Jihlava – Slavia 4:5 (1:2 po s.n.) | K. Vary – Litvínov 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Dukla Jihlava
4:5 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
HC Slavia Praha
cz Utorok 05.04.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Baráž o ELH (CZ) • 4. kolo

S konstatováním, že HC Slavia Praha jako první barážový tým prolomila "venkovní" prokletí, když jako první tým vyhrává na kluzišti soupeře a veze si z Dukly dva body za výhru 5:4 na nájezdy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:20:00)

Nájezdy se nakonec povedly lépe Slavii. V úvodní sérii gól nepadl, ve druhé sérii poslal hosty do vedení Miloslav Čermák: Slávistický mečbol ještě odvrátil Josef Skořepa, ale ve třetí sérii rozhodl David Šafránek.

Slavia tak získala dva body. Nejenže se utrhla Dukle na pět bodů, ale díky zaváhání Litvínova v Karlových Varech se dostala na čelo barážové tabulky.

David ŠAFRÁNEK - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Samostatné nájezdy skončily vítězstvím pražské Slavie 2:1, když si rozhodující nájezd připsal DAVID ŠAFRÁNEK, jenž zasunul puk podél ležícího Škarka a posouvající se branky za záda domácího gólmana.

3. séria
    1:2
    DAVID ŠAFRÁNEK zasunul kotouč podél posouvající se branky a rozhodl o dnešním slávistickém vítězství – 1:2.

3. séria
    1:1
    Josef Skořepa našel mezeru mezi betony Alexandra Hyláka – 1:1.

2. séria
    0:1
    Miloslav Čermák uspěl blafákem do bekhendu a po ledě poslal puk do branky – 0:1.

2. séria
    0:0
    Filip Seman to zkusil kolem lapačky Hyláka, nyní však úspěšný, jako proti Litvínovu, nebyl – 0:0.

1. séria
    0:0
    Robinson zkusil to samé, rozhýbal Škarka, ovšem jeho pravý beton nepřelstil – 0:0.

1. séria
    0:0
    Tomáš Harkabus sice Hyláka rozhýbal, ale puk přes jeho levý beton do branky nezasunul – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Pokračovat se bude po krátké úpravě ledové plochy, zhruba za dvě tři minuty bychom měli vidět první nájezd.

Prodloužení nerozhodlo, pět minut nepřineslo žádnou vážnější šanci. Vítěze zápasu tak určí samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Prodloužení pomalu spěje ke konci a také podruhé uvidí diváci na Horáckém zimním stadionu při letošní baráži samostatné nájezdy.

63:58
    Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče Slavie v brankovišti.

63:29
    Grebenyukův pokus z mezikruží dokázal Hylák vyrazit a k dorážce se poté jen těsně nedostal Jan Kolář.

63:18
    Také nyní je domácím vystavena stopka na útočné modré, a to kvůli ofsajdu.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 6. Skořepa (Harkabus, Důras), 26. Kolář (Malec), 29. Grebenyuk (Kolář, Melenovský), 55. Seman (Mrňa, Štebih) – 14. Robinson (Markovič, Vas), 27. Drahorád (Mikulík, Hraško), 40. Mikulík (Šafránek), 60. Tuominen (Hraško, Robinson), rozh. náj. Šafránek