Dortmund – Freiburg 3:1 (kon.)
Borussia Dortmund
3:1 (1:0)
SC Freiburg
Piatok 23.09.2016, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 5. kolo

Je dobojované, prvý zápas 5. kola Bundesligy zvládol favorit z Dortmundu. Borussia si pripísala ďalšie tri body do tabuľky a minimálne do zápasu Bayernu svojho rivala dorovnal. V druhom polčase najskôr zvýšil na 2:0 Piszczek, ale o sedem minút neskôr vyronval po chybe Gintera Philipp. Domáci ovládali hru aj naďalej, ale rozhodnutie prišlo až v 91. minútem kedy potvrdil triumf BVB Guerreiro.

Ďakujem vám za pozornosť. (22:24:06)

90+4

90+3
    Dortmund rozohral roh nakrátko a prihrávkami po celej útočnej polovici ukrajuje sekundičky, ktoré zostávajú do konca zápasu.
    90+1. Raphaël Guerreiro (DOR) - 3:1

90+1
    Dortmund dal gól!
    Je rozhodnuté, Dortmund si pripíše všetky tri body! Krásnu akciu Borussie na jeden dotyk zakončil RAPHAEL GUERREIRO, na ktorého strelu si Schwolow siahol, no nedokázal ju vytlačiť vedľa!

90+1
    Pridané boli štyri minúty!

90
    Začala plynúť posledná minúta riadneho hracieho času, Dortmund má loptu vo svojej moci ďaleko od bránky.

88
    Domáci kopali napokon dva razy, Castrov druhý center odvrátili hostia smerom od svojej bránky.

87
    Pulisic bol v dobrej pozícii, keď ho Niederlechner zablokoval. 18-ročný hráč Dortmundu vybojoval aspoň rohový kop.

86
    Hosťom sa čas kráti a určite by mohli čosi v závere skúsiť, pretože stačí jeden prekvapivý útok a bude vyrovnané.

85
    Bürki trocha zariskoval, ale napokon spolu so spoluhráčmi loptu dostal pod kontrolu a BVB naťahuje čas presvedčivou rozohrávkou.

83
    Napokon z ich akcie nevzišlo nič zaujímavé. Domáci hodili aut smerom dopredu, navyše bol odpískaný faul.

82
    Dortmund stratil loptu v strede ihriska a po dlhých minútach vidíme hostí pevne usadených na útočnej polovici.