Slovensko – Bielorusko sk 68:59 (kon.) | Čierna Hora – Lotyšsko 55:76 (kon.) | Rusko – Belgicko 75:76 (po pr.)
Španielsko – Ukrajina 76:54 (kon.) | Grécko – Slovinsko 56:59 (kon.) | Česko – Maďarsko 70:74 (kon.)
Taliansko – Turecko 53:54 (kon.) | Francúzsko – Srbsko 73:57 (kon.)
Rusko
75:76 (15:29, 32:46, 49:61, 68:68)
Belgicko
cz Sobota 17.06.2017, 15:00 • Královka Arena, Praha • ME - ženy • Skupina D

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:54:32)

Statistiky

Nejvíce bodů: Princeová 17 – Meessemanová 23
    Nejvíce doskoků: Vadejevová 14 – Wautersová 9
    Nejvíce asistencí: Princeová 5 – K. Mestdaghová, Delaereová 5

Zápas je u konce a na straně Belgie propuká obrovská radost. Po promarnění velkého náskoku dokázaly Rusko udolat v napínavém prodloužení, ve kterém se skóre přelévalo ze strany na stranu. Rusko mohlo vyhrát, jenže rána Beglovové za tři nebyla dostatečně přesná. Zápas tak končí výhrou Belgičanek v poměru 76:75 po prodloužení.

Konec zápasu. (75:76)

44:58
    Střela Beglovové za tři skončila na obroučce a situaci pod košem si Belgičanky pohlídaly. (75:76)

44:47
    Míč ale už patří Rusku! (75:76)

44:44
    Nedala ani jeden, ale zvládla doskočit! (75:76)

44:44
    Již se tak stalo, trestné hody bude házet Delaereová. (75:76)

44:36
    Belgie má míč, Rusky musí faulovat! (75:76)

44:30
    Wautersová dává koš, Belgie má v této přetahované opět mírně navrch. (75:76)

44:21
    Jenže Rusky se nedokázaly dostat během osmi vteřin do útoku a i ony přišly o míč. (75:74)

44:12
    Belgie ztratila míč v útoku, tohle může být rozhodující okamžik. (75:74)

43:55
    Teď už jim ale vypršel čas. (75:74)

43:39
    Rusky si doskočily pod útočným košem, pokračují v akci. (75:74)

42:38
    Beljakovová je v prodloužení k neudržení, střelou přes hlavu přidala další dva body. (75:74)

42:11
    Ruská obrana zapomněla na Meessemanovou a ta z otočky mířila přesně. Přelévání skóre pokračuje. (73:74)

41:37
    Rusko vede! Trojkou se trefila Beljakovová. (73:72)

40:58
    Opět Wautersová! Belgie si bere zpět těsný náskok. (70:72)

40:36
    A je zase srovnáno, přesnou ranou z levého křídla se blýskla Beljakovová. (70:70)

Aleš Pur

Rusko: Žedikovová, Musinová, Beljakovová, Vadejevová, Levčenková, Princeová, Kirillovová, Vieurová, Tichoněnková, Beglovová, Čerepanovová, Maigaová.
    Belgicko: Linskensová, K. Mestdaghová, Delaereová, Hendrickxová, Carpreauxová, Meessemanová, Wautersová, H. Mestdaghová, Geldofová, Nauwelaersová, Vanloová, Ramanová.

Rozhodca: Luis Miguel Castillo Larroca (ESP), Andrada Csenderová (ROU), Marek Kukelčík (SVK)