Kärpät – Rauma 2:2 (kon.) | Frölunda – Davos 1:1 (kon.)
1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
HC Davos
cz Utorok 19.01.2016, 20:05 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Liga majstrov

Z mé strany to bude všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera, na počtenou! (22:16:16)

Po domácí prohře 0:5 se Davos chtěl jen pokusit o zázrak v podobě obratu, nicméně na půdě v Göteborgu se mu to nepodařilo. Domácí celek se dostal do vedení již ve čtvrté minutě zásluhou Patrika Carlssona. Hosté sice na začátku druhé třetiny díky gólu Anderse Ambühla v přesilové hře vyrovnali, na více už se ale nezmohli.

Zápas tak skončil 1:1 a po celkovém skóre 6:1 postupuje švédský tým.

A je tu konec! Frölunda postupuje do finále hokejové Ligy mistrů, kde se utká s finským Kärpätem Oulu!

59:53
    Andres Ambühl ještě jednou vystřelil, ale Johansson byl pozorný a vyrazil puk.

59:20
    Zápas už se spíše jen dohrává...

58:46
    Zakončení Marca Wiesere nebylo nijak nebezpečně, Lars Johansson pokryl kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

58:29
    Jacob Larsson vyslal pumelici před bránu Genoniho, nicméně díky teči jí nakonec scházela přesnost.

58:06
    Artturi Lehkonen na počátku závěrečné dvouminutovky ve středním pásmu odvedl dobrou práci a znemožnil hostům založit útočnou akci.

57:38
    Patrik Carlsson, střelec úvodní branky tohoto duelu, se snažil prosadit proti dvojici protihráčů. Marně.

56:32

56:21
    Nebezpeční před brankou Leonarda Genoniho byli Mats Rosseli-Olsen a Joel Lundqvist, ale nic se jim vymyslet nakonec nepodařilo.

55:38
    Nahození Andrese Ambühla ze středního pásma do toho útočného nyní ušetřilo další sekundy pro Davos v početní nevýhodě. Najde dnešní zápas alespoň vítěze? Oba celky by se o to evidentně rády pokusily.

55:05
    U branky měl puk na holi Robin Figren, ale nakonec se mu nepodařilo nahrát Tömmernesovi moc ideálně. Hosté díky tomu vyhodili kotouč.

54:32
    Vyloučení v týmu HC Davos (Felicien Du Bois – 2 min., držení protihráče).

54:05
    Mats Rosseli-Olsen se snažil přetlačit Du Boise v souboji, nakonec se mu podařilo vybojovat faul! Výborná práce norského útočníka.

53:28
    Pas Sebastiana Stålberga byl zblokovaný do hlediště, buly následuje v útočném pásmu Frölundy Indians.

53:23
    Ofsajd v podání Davosu a následuje komerční přestávka, poslední v tomto semifinále Ligy mistrů. Frölundu od postupu do finále dělí necelých sedm minut.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 4. Carlsson (Lehkonen, Figren) – 22. Ambühl (Corvi, Lindgren)

Frölunda HC: Johansson (Gustafsson) – Tömmernes, Persson, Larsson, Fälth, Lauridsen, Nilsson, Gunnarsson – Lundqvist, Rosseli-Olsen, Lasch – Abbott, Sundström, Johnson – Figren, Lehkonen, Carlsson – Stålberg, Ehn, Lasu – od 41. Vesalainen
    HC Davos: Genoni (Senn) – Forster, Heldner, Kindschi, Du Bois, Guerra, Jung, Schneeberger, Paschoud – Ambühl, Jörg, Corvi – Lindgren, Axelsson, M. Wieser – Setoguchi, Walser, D. Wieser – Kessler, Aeschlimann, Egli

Rozhodca: Kubuš (SVK), Fonselius (FIN) – Haster, Malmqvist (both SWE)

Diváci: 3819
    12.01.2016
    Davos - Frölunda 0:5

Góly a asistencie: 6. Abott (Lundqvist), 29. Lehkonen, 41. Lasch (Rosseli-Olsen), 48. Larsson (Fantenberg, Sundström), 60. Larsson (Sundström)