Podbrezová – Prešov 1:1 (kon.) | Dunajská Streda – Zlaté Moravce 1:0 (kon.) | Myjava – Slovan Bratislava 1:1 (kon.)
Ružomberok – Senica 2:1 (kon.)
MFK Ružomberok
2:1 (1:0)
FK Senica
Sobota 10.12.2016, 17:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Pod Čebraťom sa rozlúčime s jesennou časťou zápasom 19. kola Fortuna ligy medzi domácim Ružomberkom a hosťujúcou Senicou. Pôjde o súboj dvoch tímov, ktoré sú v odlišnej situácii, no pred zimnou prestávkou by sa im rozhodne zišiel plný bodový zápis. Domácim pre priblíženie sa vyšším pozíciám a hosťom kvôli pokojnejšej zime.

Hostia zo Senice čakajú na ligové víťazstvo od 13. augusta 2016, kedy v 5. kole zdolali Zlaté Moravce 1:0. Ďalšia výhra neprišla ani v uplynulom stretnutí, kedy sa futbalisti zo Záhoria poslednýkrát v tomto roku predstavili doma, kde privítali Dunajskú Stredu. V 12. minúte otvoril skóre Zsolt Németh a domácim sa v 79. minúte podarilo už len vyrovnať zásluhou Davida Březinu na konečných 1:1.

Senica doteraz získala 14 bodov má pasívne skóre 13:23 a patrí jej priebežná predposledná jedenásta priečka. Na 10. Zlaté Moravce stráca jeden bod a rovnako jeden bod ju delí aj od 12. Prešova.

FK Senica – FC DAC Dunajská Streda 1:1

Domáci Ružomberok mal dobrý vstup do sezóny a fanúšikom robil radosť tak výsledkami, ako aj slušným počtom strelených gólov. Za posledných osem zápasov však Liptáci zaznamenali len jedno víťazstvo. V uplynulom kole sa mali predstaviť v Michalovciach, no toto stretnutie bolo odložené pre nespôsobilý terén.

Ružomberok doteraz získal 23 bodov a s aktívnym skóre 31:26 mu patrí priebežné šieste miesto, keď má o bod viac ako 7. Michalovce a na 5. Myjavu stráca dva body. Ruža má však oproti Kopaničiarom k dobru spomínané odložené stretnutie.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3

Obaja súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz a to v 8. kole, kedy Senica doma privítala Ružomberok a stretnutie sa skončilo remízou 1:1.

Dočká sa Senica v poslednom jesennom kole vytúženého trojbodového zápisu alebo budú mať víťaznú rozlúčku s jeseňou domáci Ružomberčania? Všetko dôležité sa dozviete z nášho textového prenosu!

-14

MFK Ružomberok: Macík – Maslo, Kružliak, Kolčák – Daniel, Ďubek (C), Nagy, Chrien, Gál-Andrezly – Lačný, Mareš.

Náhradníci: Hajdúch – Kmeť, Faško, A. Lovás, Kupec, Maslo, Menich.

FK Senica: Šulla (C) – Delgado, Březina, Pillár, Gutierre Weriton – Ruiz, Kopičár, Varga, Mráz – Andrés Lopéz, Kosorin.

Náhradníci: Plach – Gonchar, Ebwelle, Blažek, Turyna, Kovaľ.

Rozhodca: Pavlík – Ferenc, Pozor.

-1
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v tyrkysových a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

1

1
    Lačný potiahol útok po ľavom krídle, odcentroval do šestnástky a tam sa lopty zmocnili hostia.

3
    Ružomberčania si vypýtali faul a budú zahrávať štandardnú situáciu podobnú kratšiemu rohovému kopu.

4
    Center z priameho kopu zachytil Daniel, poslal loptu pred bránu, tam hlavičkuje Ján Maslo a gólman hostí výborným zákrokom vyráža! Následne strieľa tiesnený Kružliak a míňa bránu.

5
    Hostia taktiež odpovedajú útočnou akciou, ale domáci si v šestnástke dali pozor.

8
    Hostia sa nasťahovali na útočnú polovici, ale do šance sa zatiaľ nedostávajú. Hrá sa pri postrannej čiare.

10
    Prenikajúci Daniel je faulovaný v strede ihriska.

11
    Ružomberok dal gól!
    Martin Chrien našiel v šestnástke JAKUBA MAREŠA, ktorý sa dostal k strele a loptu umiestnil k vzdialenejšej žrdi! Liptáci vyhrávajú 1:0!

13
    Chrien znova spolupracoval s Marešom, pristavil mu loptu a český útočník namieril nad bránu. Tentokrát došlo k ich spolupráci pomerne ďaleko od svätyne hostí.

15
    Daniel si prebral loptu, potiahol ju po pravej strane, nahral do šestnástky, kde ju nezachytil Lačný a vracajúci sa obrancovia ju napokon s menšími problémami odpratali.

