Lyon – Besiktas 2:1 (kon.) | Amsterdam – Schalke 2:0 (kon.) | Vigo – Genk 3:2 (kon.)
Anderlecht – Manchester United 1:1 (kon.)
Olympique Lyon
2:1 (0:1)
Besiktas Istanbul
Štvrtok 13.04.2017, 21:05 • Parc Olympique Lyonnais, Décines-Charpieu, Lyon • Európska liga • Štvrťfinále

Je po zápase. Pred jeho výkopom sme tu mali výtržnosti na tribúnach. Turci zahádzali domácich fans pyrotechnikou a tí museli z tribún na ihrisko. Predstavitelia UEFA napokon dali súhlas k jeho odohraniu a diváci videli v prvom polčase gól do siete domácich, keď sa presadil po štandardke rozohranej na signál Babel. Lyon v druhom polčase dlho hľadal recept na prekonanie defenzívy hostí, našiel ho a behom dvoch minút zápas otočil. Okrem toho dvakrát nastrelil konštrukciu bránky Fabriho, ktorý na druhý inkasovaný gól bude dlho spomínať. Emócie pracovali na tribúnach, rovnako tak na ihrisku a Mateu mal plné ruky práce. Pokuta neminie ani jeden z klubov, odveta v Istanbule bude poriadne horúca. Príjemnú polnoc a dobrú noc priaznivcom futbalu želá Vladimír Korduliak. (23:49:01)

90+3

90+3
    Fabri loptu rozohrá do hry z malého vápna, je po zápase.

90+2
    Na dlhú loptu to skúsili domáci prenesením hry na pravú stranu, Cornet loptu už nedostihol, autové vhadzovanie pre Besiktas.

90+2
    Lyon kontroluje loptu na svojich kopačkách a snaží sa ešte čo to vymyslieť smerom vpred.

90+1
    Tolisso vystrelil zdiaľky, bol nepresný a uvidíme odkop od bránky v podaní Fabriho.

90
    Lyon zahral rohový kop a lopta opäť len preletela popred bránku a skončila za bránkovou čiarou. Nad základný hrací čas Mateu pridal ešte tri minúty.

90
    Lopta letela pred bránku, skončila mimo pokutového územia Besiktasu, Lacazette vybojoval rohový kop na druhej strane.

89
    Cornet na pravej strane vybojoval rohový kop a sám ho aj rozohrá.

88
    Marcelo zahral malú domov, teraz to Fabri rozohral dobre, loptu poslal až za stredovú čiaru.

87
    Besiktas všetko vrhol do útoku, sériou autových vhadzovaní sa len pomaly dostáva vpred.

87
    Striedanie v tíme Besiktas Istanbul: z ihriska odchádza Cenk Tosun, prichádza Gökhan Inler.
    84. Jérémy Morel - 2:1

84
    Olympique Lyon dal gól!
    Lyon otáča zápas, Fabri chyboval v rozohrávke a domáci trestajú, trojica domácich mu nedovolila rozohrať po malej domov a loptu do prázdnej bránky poslal JÉRÉMY MOREL.
    83. Corentin Tolisso - 1:1

83
    Lyon zahral štandardku loptou za defenzívu hostí a CORENTIN TOLISSO svojou pravačkou okolo Fabriho loptu poslal k vzdialenejšej žrdi.

82
    Arslan sa prezentoval faulom, žltá karta a štandardka pre Lyon.

82
    Fabri na malom vápne vo svojom koši ukryl center domácich z pravej strany.

Vladimír Korduliak

Góly: 83. Tolisso, 84. Morel – 15. Babel

Karty:   19. Rafael (LYO), 58. A. Lacazette (LYO), 67. Fékir (LYO), 73. Jallet (LYO), 80. Valbuena (LYO) – 21. Marcelo (BES), 82. Arslan (BES)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 12:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 18:22.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (53. Jallet), Mammana, Diakhaby, Morel – Tousart, Tolisso – Ghezzal (52. Cornet), Fékir, Valbuena – A. Lacazette (C).
    Náhradníci: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Ferri, Jallet, Darder, Aouar, Cornet.

Besiktas Istanbul: Fabri – Gönül, Mitrović (64. Uysal (C)), Marcelo, D. Tošić – Özyakup (C) (74. Arslan), Hutchinson – Babel, Talisca, Adriano – Tosun (87. Inler).
    Náhradníci: Zengin – Sismanoglu, Arslan, Uysal (C), Beck, Nukan, Inler.

Rozhodca: Mateu – Cebrián, Rodríguez (ESP)