Kolumbia – Nigéria 2:0 (kon.) | Japonsko – Švédsko 1:0 (kon.) | Dánsko – Brazília 0:4 (kon.)
Južná Afrika – Irak 1:1 (kon.)
Dánsko
0:4 (0:2)
Brazília
cz Štvrtok 11.08.2016, 03:00 • Fonte Nova Arena, Salvador • Olympijské hry - muži • Skupina A

Máme tu tedy konec dnešního naprosto jasného zápasu – ve druhé půli ještě zdvojnásobili brazilské vedení Luan a svým druhým gólem Gabriel. Nutno říci, že dánská obrana dnes nebyl vůbec jistá a celkově toho evropský celek moc nepředvedl, když ani neměl za celých 90 minut žádnou pořádnou šanci. Ale přesto všechno se dál podívají oba celky, neboť Írán pouze remizoval 1:1 s JAR a Dánsku na postup tak stačily čtyři body i skóre -3.

Ode mne je to dnes vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný páteční den! (04:54:51)

90+4

90+4
    Hraje se poslední minuta nastaveného času a míč mají pořád Kanárci – ti už mají postup z prvního místa skupiny takřka jistý.

90+3
    Do konce zbývá jen něco málo přes minutu a stav je stále stejný – ani na jedné straně už není vůle hrát, takže sledujeme jen odchozených posledních pár minut.

90+1
    Nastaveny jsou čtyři minuty, ty už se asi dohrají jen z formality, protože míč teď drží Brazilci a užívají si ovace svého publika.

89
    Dánové teď drží míč na vlastní půlce a už ani nechtějí útočit, asi se sami těší na konec zápasu a více se spoléhají na to, že v tom druhém bude remíza.

87
    Brazílie už si konec zápasu hlídá a jen velice těžko dopustí nějakou komplikaci, vzhledem k průběžné remíze ve druhém zápase skupiny ale zatím postupují i Dánové.

85
    Zápas se chýlí ke konci a ani teď to Dánům vepředu nevyšlo, protože Larsen nejprve o míč přišel a poté si k němu zpátky pomohl faulem.

83
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Frederik Børsting, přichází Uffe Bech.
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Luan Garcia.
    81. GABRIEL - 0:4

81
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Tak teď chápu rozladěnost gólmana Højbjerga, který teď pořádně zcepoval celou obranu! Dánský gólman totiž ještě vychytal nájezd Neymara ze strany, ale jeho kolegové mu vůbec nepomohli a tak mohl v klidu dorážet do nikým nestřežené brány GABRIEL!

80
    Neymar už je v úplném pořádku a teď se dostal ke střele z hrany vápna, ta mu ale ujela a on minul.

79
    Renato Augusto za potlesku míří ze hřiště, na kterém ho v rámci druhého brazilského střídání nahradí Rodrigo Dourado.

78
    Zápas už se vlastně jenom dohrává a je spíše otázkou, jestli ještě padne nějaký gól, než kdo že vlastně vyhraje – Brazílie tento zápas pro sebe už dávno rozhodla.

76
    Dánsko sice zvýšilo aktivitu, ale stále se není schopno dostat do pořádné šance – teď míč nestihl na hrací ploše Larsen.

74
    Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Zeca, přichází William.

73
    Na zemi zůstal ležet Neymar, který špatně došlápl a něco si udělal s kotníkem, to není pro Brazílie vůbec šťastný pohled.

72
    Z přímého kopu dnes snad poprvé ohrozil Wevertona Skov, brazilský gólman sice zasáhl prapodivně, ale nakonec se míč dostal pryč.

70
    Brazílie už nikam nežene a hru hodně zpomaluje nahrávkami mezi vlastními beky – uvidíme, jestli přijde ještě nějaký gól.

Ondřej Hradecký

Góly: 26. Gabriel, 40. Jesus, 50. Luan, 81. Gabriel

Karty:   39. Maxsø (DEN) – 38. Jesus (BRA)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 2:11. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9.
    Dánsko: Højbjerg – Desler (64. K. Larsen), E. Gomes, Gregor, Blåbjerg – Børsting (83. Bech), Maxsø, Jønsson, Y. Poulsen – Vibe (C), Brock-Madsen (46. Skov).
    Náhradníci: Fernandes – K. Larsen, Vigen Christensen, Bech, E. Larsen, Nielsen, Skov.

Brazília: Weverton – Zeca (74. William), Marquinhos (83. Luan Garcia), Caio, Santos – Walace, Renato Augusto (79. Dourado) – Gabriel, Luan, Neymar (C) – Jesus.
    Náhradníci: Uilson – Rafinha, Luan Garcia, William, Dourado, Anderson.

Rozhodca: Faghani – Sokhandan, Mansouri (všichni Írán)