16
    Po Chrienovej prihrávke posielal loptu do šestnástky Mareš, ktorý tam mal nabiehajúceho hráča, ale hostia si ho postrážili.

17
    Chrien napriahol z hranice šestnástky. Strela mala razanciu, no nebola dostatočne presná.

18
    Domáci útok odvracajú Seničania na roh.

19
    Ďubek odcentroval, Kružliak predĺžil loptu na Lačného, no tomu zakončenie nevychádza celkom podľa jeho predstáv a triafa obrancu.

20
    Lačný teraz preveril Šullu, ktorý si dal pozor.

20
    Po faule v strede ihriska vyslali Záhoráci center do ružomberskej šestnástky, kde je pripravený Macík.

22
    Domáci sa znova snažili zatlačiť svojho súpera. Všetko sa končí Chrienovým centrom do šestnástky, ktorý hostia odvracajú.

23
    Ďubek sa snažil vniknúť do šestnástky, hostia ho odzbrojili, no lopta je stále na domácich kopačkách. Liptáci sa snažia zveľadiť svoj náskok.

24
    Ďubekov center hostia odvracajú na roh.

24
    Ďubek prihral Marešovi, ktorý sa napokon rozhodol pre strelu z uhla, ktorú vyráža Šulla na ďalší roh.

25
    Po rohu avizujú hráči ruku hráča hostí v šestnástke. Hrá sa ďalej a Maslovu hlavičku chytá brankár.

26
    Gal Andrezly to tiež skúsil z uhla, lenže mieri len ponad brvno.

28
    Ján Maslo hľadal dlhou prihrávkou Lačného, ale jeho center je rýchlejší ako útočiaci hráč.

31
    Chrien si chcel na pravej strane elegantne prihrať s Danielom, ale poslednú prihrávku zachytáva obranca.

32
    Hostia išli dopredu, ich center do šestnástky domáci odvrátili a išli do zaujímavého brejku, ktorý zakončil Daniel z uhla do brankára. V tejto situácii by sa skôr pýtala prihrávka na nabiehajúceho spoluhráča.

34
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Peter Varga, prichádza Daniel Turyna.

35
    Žltú kartu za útočný faul dostáva Miloš Lačný (MFK Ružomberok).

36
    Lačný zachytil dlhý center, no nepodarilo sa mu cez obrancu predrať k zakončeniu.

36
    Mareš je faulovaný v strede ihriska, loptu budú mať domáci.

37
    Ďubekov center hostia odvrátili a krátko na to sa na druhej strane Turyna dostal do veľkej šance, keď prišiel pred Macíka a ružomberský gólman vyrazil jeho strelu!

38
    Krátko na to hostia preverili Macíka ďalšou strelou, na ktorú si dal pozor.

41
    V posledných minútach majú loptu častejšie na svojich kopačkách Záhoráci. Ďubek ich chcel odzbrojiť ešte na ich polovici, no robí to za cenu faulu.

42
    Žltú kartu dostáva David Březina (FK Senica). Ružomberok získava priamy kop.

43
    Ďubekov dlhý center do šestnástky nenašiel adresáta a tak nasleduje vhadzovanie hostí.

45
    Ďubek je faulovaný takmer na hranici šestnástky a domácich čaká priamy kop z výhodnej pozície.

45+1

Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Senicou 1:0, keď zatiaľ jediný gól stretnutia zaznamenal v 11. minúte Jakub Mareš.

46

46
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Alberto Delgado, prichádza Alain Richard Ebwelle.

46
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Peter Maslo.

46
    Senica získala priamy kop.

47
    Center z priameho kopu sa napokon domácim podarilo upratať. Následný protiútok si hostia postrážili.

49
    Turyna dostal prihrávku pred domácou šestnástkou, tam ho odzbrojil Chrien a dopredu idú domáci.

51
    Hostia našli prihrávkou voľného Lopéza, ktorý sa rútil do šestnástky, ale zastavuje ho ofsajdový verdikt.

52
    Lopéz je znova aktívny, teraz posúval loptu po pravom krídle, kde mu však nik nenabiehal.

53
    Lopéz vyskúšal Macíkovu pozornosť strelou z väčšej vzdialenosti. Namieril k žrdi, kde domáci gólman skrotil loptu.

55
    Senica získava rohový kop.

55
    Březinov center z rohu domáci odvracajú.

56
    Senica získava priamy kop.

57
    Hostia zvolili priamu strelu, ktorú Macík neudržal v náručí, ale Liptáci napokon loptu upratali.

58
    Hostia sa od začiatku druhého polčasu snažia o vyrovnanie, uvidíme čo prinesú nasledujúce minúty.

59
    Ružomberok získava priamy kop.

59
    Ďubekov center napokon neslávi úspech. Domáci sa ešte zdržali pred šestnástkou hostí, ale nedarí sa im dostať do šance.

