Kvitová – Wozniacka 2:0 (kon.) | Makarovová – Schmiedlová 2:1 (kon.)
Šafářová – Flipkensová 0:1; 0:0; 0-0 (skreč) | Strýcová – Errani 0:2 (kon.)
Anna Karolína Schmiedlová
1
6 4 2
Pondelok 08.08.2016, 18:02OH - dvojhra ženy (tvrdý povrch) • 1. kolo

Olympijský tenisový turnaj sa pre slovenskú tenistku Annu Karolínu Schmiedlovú končí. V zápase s Ruskou Jekaterinou Makarovovou síce vyhrala prvé dejstvo, ale napokon po 141 minútach hry odchádza z kurtu ako porazená. Košičanka sa ale nemá za čo hanbiť, v Riu odohrala dva výborné zápasy, ktoré ju môžu nakopnúť do zvyšku tenisovej sezóny. V prvom kole zdolala svetovú osmičku Robertu Vinciovú, čo nie je žiadna maličkosť. Naopak, ruská tenistka si otvorila brány tretieho kola, kde ju čaká výborne hrajúca Petra Kvitová. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. (20:31:17)

Koniec zápasu

6:2
    Je dobojované! Ruská tenistka zvládla lepšie posledný set zápasu, dokázala otočiť nepriaznivý stav a postupuje do tretieho kola olympijského turnaja.

A-40
    Po dvoch hodinách a dvadsiatich minútach má ruská tenistka Jekaterina Makarovová k dispozícii svoj prvý mečbal.

40-40
    Bohužiaľ, ôsmy gem pokračuje ďalej a ruská tenistka je znova dve loptičky od víťazstva. Anna Karolína Schmiedlová je pod veľkým tlakom.

30-40
    Mečbal sa odkladá. Anna Karolína Schmiedlová si vypracovala gembal, ktorým môže ešte skorigovať vývoj rozhodujúceho setu.

30-30
    Gembaly z toho napokon nebudú. Naopak, ruská tenistka sa dostáva blízko mečbalu. Od víťazstva ju delia už len dve loptičky.

15-30
    Anna Karolína Schmiedlová bojuje a svojej súperke ani za takéhoto nepriaznivého stavu nedá nič zadarmo.

15-15
    Následne ale získava loptičku aj jej ruská súperka, ktorá sa opäť o jeden krôčik priblížila k dnešnému víťazstvu.

0-15
    Anna Karolína Schmiedlová začína náročný gem veľmi dobre a získava úvodnú loptičku.

5:2
    Jekaterina Makarovová si bez väčších problémov udržala podanie a bude to slovenská tenistka, kto o malý moment pôjde podávať na udržanie sa v turnaji.

40-15
    Čistá hra z toho napokon nebude. Ruská tenistka ale zatiaľ môže ostať pokojná, keďže stále má k dispozícii dva gembaly.

40-0
    Tildenov gem je jasne v réžii skúsenejšej ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová má tri šance na zisk piateho gemu v poslednom sete.

30-0
    Na konci dlhej výmeny opäť smúti Anna Karolína Schmiedlová. Dobre rozohraný zápas jej uchádza pomedzi prsty.

15-0
    Tildenov gem je mimoriadne dôležitý. Škoda len, že ho začína úspešnejšie ruská tenistka, ktorej patrí v rankingu slušné 35. miesto.

4:2
    Anna Karolína Schmiedlová s problémami ale predsa drží svoje podanie a znižuje skóre rozhodujúceho setu na 4:2. V lepšej pozícii je ale naďalej ruská hráčka.

40-A
    Následne jej ale pomáha chyba súperky. Slovenská hráčka sa tak môže dostať na rozdiel dvoch gemov.

40-40
    Šiesty gem ešte nekončí. Anna Karolína Schmiedlová nevyužila svoju šancu a o svoj servis bude musieť tuho bojovať.

40-A
    Následne košická rodáčka získava aj výhodu, čo znamená jednu šancu na ukončenie gemu.