27:23 (12:9)
DHC Slavia Praha
cz Utorok 18.10.2016, 17:30Hádzanárska interliga ženy • 7. kolo

Hlasy trénerov po zápase:

Dušan Daniš, tréner Bemaco Prešov: „Konečne sa nám podarilo zdolať silnejšie súpera. Myslím, že sme hrali koncentrovane celý zápas a to víťazstvo bolo absolútne spravodlivé. Mali sme veľmi dobrý nástup, rýchlo sme viedli 4:1, potom bolo 6:3. Tam sme si už snáď začali kúsok nevážiť loptu a súper nás vtedy dotiahol, no myslím, že sme sa z toho prebrali. Bol to vyrovnaný a ťažký zápas, samozrejme, nám veľmi pomohla Lucka svojimi zákrokmi, podržala to družstvo aj našu obranu a výsledok je taký, aký je. Škoda, že sa nám takto nepodarilo hrať s Olomoucom aj s Ostravou, pretože aj tam sme nehrali zle, len sme to nedotiahli do tejto podoby.“

Petra Vítková, trénerka Slavia Praha: „Myslím si, že rozhodla naša strelecká potencia v útoku, kedy sme mali množstvo šancí v útoku, no bohužiaľ sme nedávali góly.“ (19:15:13)

Prešov po oduševnenom výkone napokon poráža Slaviu Praha 27:23. Prešovčankám vyšiel predovšetkým úvod zápasu, v ktorom po deviatich minútach viedli 4:0 a po prvom polčase odchádzali do kabín s trojgólovým vedením. To dokázal český celok v úvode druhého dejstva zmazať, no Prešovčanky v ďalšom priebehu zápasu boli efektívnejšie v koncovke a napokon oslavujú cenné a zaslúžené víťazstvo v pomere 27:23.

Bemaco ŠŠK Prešov – DHC Slavia Praha 27:23 (12:9)
    Nejvíce branek: Bačíková 7/2, Liebiedieva 6, Harčarufková 5 – Galušková 5/1, Novotná 4, Pokorná 3. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1. Vyloučení: 1:4. ČK: Pokorná (SLA).

Konec zápasu. (27:23)
    60
    A zápas sa končí ukážkovou akciou domácich hráčov, na ktorej konci bola po nádhernej prihrávke Liebiedievovej Martina Bačíková. (27:23)

60
    Do konca zápasu ostáva 19 sekúnd, Prešov vedie o tri góly a nik v metropole Šariša nepochybuje o tom, že domáce hráčky dnes dokráčajú za cenným víťazstvom! (26:23)
    60
    V záverečnej minúte koriguje nepriaznivý stav Nikola Motejlová. Domáci kouč Dušan Daniš si vyberá oddychový čas. (26:23)
    60
    Gól vstřelil tým Bemaco ŠŠK Prešov (Daniela Harčarufková). (26:22)
    59
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Jana Chlupová). (25:22)

58
    Po nepresnej strele Slavie sa lopty zmocnili domáce hráčky. Zápas vstupuje do svojej poslednej dvojminútovky. (25:21)
    58
    Na druhej strane sa ale presadzuje Daniela Harčarufková. (25:21)
    58
    Kamila Kordovská vymietla pavučinu prešovskej brány, Slavia tak po jej zásahu prehráva o tri góly. (24:21)

57
    Hosťujúca trénerka Petra Vítková si berie oddychový čas a snaží sa svoje zverenkyne pripraviť na záverečné minúty zápasu, v ktorom musí Slavia doháňať štvorgólové manko. (24:20)
    57
    Martina Bačíková teraz s prispením šťastia skóruje a Prešov v závere stretnutia vedie o štyri góly. (24:20)
    57
    Slavia ale na inkasovaný gól okamžite odpovedá presným zásahom Barbory Večeřovej. (23:20)
    56
    Gól vstřelil tým Bemaco ŠŠK Prešov (Tatiana Šutranová). (23:19)
    56
    Prešovčanky ale v útoku prišli o loptu a z rýchleho protiútoku tak skóre znižuje Jana Chlupová. (22:19)

55
    A na druhej strane sme videli ďalší bravúrny zákrok brankárky Gubikovej. (22:18)