Česko – Fínsko 2:1 (kon.) | Kanada – Rusko 5:3 (kon.) | Česko – Švajčiarsko 3:4 (po pr.)
Lotyšsko – Rusko 1:9 (kon.) | Dánsko – Fínsko 3:2 (kon.)
Česko
3:4 (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Švajčiarsko
Utorok 27.12.2016, 19:00 • Centre Bell, Montréal, Kanada • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina A

Máme za sebou zaujímavý zápas, v ktorom Švajčiari viedli 2:0 a 3:1, ale Česku sa podarilo ho vyrovnať. V predĺžení rýchlym gólom rozhodol o výhre Švajčiarov Hischier. Ďakujeme za pozornosť. (21:29:25)

Najlepší hráči zápasu:
    Česko
    – Filip Chlapík
    Švajčiarsko – Jonas Siegenthaler

Strely na bránu 39:22 (9:3, 12:13, 18:5 – 0:1).

60:23 Nico Hischier (SUI) - 3:4

60:23
    Švajčiarsko dalo gól!
    Po vhadzovaní sa Česi dostali do pásma, ale puk vypichol pri mantineli Riat a NICO HISCHIER si únik vychutnal.
    Asistencia: Damien Riat.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Strely na bránu v tretej tretine 18:5, priebežne 39:21.

Tak ako boli Fíni včera blízko k bodu, tak boli dnes Švajčiari blízko k výhre. Česku sa ale podarilo v záverečnej minúte vyrovnať a tak budeme vidieť prvé predĺženie na šampionáte.

Česko dalo gól!
    Predsa len sa podarilo pri hre bez brankára vyrovnať, kombináciu zakončoval z pravého kruhu FILIP CHLAPÍK!
    Asistencie: Michael Špaček a Jakub Zbořil.

59:24
    Jakub Škarek odkorčuľoval na striedačku, Česi to skúšajú v šiestich.

58:59
    Zbořil od modrej, ani táto strela sa neujala.
    58:36

58:36
    Chlapík nabil na modrú, ale cez hráčov puk k van Pottelbergheovi neprešiel.

57:56
    Kaše už sa chcel tešiť, ale hlavný rozhodca vehementne rozpažil. Švajčiari puk odpaľujú preč od brány.

57:32
    Po vhadzovaní strela od modrej tesne mimo.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 46. Koblížek (Zbořil), 51. Chlapík (Hronek, Špaček), 60. Chlapík (Špaček, Zbořil) – 30. In Albon (Hischier, Diem), 37. Thürkauf (Riat, Hischier), 49. Riat (Siegenthaler, Thürkauf), 61. Hischier (Riat)

Česko: Škarek (Vladař) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Špaček (A), Stránský, Musil – Nečas, Kurovský, Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Šoustal, Suchý, Reichel.
    Švajčiarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat (A), Thürkauf (C), Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Zehnder, Haberstich, Haussener – Portmann.

Rozhodca: Lemelin (USA), Salonen (FIN) – Kohlmüller (GER), Suominen (FIN)