61
    Dnešné stretnutie sleduje 1075 divákov.

62
    Po Ďubekovej prihrávke sa vrútil do šestnástky Mareš, ktorý vystrelil a jeho strela je zblokovaná na roh.

63
    Ďubekov center hostia odvaracajú. Domáci krátko na to ale získavajú priamy kop.

63
    Aj teraz sa k lopte postavil Ďubek a Seničania odvracajú jeho center.

65
    Žltú kartu dostáva Martin Chrien (MFK Ružomberok). Senica bude zahrávať priamy kop.

65
    Center hostí nenašiel adresáta a nasleduje Macíkov odkop.

66
    Chrien našiel Mareša, ktorý sa dostal k zakončeniu, lenže jeho pokus vyráža Šulla.

69
    Hra sa teraz odvíja v strede ihriska. O atmosféru sa celý zápas stará domáci fanklub Concordia 1906, ktorý je počuť aj v týchto chvíľach.

70
    Ebwele odcentroval z pravého krídla, center odvracia Kružliak.

71
    Hostia sa snažili dostať do domácej šestnástky, čo sa im aj podarilo, tam ich však domáci odzbrojili.

72
    PETER GAL ANDREZLY prevzal prihrávku, potiahol lopty a spoza veľkého vápna namieril presne k žrdi!

73
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Miloš Lačný, prichádza Andrej Lovás.

74
    Lovás si vymenil loptu s Chrienom a následne vystrelil z uhla, z väčšej vzdialenosti. Sympatický pokus tesne minul vzdialenejšiu žrď.

75
    Ružomberok získal rohový kop.

75
    Hostia odvrátili Ďubekov center pred Nagyho, ten vrátil loptu Ďubekovi a center ružomberského kapitána nenašiel adresáta.

76
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Alain Richard Ebwelle, prichádza Filip Blažek.

78
    Gal Andrezly vystihol prihrávku hostí, no následne nenašiel nabiehajúceho Mareša.

80
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu Ružomberčania.

81
    Žltú kartu za faul v strede ihriska dostáva Peter Maslo (MFK Ružomberok).

82
    Senica dala gól!
    Lopty sa ako posledný dotkol KRISTIÁN KOLČÁK, ktorý si na svoje konto pripisuje vlastný gól.

85
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu na kopačkách hostia.

87
    Teraz sa hrá v strede ihriska. Hostia sa snažia niečo vymyslieť, domáci si dávajú pozor.

88
    Lopéz dopravil loptu do šestnástky, kde ho o ňu pripravil Chrien.

89
    Mareš ťahal útok po pravej strane, no zakončiť mu hostia nedovolili.

90
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Jakub Mareš, prichádza Jozef Menich.

90
    Gal Andrezly odcentroval do šestnástky, kde dvaja hráči minuli loptu a Lovás nezakončil podľa svojich predstáv.

90+1
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90+2
    Center do domácej šestnástky sa nepodarilo hosťom využiť. Nasleduje Macíkov odkop.

90+2

V druhom polčase najskôr zvýšil Peter Gal Andrezly na 2:0, následne sa hosťom podarilo znížiť vlastným gólom Kristiána Kolčáka, no Liptáci si už postrážili víťazstvo 2:1. Ešte sa pozrieme na hodnotenie trénerov.

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Okrem gólu sme mali ďalších štyri – päť veľmi dobrých možností, ako kolega povedal, gólman ich podržal. Tam bolo treba dať druhý gól. Naopak, v druhom polčase ako keby prišla nervozita z toho, aby sme nejako dotiahli ten zápas do víťazného konca. Dali sme síce druhý, poisťujúci gól, len vlastnými chybami sme dovolili súperovi skorigovať a nakoniec sme zápas dotiahli do trojbodového zisku, čo je v tejto chvíli, vzhľadom k tomu, že je to posledný tohtoročný zápas, najdôležitejšie."

Miroslav Mentel (tréner Senice): „Zápas bol presne taký, ako zápasy predtým. Prvý polčas zlý vstup do zápasu aj sme sa s Miškom Ščasným bavili o tom, že je to pravdepodobne tým, že mužstvo je mladé, neskúsené a pre nich je všetko nové. Sú to mladí chlapci, zahraniční hráči. Druhý polčas ako keby to z nich padlo, ako keby nastúpili do iného zápasu. Pravidelne sa to opakuje, že druhé polčasy máme lepšie. Dnes sa to znova potvrdilo. Druhý polčas bol dobrý, prvý by som povedal, že bol taký troška horší. Aktívnejší boli domáci hráči, tam nás podržal Mišo dvoma – troma vecami. Škoda, že sme nedali ešte jeden gól. Na konci roka by nás remíza trocha potešila, pri tom trápení, do akého sme sa dostali počas jesene."

To je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (19:43:19)