina F

V tomto zápase nakoniec víťazí Šachtar Doneck, ktorý dokázal otočiť priebeh zápasu. Na prvý gól sme nemuseli dlho čakať, už v 7. minúte sa presadil domáci útočník Berghuis. Hrdinom dnešného večera bol však ale brazílsky futbalista Bernard. Ten rozhodol o tom že všetky body dnes získa Šachtar, najskôr si v 24. minúte krásne nabehol na prihrávku Freda a následne v 53. minúte naskočil na center Butka a pridal svoj druhý gól v zápase. V 75. minúte oslabil svoje mužstvo Rakyckyj ale Feyenoord to nedokázal využiť, najbližšie k tomu mal striedajúci Kramer ale toho parádnym zákrokom vychytal Pjatov. Ďakujem za pozornosť. (22:50:49)

90+3

90+3
    Žltú kartu dostáva Bogdan Butko (Šachtar Doneck).
    90+3. Andrij Pjatov (SAC)

90+3
    V závere veľká šanca pre domácich, priamy kop bol zblokovaný a z následneho rohového kopu sa dostal ku hlavičke Kramer, Pjatov však dokázal zasiahnuť!

90+2
    Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Marlos, prichádza Olexandr Zubkov.

90
    Rozhodca nadstaví 3 minúty.
    88. Andrij Pjatov (SAC)

88
    Domáci obliehali bránu Šachtaru, k strele vnútri šestnástky sa dostal Berghuis, strela však nebola taká dôrazná a Pjatov ju dokázal chytiť!

87
    Žltú kartu dostáva Sofyan Amrabat (Feyenoord Rotterdam).
    85. Michiel Kramer (FEY)

85
    Marlos vyzvŕtal Hapsa ale bránu nakoniec prestrelil.

84
    Opäť center do pokutového územia Šachtaru ktorý odvrátil Butko, domáci sa následne dožadovali faulu na hranici pokutového územia.

83
    Taison získal loptu na polovici súpera, Šachtar vyrazil do protiútoku ale v útočnej fáze si hráči tohto ukrajinského klubu neporozumeli.

81
    Butko odvrátil nebezpečný center z pravej strany, následne Marlos podržal loptu na polovici domácich.

79
    Odmávaný offside Marlonovi. Môžeme očakávať zaverečný nápor Feyenoordu.

77
    Žltú kartu dostáva Viktor Kovalenko (Šachtar Doneck).

77
    Striedanie v tíme Feyenoord Rotterdam: z ihriska odchádza Sven van Beek, prichádza Michiel Kramer.
    77. Jaroslav Rakyckyj (SAC)

Marek Strásky

Góly: 7. S. Berghuis – 24. Bernard, 53. Bernard

Karty:   66. El Ahmadi (FEY), 87. S. Amrabat (FEY) – 48. Rakyckyj (SAC), 64. Taison (SAC), 77. Kovalenko (SAC), 90+3. Butko (SAC)   75. Rakyckyj (SAC)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:14.
    Feyenoord Rotterdam: Jones – Haps, St. Juste, van Beek (77. Kramer), Nieuwkoop (61. Toornstra) – Vilhena, S. Amrabat, El Ahmadi (C) – Boëtius, N. Jörgensen (67. Sam Larsson), S. Berghuis.
    Náhradníci: Bijlow – Basaçikoglu, Geertruida, Kramer, Sam Larsson, Nelom, Toornstra.

Šachtar Doneck: Pjatov – Ismaily, Rakyckyj, Ordec, Butko – Stepanenko, Fred – Bernard (70. Kovalenko), Taison (C), Marlos (90+2. Zubkov) – Ferreyra (77. Chočolava).
    Náhradníci: M. Ševčenko – Patrick, de Azevedo, Blanco Leschuk, Chočolava, Kovalenko, Zubkov.

Rozhodca: Alberto Undiano Mallenco – Alonso, Yuste – Estrada, Martinez -Cabanero ( všetci Španielsko)