Vítkovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 1:2 (0:2 po s.n.)
Hradec Králové – Plzeň 1:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 7:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:3 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta Praha 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
HC Sparta Praha
Piatok 08.01.2016, 18:20 • Zimní stadión za Lužánkami • Tipsport extraliga (ČR) • 34. kolo

Sparta Praha dokázala vyhrať tretiu tretinu v pomere 3:0. Celkovo zápas vyhráva 4:2 a Kometa Brno tak stráca body. Počas celého zápasu sa javili hostia ako lepšie hrajúci tím. Zápas priniesol divácky rekord starý 53 rokov. Dnešný zápas sledovalo 21 500 divákov. Ešte pred zápasom prostredníctvom hlásateľa ogranizátori prosili divákov, nech sa na tribúnach potlačia, treba však na záver zápasu povedať, že svoju úlohu organizátori pri takomto počte divákov zvládli vynikajúco.

Prajeme príjemný zvyšok dňa ! (21:03:17)

59:30
    Marek Čiliak je už na striedačke, Kometa hrá v šestici.

59:00
    Zápas je už pravdepodobne rozhodnutý, Sparta dokonale zvládla záverečnú tretinu.
    58:41 KLÍMEK - 2:4

58:41
    Praha dala gól! LUKÁŠ KLÍMEK využil neprehľadnú situáciu pred bránkou Mareka Čiliaka po nahodenom puku, Čiliak už ležal na ľade a Tomáš Klímek zakončuje do prázdnej bránky ! Asistencie: Robert Sabolič

57:30
    Je to oficiálne, dnešný zápas je vypredaný, zápas sleduje 21 500 divákov.
    57:04 ČAJKOVSKÝ - 2:3

57:04
    Praha dala gól! Neuveriteľné ! Sparta sa dostáva do vedenia, MICHAL ČAJKOVSKÝ strieľa z pravého kruhu bez prípravy po krásnej prihrávke od Juraja Mikuša. Spolupráca Slováka a Slovinca teda končí gólom. Asistencie: Robert Sabolič, Juraj Mikúš.

56:22
    Kometa vyhadzuje iba do stredného pásma, oba tímy striedajú.

55:56
    Sparta kombinuje v útočnom pásme, k strele na bránu to ale zatiaľ nevedie.

55:20
    Presilová hra Sparťanov začala Poláškovou strelou, Čiliak vyráža na mantinel.

55:04
    Jan Hruška odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

54:36
    Tomáš Netík z pravej strany dokázal puk dostať až do medzikružia, následne strieľa len do Čiliaka.

53:48
    Hrbasova strela od modrej čiary bola zblokovaná, hostia strácajú puk a odchádzajú striedať.

52:58
    Marek Čiliak sa prizerá na útok Sparťanov, puk vo vzduchu triafa pred poloprázdnou bránkou Přibyl, puk ale letí nad bránku.

52:30
    Buchteleho strela bola zblokovaná a puk končí mimo klziska, nasleduje buly po pravici Mareka Čiliaka.

52:17
    Buchtele spôsobuje ofsajd svojho tímu, následne Káňa spôsobuje menšiu výmenu názorov s Formanom.

52:09
    Kometa sa teraz lepšie bráni, ako tvorí v útočnej tretine. Spraťania trochu poľavili.

Marian Fiam

Góly a asistencie: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček, Sabolič), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič, Mikúš), 59. Klímek (Sabolič)

HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Trška, Stehlík, Šnajnar – Ostřížek, Hruška, Ton – J. Káňa, V. Němec, Špirko – Mrázek, Čermák (C), H. Zohorna – Vondráček, Koreis, Burian
    Tréner: Alois Hadamczik

HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Buchtele, Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, Dragoun, Procházka
    Tréner: Josef Jandač

Rozhodca: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda

Diváci: 21500