Nicola Kuhn (WC)
2
6 3 6
cz Piatok 18.08.2017, 18:40Challenger Meerbusch (antuka) • Štvrťfinále

Václav Šafránek prohrál ve třech setech čtvrtfinále challengeru s teprve sedmnáctiletým Španělem Nicolou Kuhnem.

Českému hráči se vůbec nepovedl vstup do zápasu, rychle prohrával o tři gemy. Místo aby soupeře zatlačil a donutil k odvrací brejkbolů, tak sám ještě jeden servis ztratil a první sada tak šla jasně na stranu španělského hráče. Ve druhé sadě to bylo téměř naopak. Šafránek se dostal do vedení 3:0, Kuhn mohl ještě snížit na 4:3, ale brejkbol nevyužil a český hrát si závěr setu pohlídal. Třetí set rozhodl hned první gem, ve kterém českému hráči protekly mezi prsty dva brejkboly. Následný gem ztratil a do zápasu se již vrátit nedokázal.

Nicola Kuhn si zahraje o finále s krajanem Ricardem Ojedou. (20:14:27)

Konec zápasu

1:6
    Nicola Kuhn musel ještě použít i druhé podání. Od základní lajny si soupeře rozběhal, Šafránek ještě zkusil zkrátit hru, ale to na Španěla neplatilo. Kuhn doběhl kratší úder a s přehledem zakončil.

15-40
    Dva mečboly po forhendové chybě českého hráče. Nicola Kuhn je jeden fiftýn od postupu.

15-30
    Tentokrát skončilo první podání výrazně pod páskou. Na druhý servis si český tenista počkal a rozhoduje hned returnem.

0-30
    Nicola Kuhn navíc přidává i přímý bod po prvním servisu na boční lajnu.

0-15
    Nicola Kuhn podává na postup do semifinále. Začíná povedeným servisem a přechodem k síti.

1:5
    Václav Šafránek musel i proti brejkbolu přes druhé podání. Od základní lajny byl aktivnějším hráčem Španěl. Šafránek se statečně bránil, ale na další milimetrový forhend soupeře už odpověď nenašel.

40-A
    První podání zastavila páska. Kuhn hrál velmi přesně bekhendem, přešel k síti a právě bekhendovým volejem si vybojoval brejkbol.

40-40
    Tentokrát pomohla pásku hráči na returnu. Šafránek byl bez šance na reakci. Shoda.

A-40
    Šafránek se nemůže spolehnout na první podání. I po druhém se ale dostal do výhody. Kuhn chybuje od základní lajny.

40-40
    Kuhn ještě bojoval o prodloužení gemu. Po senzačním úderu křížem si vynutil shodu.

40-30
    Další parádní return španělského hráče. Nicola Kuhn měl poté jasnou pozici ve středu kurtu, ale forhend končí jen v síti.

30-30
    Nyní už se muselo hrát po druhém podání. Kuhn trefil postranní lajnu, ale na Čecha si nepřišel.

15-30
    Václav Šafránek odpovídá esem na boční lajnu.

0-30
    Václav Šafránek musel hrát jen přes druhé podání. Španěl přešel lehce do útoku a připisuje si další vítězný forhend křížem.