Slovensko
23:32 (12:15)
Maďarsko
Streda 01.06.2016, 18:00Kvalifikácie ME ženy • Skupina 5

Dnešný zápas je minulosťou. Slovenské reprezentantky podľahli veľkým favoritkám z Maďarska 23:32. Po prvom polčase síce prehrávali len o tri góly, no vôbec im nevyšiel začiatok druhého dejstva. Nevedeli prekonať skvelo chytajúcu Evu Kissovú a druhý polčas prehrali šesťgólovým rozdielom. V kvalifikácii o postup na ME 2016 prehrávajú Slovenky tretí zápas a ak si chcú zachovať šancu na postup, musia v sobotňajšom zápase v Poľsku zvíťaziť. Naopak, Maďarsko je už istým postupujúcim na kontinentálny šampionát do Švédska. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (19:33:18)

Koniec zápasu. (23:32)

59:59
    V poslednej sekunde zápasu príkladne zabojovala Eva Minarčiková a strelou z hranice šiestich metrov prekonala Evu Kissovú. (23:32)

59:33
    Ildikó Erdösiová sa dokázala presadiť strelou z ľavého krídla. (22:32)

58:51
    Jeden z posledných gólov nášho tímu strieľa Monika Rajnohová. (22:31)

58:02
    Maďarsko pridáva svoj 31. gól v zápase. Jeho autorkou je Anna Kovácsová. (21:31)

57:30
    Krizstina Triscsuková sa dokázala zbaviť Klaudie Michnovej a bez problémov skóruje. Andrea Medveďová si v druhom polčase príliš nezachytila. (21:30)

56:47
    Po dlhej dobe, a opäť z pravého krídla, sa presadila Alžbeta Rechtorisová. (21:29)

56:10
    Maďarky sa v útočnej fáze previnili faulom. Škoda, že naše reprezentantky nedokázal využiť brejk. Napriek tomu ostávajú pri lopte. (20:29)
    55:20
    Gól zo sedemmetrového hodu strelil tím Slovensko (Veronika Habánková).
    (20:29)

54:50
    Maďarský náskok je opäť desaťgólový. Po rýchlom brejku sa opäť dokázala presadiť Rea Réka Meszárosová. (19:29)

53:50
    Maďarky opäť skórujú. Z pozície pivota sa presadila prvýkrát v zápase Rea Réka Meszárosová. (19:28)

53:15
    Druhý gól v zápase zaznamenáva aj Mária Olšovská. (19:27)

52:38
    Streleckú smolu pretrhla aj Viktoria Lukacsová, ktorá sa po prvýkrát v zápase presadila strelou z pravého krídla. (18:27)
    51:51
    Gól zo sedemmetrového hodu strelil tím Slovensko (Veronika Habánková). (18:26)

50:55
    Náskok maďarského družstva je opäť len jednociferný. Peknou strelou ľavačkou sa zaskvela Veronika Habánková. (17:26)
    50:20
    Gól zo sedemmetrového hodu strelil tím Maďarsko (Zita Szucsánszkiová). (16:26)

49:33
    K strele sa dostala na našej strane Klaudia Michnová, no tentokrát jej podstrel nebol úspešný. (16:25)

48:52
    Slovenky stratili loptu v útoku a Krizstina Triscuková išla sama na slovenskú bránu. Svoju veľkú šancu nekompromisne premieňa. (16:25)

Miroslav Kováčik

Slovensko: Medveďová, Haladiková – Horňáková, Minárčiková, Trochtová, Súkenníková, Rechtorisová, Habánková, Klučková, Školková, Rajnohová, Bačíková, Kostelná, Olšovská, , Michnová, Bujnochová.
    Maďarsko: Kissová – Triscsuková, Szucsánszkiová, Kovacsicsová, Hornyáková, Meszarosová, Erdösiová, Kovácsová, Januriková, Kisfaludyová, Klivinyiová, Lukacsová, Orbanová, Schatzlová, Szekeresová.