Meshkov Brest – Tatran Prešov 32:26 (kon.)
HC Meshkov Brest
32:26 (17:12)
Tatran Prešov
Sobota 21.11.2015, 16:00Liga majstrov

Je dobojované. Meškov Brest zdolal prešovský Tatran na domácej palubovke 32:26 a pripisuje si do tabuľky ďalšie dva body za víťazstvo. Prešovčanom tak v skupine C naďalej patrí posledná šiesta priečka a na slovenského majstra čakajú posledné dve vystúpenia v Lige majstrov. Najprv sa v štvrtok 26. novembra 2015 predstavia v hale Vojvodiny Novi Sad a svoje vystúpenie v tohtoročnej edícii Ligy majstrov ukončia na domácej palubovke proti španielskej La Rioje. (17:28:48)

Koniec zápasu. (32:26)

60
    Prešovčania stratili vpredu loptu a Brest sa dostal do rýchleho brejku. Šylovič sa zoči-voči Čuprynovi dokázal presadiť a Brest tak v záverečných sekundách vedie nad slovenským majstrom 32:26. (32:26)

59
    Šylovič ešte v predposlednej minúte zveľaďuje náskok svojho tímu a zvyšuje na 31:26. (31:26)

59
    A Sadovyi je teraz vylúčený na dve minúty, Prešovčania dohrajú dnešný súboj s piatimi hráčmi v poli. (30:26)
    58
    Jakub Hrstka nechytateľne zakončil svoj pokus zo sedemmetrového hodu a znížil na 30:26. (30:26)

58
    Hrstka si teraz vypýtal faul od Atmana a nasledovať bude sedemmetrový hod pre Prešovčanov. (30:25)

58
    Na druhej strane palubovky sledujeme útočnú snahu Prešova. Rábek bol faulovaný Babičevom a hostia tak ostávajú pri lopte. (30:25)

57
    Vukić sa teraz snažil vychutnať si z ľavého krídla brankára Čuprynu, no ten predviedol ďalší nádherný zákrok. Dnes je ukrajinský brankár jednoznačne najlepším prešovským hráčom v zápase. (30:25)

57
    Bude sa pokračovať v hre. Pri lopte je bieloruský celok. (30:25)

56
    Domáci kouč Bebeško si teraz berie oddychový čas a necelých päť minút pred koncom zápasu sa snaží upokojiť svojich zverencov, ktorí majú v závere stretnutia pohodlný päťgólový náskok. (30:25)

56
    Čupryna predviedol ďalší fantastický zákrok a podržal svoj tím. Na druhej strane sa nádherným gólom prezentoval Rado Antl, ktorý brankára Patockeho prekonal pomocou krásneho technického kúsku. (30:25)

55
    Oliver Rábek sa teraz odhodlal k strele, no jeho pokus bol zblokovaný. (30:24)

55
    Krok sa teraz dostal v defenzíve k lopte a Prešov tak môže postupovať dopredu. (30:24)

54
    Na druhej strane sa krásnou strelou prezentoval Oliver Rábek. Prešov necelých šesť minút pred koncom zápasu prehráva o šesť gólov. (30:24)

54
    Na druhej strane sa gólovo presadil Pavel Atman. Brest strieľa tridsiaty gól v dnešnom súboji. (30:23)

53
    Jakub Hrstka teraz krásnou strelou nedal čo i len najmenšiu šancu Patockemu na úspešný zákrok a strelil 23. gól svojho tímu. (29:23)
    52
    Pavel Atman teraz potrestal faul na Maksima Baranaua a zo sedemmetrového hodu prerušil gólový pôst oboch mančaftov. (29:22)

52
    Furlan teraz chcel podstrelom prekvapiť brankára Patockeho, no ani domáci brankár sa nenechal zahanbiť a pokus prešovského hráča dokázal zneškodniť. (28:22)

51
    Zmeniť to teraz chcel jeden z domácich hráčov, no Čupryna vytiahol ďalší fantastický zákrok. (28:22)

Dávid Lech

HC Meshkov Brest: Čarapenka, Patocki – Babičev, Kulak, Manojlovič, Kristopans, Kamyšyk, Nikulenkau, Stojkovič, Tioumencev Barabaš, Atman, Šumak, Vukič, Baranau, Razgor, Šylovič.
    Tatran Prešov: Božič, Čupryna – Rábek, Kopčo, Hrstka, Krok, Sadovyi, Radčenko, Urban, Furlan Číp, Antl, Petro.

Rozhodca: Horváth, Marton