Vítkovice – Nitra sk 7:0 (kon.) | Sparta Praha – Kärpät 1:1 (kon.) | Junosť Minsk – Frölunda 3:2 (kon.)
Kuopio – Djurgården 2:0 (kon.) | TPS – IFK Helsinky 1:1 (kon.) | Liberec – Färjestad 4:1 (kon.)
Mníchov – Växjö 1:1 (kon.) | Tappara – SaiPa 0:2 (kon.) | Jyväskylä – Skellefteå 4:0 (kon.)
Salzburg – Bern 1:4 (kon.) | Wolfsburg – Zürich 1:4 (kon.) | Eisbären – Zug 4:0 (kon.)
Lugano – Plzeň 4:1 (kon.) | Košice – Fribourg sk 1:1 (kon.) | Davos – Linköping 4:7 (kon.)

59:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva 60 sekúnd.

58:33
    Fribourg-Gottéron v snahe o pridanie druhého gólu do siete Košíc, hostia ale v tejto chvíli nevyslali ani jednu strelu, ktorá by mohla mať prívlastok gólová.

58:00
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú ešte 2 minúty. Ak už nedokáže ani jeden z celkov skórovať, pokračovať v zápase budeme aj predĺžením.

57:20
    Kopřiva v ďalšom pohotovom zákroku, Gólman z Česka riešil niekoľko nezávideniahodných situácií, avšak všetky zvládol s obrovskou gráciou a prehľadom.

57:05
    Tak Roman Červenka v závere riadnej hracej doby herne vybuchol, našťastie pre domácich si ale puk cestu do siete nenašiel.

56:51
    Súboj Abplanalpa s Bicekom pri zadnom mantineli vyšiel lepšie v prospech obrancu hostí, ktorý puk popri mantineli dokázal poslať do bezpečnej zóny.

55:36
    Neskutočné! Košičania si dokázali vybojovať ďalšiu gólovú šancu, na konci ktorej bol Jakub Suja. Ten je známy svojou strelou z medzikružia, ktorú predviedol aj v tejto chvíli. Conz azda ani nevie, ako ten puk vykopol.

55:20
    Do konca riadnej hracej doby neostáva už ani 5 minút.

54:29
    Puk vypadol Conzovi z lapačky, pri pravej žrdi sa ešte ocitol Milý, avšak ten ho nedokázal nadvihnúť a poslať ponad pravý betón neistého gólmana.

54:00
    V záverečných 6 minút tak začínajú oba celky prakticky od nuly. Budeme zvedaví, či sa dnes dočkáme aj predĺženia.
    53:06 Roman ČERVENKA - 1:1

53:06
    Tím Fribourg-Gottéron práve strelil gól!
    Ten tlak hostí bol už jednoducho zdrvujúci. Košičania sa dobre bránili, avšak podcenili jediný odrazený puk, ktorý sa odrazil pred tri žrde a to využil ROMAN ČERVENKA. Asistencia: Yannick Rathgeb.

52:57
    Zápas mierne stratil na svojom tempe, všetko to vyvrcholilo prebiehajúcou reklamnou prestávkou. Obaja tréneri sa ju pokúsia využiť na rozdanie taktických pokynov.

52:43
    Bartoš napádal v útočnej tretine rozohrávku Rathgeba, avšak veľa vody pri tom nenamútil. Hostia tak ostanú pri puku a postupnými prihrávkami sa budú chcieť dostať pred Kopřivu.

52:00
    Čas v tejto chvíli neplynie práve najrýchlejšie, čo hrá v neprospech domáceho celku. Ten sa bude musieť ešte 8 minút strachovať o výsledok, pochopiteľne v prípade, že sa jeho hráčom nepodarí pridať druhý gól.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 16. Nagy (Šmach) – 54. Červenka (Rathgeb)

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Vašíček, Deyl, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Šmach – Suja, Nagy (C), Spilar (A) – Bicek, Boltun, Bartánus – Varga, Hričina, Milý – Klíma, Hruška, Bartoš (A)
    Fribourg-Gottéron: Conz (Saikkonen) – Picard (A), Rathgeb, Schilt, Stalder (A), Kienzle, Abplanalp, Maret, Chavaillaz – Neukom, Pihlström, Červenka – Schmutz, Neuenschwander, Rivera – Sprunger (C), Mottet, Ritola – Gustafsson, Chiquet, Loichat

Rozhodca: Hradil (CZE), Novák – M. Korba, Smrek (všetci SVK)
    Utorok 11.10.2016
    Fribourg - Košice 4:1

Góly a asistencie: 9. Rivera (Rathgeb), 32. Kienzle (Mottet), 41. Rathgeb (Červenka), 42. Červenka (Sprunger) – 28. Milý